InteriaTV - Budka Borys

Filmy - Budka Borys (23)

 • Budka o Zjednoczonej Prawicy: Jest jak w dobrej rodzinie? Tak, w rodzinie mafijnej

  "Oczekiwałbym, że Jarosław Kaczyński i jego ludzie zajmą się walką z pandemią. Rekordowy wzrost liczby zachorowań przez ostatnie dni, szpitale, które nie mają miejsc na przyjmowanie chorych. Oni zajmują się sami sobą" - stwierdził Borys Budka - gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Doszliśmy do sytuacji kuriozalnej - z jednej strony mówi się o tym, że Ziobro jest zły. Kilka dni temu wieszano na nim psy w obozie Zjednoczonej Prawicy, politycy PiS-u nazywali polityków Solidarnej Polski niekompetentnymi. Mówili, że są niedojrzali, że dostali na wyrost stanowiska. Teraz okazuje się, że jest jak w dobrej rodzinie? Tak, w rodzinie mafijnej, gdzie stołki są ważniejsze niż to, żeby coś zmieniać" - dodał lider Platformy Obywatelskiej.
 • Budka: Chcemy obnażyć hipokryzję Kaczyńskiego

  - Przede wszystkim chcemy obnażyć hipokryzję Kaczyńskiego i jego ludzi. Tam toczy się bezwzględna gra o stanowiska, o wpływy, a nie jakakolwiek poważna rekonstrukcja rządu - przekonywał Borys Budka pytany o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry.
 • "Pan łamie wszelkie zasady jakiejkolwiek rozmowy". Sprzeczka w Porannej Rozmowie w RMF FM

  Robert Mazurek bezskutecznie próbował zadać pytanie. – To będzie expose Borysa Budki. Nie chciałbym panu przerywać, pan sobie świetnie zadaje pytania, proszę – stwierdził. Po czym... Borys Budka faktycznie sam zadał sobie pytanie i zaczął mówić o ograniczeniu wydatków dla komitetu Rafała Trzaskowskiego. Robert Mazurek jeszcze raz przystąpił do próby zadania liderowi PO pytania, jednak tym razem również się nie udało. – Pan łamie wszelkie zasady rozmowy. Nie odpowiada pan na pytania, nie pozwala ich pan nawet zadać – powiedział dziennikarz RMF FM. – Sam pan powiedział, żebym zadał sobie pytanie, to sobie je zadałem – podsumował Borys Budka. "
 • Budka o kampanii Trzaskowskiego: Podpisy były zbierane w bardzo mocnym reżimie sanitarnym

  „Stosujemy się do wytycznych ministra zdrowia. Myślę, że należy stosować się do wskazań ekspertów. Staramy się zabezpieczać wszelkie nasze spotkania, aktywności. Takie mamy czasy, że trzeba uważać na siebie, na najbliższych, uważać na tych, z którymi się spotykamy i samemu dbać bardzo mocno o higienę. Myślę, że te nawyki powinny z nami zostać już na zawsze” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Pytany o bezpieczeństwo kampanii Rafała Trzaskowskiego, lider PO przekonywał: Podpisy były zbierane w bardzo mocnym reżimie sanitarnym, było tak, że wiele osób same zbierało te podpisy. Zwracam uwagę, że pierwotny plan, który przedstawiłem, który był propozycją zgodnego z konstytucją rozwiązania kwestii wyborów, został przez PiS odrzucony i całkowitą odpowiedzialność za przeprowadzenie wyborów ponosi ten rząd - stwierdził poseł.
 • Budka: Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego

  - Decyzja dotycząca bojkotu wyborów i tego wielkiego nacisku, była decyzją podjętą przez panią marszałek w trosce o wartości - przekonywał w Porannej Rozmowie w RMF FM Borys Budka - Rafał Trzaskowski jest osobą, która jest w stanie odbudować prestiż urzędu prezydenta - podkreślał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • Budka o Janie Pawle II: Olbrzymi wkład jego jako polityka

  - Olbrzymi wkład jego jako polityka, jako głowę państwa, w zjednoczenie Europy, w pokojowe przemiany w latach osiemdziesiątych - podkreślał Borys Budka pytany o swoje wspomnienia z Janem Pawłem II - dzisiaj ci, którzy bardzo często powołują się na nauki Jana Pawła II powinni się zastanowić, czy chciałby Polski poza Unią Europejską - dodawał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • Borys Budka: Kidawa-Błońska zapłaciła za uczciwość i wiarygodność najwyższą cenę

  „To była autonomiczna decyzja pani marszałek” – mówił Borys Budka o rezygnacji z walki o fotel prezydenta przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. „Postawiliśmy na Rafała Trzaskowskiego z prostej przyczyny” – dodał lider Platformy Obywatelskiej – „Małgorzata Kidawa-Błońska zapłaciła za uczciwość i wiarygodność najwyższą cenę”. Według Budki, była to cena za wezwanie do bojkotu wyborów prezydenckich 10 maja. "Jako jedyna miała odwagę powiedzieć: panowie, ja nie wezmę udziału w farsie... To się przełożyło na sondaże" - wyjaśniał. "Jest olbrzymia szansa, by w Pałacu Prezydenckim zamiast osoby, która jest przedłużeniem władzy z Nowogrodzkiej zasiadł prezydent, który będzie wizytówką Polski na arenie międzynarodowej" - oświadczył gość Porannej rozmowy w RMF FM. Borys Budka: Kidawa-Błońska na prezydenta Warszawy? „Za wcześnie, by o tym mówić” Trzaskowski prezydentem Polski, Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? "To warszawiacy wybiorą swojego prezydenta. Wierzę, że będzie to wspólne wskazanie Koalicji Obywatelskiej. Za wcześnie, by o tym mówić" - mówił Borys Budka, gość Porannej rozmowy w RMF FM. I dodał: "Każdy scenariusz jest dopuszczalny. Na razie wygrajmy wybory prezydenckie". "Potem zaproponujemy najlepszego kandydata tak, żeby warszawiacy i warszawianki nie mieli wątpliwości, że Warszawa nie wpadnie w ręce ludzi, którzy nie potrafią miastem zarządzać" - powiedział lider PO na naszej antenie. W dalszej części rozmowy powtórzył, że za wcześnie jest na deklarację, iż Platforma Obywatelska wystawi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach o fotel prezydenta stolicy. "W polityce należy rozważać wiele scenariuszy. Dzisiaj skupiamy się na tym, jak zaprezentować dobrą ofertę dla wyborców w wyborach prezydenckich; jak pokazać, że Rafał Trzaskowski jest osobą, która jest w stanie odbudować prestiż urzędu prezydenta"- oświadczył. Borys Budka przyznał jednocześnie, że "formalnie" nie ma żadnej akcji zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. "Jesteśmy przygotowani, by to
 • Robert Mazurek punktuje Borysa Budkę

  Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, był gościem Roberta Mazurka w porannej Rozmowie w RMF FM. Red. Mazurek zadał Budce dość znaczące pytanie: "Czy kampania Platformy będzie teraz polegała na obrzucaniu rządu 'fake'ami'?".
 • Budka: Stan wyjątkowy w związku z koronawirusem? "To narzędzie jest ostatecznością"

  Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki każdy Polak powinien mieć prawo do przebadania się pod kątem koronawirusa, jeśli ma podejrzenie, że został zarażony. Budka powoływał się przy tym na Niemcy, gdzie testom poddano 200 000 ludzi. Czy 10 maja powinny się odbyć wybory prezydenckie? Borys Budka podkreśla, że wybory powinny się odbyć w takich warunkach, żeby każdy mógł zagłosować. „Jeżeli rząd dojdzie do przekonania, że nie jest w stanie zapewnić dostępności do lokali wyborczych, że nie jest w stanie zapewnić obsady w komisji wyborczej – wówczas będą podejmowane takie działania” – stwierdził gość Porannej rozmowy w RMF FM. Dodał, że Platforma Obywatelska nie domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego. „To jest narzędzie, które jest ostatecznością” – podkreślił.
 • Budka: Jesteśmy gotowi na to, by wspólnie reformować wymiar sprawiedliwości

  „Ja poszedłem ze względu na szacunek dla urzędu prezydenta. Szkoda, że każdy został przy swoim, bo mam wrażenie, że prezydent mówi przekazem z Ministerstwa Sprawiedliwości. A to źle, lepiej budować własny przekaz, lepiej się zastanowić” – tak o wczorajszym spotkaniu szefów klubów parlamentarnych z prezydentem Andrzejem Dudą mówił nowy szef PO Borys Budka. Pytany o to, czy w kwestii wymiaru sprawiedliwości jest zdolny do kompromisu, szef klubu parlamentarnego KO powiedział, że “jest gotów, by wspólnie reformować” sądownictwo, jednak istotne są granice ewentualnej ugody. “Granice wyznacza polska konstytucja i traktaty unijne” – mówił Budka. "Dzisiaj będę rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim, wspomnę (mu o tym - red.), zapytam, jakie jest jego zdanie. Ale również poproszę, żeby powiedział, czy rozeznał jakie jest zdanie radnych. Bo ja jestem wielkim przeciwnikiem tego, by partyjne centralne narzucały zdanie swoim radnym" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Borys Budka odpowiadając na pytanie o to, czy Lech Kaczyński powinien zostać patronem jednej z warszawskich ulic w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. "Ja z tym nie miałbym problemu gdyby był radnym samorządowym" - stwierdził nowy szef PO. Dopytywany o to, czy podobnie mogłoby być z ulicą Anny Walentynowicz, polityk odparł, że "w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej byłby to bardzo dobry gest". Budka odpowiadał na pytania dotyczące sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jak tłumaczył przewodniczący PO, jego partia zwleka z ogłoszeniem konkretnych nazwisk, by nie naruszyć przepisów PKW. Przyznał jednak, że nazwisko szefa sztabu jest znane. "To będzie powiedziane dziś albo jutro" - zadeklarował w rozmowie z RMF FM. Poruszono też wątek... kulinarny. "Marchewka, brokuły, seler, do tego śmietana" - to według Budki przepis na najlepszą zupę brokułową. Szef PO zastrzegł, że jego apetyt kończy się wyłącznie na potrawach na stole. "Zwolenników PiS nie jemy, to spokojnie. My ich przekonujemy. Nie będziemy jeść zwolenni