BSA

Artykuły - BSA (142)

 • 1,5 mln zł odszkodowań i wzrost piractwa o 100 proc.

  1,5 mln zł odszkodowań i wzrost piractwa o 100 proc.

  Za korzystanie z nielegalnego oprogramowania zasądzono w Polsce w ubiegłym roku 1,5 mln zł tytułem odszkodowań. W tym samym czasie liczba zgłoszeń przypadków piractwa wzrosła o 100 proc. - wynika z podsumowania roku sporządzonego przez BSA.
 • Policja zabezpieczyła nielegalne oprogramowanie o wartości 30 tys. złotych

  Policja zabezpieczyła nielegalne oprogramowanie o wartości 30 tys. złotych

  W jednej z katowickich firm policjanci znaleźli kilkanaście nielegalnych programów komputerowych o wartości 30 tysięcy złotych. Za uzyskanie nielegalnego oprogramowania właścicielowi firmy grozi do 5 lat więzienia.
 • Polskie firmy korzystające z pirackiego oprogramowania płacą wysokie kary

  Polskie firmy korzystające z pirackiego oprogramowania płacą wysokie kary

  W pierwszym półroczu 2013 r. BSA przeprowadziło w Polsce o 69 proc. więcej działań prawnych wobec firm używających nielegalnego oprogramowania niż w pierwszym półroczu 2012 r. W ich wyniku polskie firmy zapłaciły łącznie ponad 1 mln złotych. Najwyższe odszkodowanie wyniosło ponad 382 tys. złotych – to blisko 80 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2012 roku.
 • Netia podtrzymuje prognozy

  Netia podtrzymała prognozy finansowe na 2010 rok oraz prognozę pozyskania do końca roku ponad 700 tys. klientów usług szerokopasmowych. Spółka podtrzymała też prognozy średnioterminowe na lata 2010-2012 - podano w komunikacie.
 • Ponad połowa programów to "piraty"

  Bussines Software Alliance, organizacja promująca korzystanie z legalnego oprogramowania, rozpoczyna w internecie kampanię informacyjną przeciwko piractwu.
 • Zgłoś nielegalne oprogramowanie

  Business Software Alliance rozpoczyna kampanię informacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi pracowników na problem korzystania przez pracodawców z nielegalnego oprogramowania. Organizacja namawia, aby telefonicznie zgłosić nielegalne oprogramowanie w firmie.
 • Wiemy, jak zdobyć 3 miliardy złotych!

  Wiemy, jak zdobyć 3 miliardy złotych!

  Ograniczenie piractwa komputerowego w Polsce w ciągu dwóch zamiast czterech lat spowodowałoby wzrost korzyści gospodarczych o 35 procent.
 • Netia SA silniejsza z dnia na dzień

  Plany i perspektywy Spółki na przyszłość, ewentualne przejęcia i konsolidacje, prognoza wyników finansowych oraz ocena dotychczas osiągniętych - te i inne zagadnienia zostały poruszone podczas czata giełdowego z Andrzejem Kondrackim, Dyrektorem ds. relacji inwestorskich w Netii SA.
 • Polacy ukradli 506 milionów dolarów

  Polacy ukradli 506 milionów dolarów

  54 proc. oprogramowania komputerowego używanego w Polsce w 2009 r. było nielegalnego pochodzenia. To o 2 proc. mniej niż w roku 2008 - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę analityczną IDC na zlecenie Bussines Software Alliance (BSA). Wartość nielegalnego oprogramowania w Polsce oszacowano na 506 milionów dolarów.
 • P2P i serwisy aukcyjne - raj dla piratów

  P2P i serwisy aukcyjne - raj dla piratów

  Straty producentów spowodowane rozpowszechnianiem nielegalnego oprogramowania poprzez sieci BitTorrent oraz P2P wyniosły w pierwszej połowie 2009 r. prawie 1 mld dolarów - wynika z raportu "Piractwo komputerowe w Internecie", opracowanego przez Business Software Alliance (BSA).