Budka Borys

Artykuły - Budka Borys (8)

 • ​Zaskakujące poglądy siostry Borysa Budki

  ​Zaskakujące poglądy siostry Borysa Budki

  Czy pana siostra to faszystka? - zapytał Borysa Budkę Dominik Tarczyński, odnosząc się do politycznych sympatii jego siostry Anny.
 • Wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych? Borys Budka komentuje

  Wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych? Borys Budka komentuje

  "Robimy wszystko, by uzyskać efekt synergii wspólnie z Nowoczesną, PSL i ugrupowaniami pozaparlamentarnymi" - powiedział wiceszef PO Borys Budka w Polskim Radiu 24. "Nie ma innego wyjścia niż jednoczenie ugrupowań z podobnym spojrzeniem na samorząd" - dodał.
 • Jaki broni Budki. "Twórcy powinni przeprosić"

  Jaki broni Budki. "Twórcy powinni przeprosić"

  Patryk Jaki popiera Borysa Budkę w kwestii wątku, który pojawił się w odcinku "Ucha prezesa". "Kabaret nie może krzywdzić nic nie winnej rodziny polityka. Twórcy powinni przeprosić" – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej.
 • Budka: Nie chodziło o reformę sądownictwa, tylko o zmiany kadrowe

  Budka: Nie chodziło o reformę sądownictwa, tylko o zmiany kadrowe

  Poseł PO Borys Budka stwierdził, że rządowi nie chodziło o reformę sądownictwa, tylko o zmiany kadrowe. Dodał, że rewolucja w sądach ma zapewnić nietykalność ludziom "dobrej zmiany".

Filmy - Budka Borys (10)

 • Borys Budka: Nie pochwalę premiera. Sposób uchwalenia przepisów o IPN był skandaliczny

  „Nie pochwalę premiera Morawieckiego. To było skandaliczny sposób uchwalenia przepisów – wtedy - skandaliczny sposób uchwalenia - teraz, kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej, a teraz wycofywanie się z niej rakiem (…). Ta ustawa wszystkiego nie naprawia. My zgłosiliśmy 20 lutego projekt własnej ustawy – on leży u marszałka Sejmu. Marszałek w sposób niezgodny z regulaminem dopuścił inny projekt”
 • Budka: Ruch Adamowicza jest nieprzemyślany. Z tego można się wycofać. Będziemy o tym rozmawiać

  "Ruch Pawła Adamowicza, którego ja cenię za jego dorobek w samorządzie, za 20 lat rozwoju Gdańska, jest ruchem trochę nieprzemyślanym" - stwierdził w RMF FM poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Jestem przekonany, że dla dobra samorządu, dla dobra Gdańska, by nie oddawać Gdańska w nieodpowiedzialne ręce tych, którzy uwielbiają centralizację i rządzenie z Warszawy, że z tego ruchu można się wycofać. O tym będziemy z Pawłem rozmawiać" - dodał gość Krzysztofa Ziemca. "Nie ma tematu wyborów wewnętrznych w Platformie. Ten etap zakończyliśmy wyborem nowego zarządu w grudniu tego roku. Jesteśmy po wyborach najbardziej demokratycznych wśród wszystkich partii" - zadeklarował Budka. "Platforma się zmienia, Platforma otwiera się na nowe środowiska. Dochodzi też do takiej powolnej zmiany pokoleniowej" – tłumaczył polityk PO. "W wyborach samorządowych jesteśmy w stanie zatrzymać PiS w Polsce samorządowej" - ocenił gość RMF FM. "Cały czas rozszerzamy swoją formułę - stąd to porozumienie z Nowoczesną. Tego oczekują nasi wyborcy. Teraz czas, by iść jeszcze dalej, by na listach, które wspólnie tworzymy znalazły się też osoby, które tak jak my patrzą na samorząd" - dodał.
 • Borys Budka: Podczas wyborów potrzebni są wolontariusze, którzy będą patrzyli wszystkim na ręce

  "Potrzebni są wolontariusze, którzy będą patrzeć na ręce wszystkim. Ta kontrola wyborów jest potrzebna (...), by nikt nie podnosił takich zarzutów, które się pojawiają" - tak o nadchodzących wyborach samorządowych mówił Borys Budka. Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM dodał, że poprzedni kodeks wyborczy z 2010 roku został przyjęty jednomyślnie. "Został zbadany przez Trybunał Konstytucyjny, ale to był powszechny konsensus. To my wprowadziliśmy przezroczyste urny po to, by nie było żadnych wątpliwości co do tego, w jaki sposób się głosuje. Tymczasem teraz wprowadza się bardzo złe, niebezpieczne rozwiązanie możliwości manipulowania samymi kartami do głosowania" - ocenił nowe przepisy wiceszef Platformy Obywatelskiej. Podkreślił również, że patrzenie na ręce w procesie wyborczym będzie podnosić rangę wyborów samorządowych. W RMF FM Borys Budka mówił także o nowelizacji ustawy o IPN. "Przedłożyliśmy projekt ustawy, który doprecyzowuje przede wszystkim kwestie tzw. "kłamstwa oświęcimskiego" i zajmuje się w sposób bardzo szeroki kresami. Wszyscy musimy walczyć o dobre imię Polski" - wyjaśnił gość Krzysztofa Ziemca. "Poprawmy ustawę o IPN, zróbmy to wspólnie" - apeluje Budka.
 • Budka: Beata Szydło przejechana walcem przez pseudo-kolegów

  - Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że pani premier Beata Szydło po tym przejechaniu walcem przez PiS-owskich pseudo-kolegów, przyjęła zaszczytną funkcję wicepremiera w rządzie. Dla mnie to jest odejście bez żadnego honoru - krytykuje roszadę na stanowisku premiera Borys Budka. - Po tym, co zgotował jej pan poseł Kaczyński, po tym miesięcznym grillowaniu, po tym jak jeszcze wczoraj - zamiast honorowo bronić pani premier przez prezesa lub szefa klubu, robił to szeregowy poseł - tak naprawdę, gdyby miała resztki honoru, odeszłaby po takim potraktowaniu.