Budgie

Artykuły - Budgie (22)

 • Budgie: Burke Shelley ma 70 lat

  Budgie: Burke Shelley ma 70 lat

  W latach 70. i 80. w Polsce walijska grupa Budgie stawiana była w jednym rzędzie z Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath. I to właśnie polskiemu lekarzowi lider formacji Burke Shelley zawdzięcza życie.
 • Przewodnik rockowy. Tony Bourge: Mistrz z klasycznego Budgie

  Przewodnik rockowy. Tony Bourge: Mistrz z klasycznego Budgie

  Młodsi czytelnicy moich opowieści, ci którzy z przyczyn naturalnych nie mają możliwości pamiętania czasów PRL-u, mogą mieć pewien kłopot ze zrozumieniem, jak ważną rolę spełniali wówczas prezenterzy radiowi. Oczywiście myślę tu o mistrzach prowadzących autorskie programy poświęcone muzyce niepoważnej.
 • Przewodnik rockowy. Budgie: Ziszczone marzenie

  Przewodnik rockowy. Budgie: Ziszczone marzenie

  Nieznany na świecie, a nawet we własnym kraju (!) brytyjski zespół Budgie zrobił w PRL-u furorę. O bilety na ich koncerty ludzie walczyli jak o pomarańcze, albo szynkę konserwową.
 • Budgie: Odwołana cała trasa! Muzyk w szpitalu

  Budgie: Odwołana cała trasa! Muzyk w szpitalu

  Burke Shelley, niezmordowany lider walijskiego tra Budgie, przeszedł w nocy operację w szpitalu specjalistycznym w Wejherowie. Hardrockowa formacja miała właśnie rozpocząć obejmującą 10 koncertów trasę po Polsce.
 • UnderGround Fly zapala światło

  UnderGround Fly zapala światło

  19 listopada ukaże się EP-ka "Light Is On" poznańskiej grupy UnderGround Fly. Tego dnia rockowy kwartet otworzy koncert Budgie i Slade w Zielonej Górze.
 • Rockowe legendy: Koncert, jakiego nie było

  Rockowe legendy: Koncert, jakiego nie było

  19 listopada w nowo wybudowanej hali widowiskowej w Zielonej Górze odbędzie się "Koncert, jakiego jeszcze nie było". Wystąpią rockowi weterani: Slade i Budgie, a na otwarcie zagra poznańska grupa UnderGround Fly.