brytyjska armia

Artykuły - Brytyjska armia (6)

 • Armia Brytyjska opracowuje kamuflaż nowej generacji

  Armia Brytyjska opracowuje kamuflaż nowej generacji

  Brytyjskie siły zbrojne uruchomiły program Multi-Colored Camouflage Scheme. Jego celem jest opracowanie nowej formy kamuflażu dla czołgów oraz pojazdów bojowych - czytamy w serwisie Forces.net.
 • W. Brytania: Armia testuje bezpieczeństwo olimpiady

  W. Brytania: Armia testuje bezpieczeństwo olimpiady

  Brytyjska armia przystąpiła do bezprecedensowej operacji mającej na celu przetestowanie systemów bezpieczeństwa igrzysk olimpijskich w Londynie. Mieszkańców ostrzeżono, że muszą liczyć się ze wzmożonym hałasem.
 • Brytyjska armia rezygnuje z badań nad UFO

  Brytyjska armia rezygnuje z badań nad UFO

  Brytyjski resort obrony po ponad 50 latach zamknął swą komórkę, zajmującą się badaniami nad niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, czyli UFO. Uznano, że nie ma już uzasadnienia dla dalszego finansowania tego przedsięwzięcia - informuje agencja Reutera.
 • Brytyjska armia oficjalnie kończy misję w Ulsterze

  We wtorek o północy oficjalnie kończy się najdłuższa w historii brytyjskiej armii 38-letnia misja utrzymywania pokoju ("Operation Banner") w Irlandii Północnej.
 • Grubasy do armii

  Do czołgów się nie zmieszczą, ale mogą budować mosty czy nosić skrzynki z amunicją. Brytyjska armia zmienia zasady rekrutacji, by do wojska wstępować mogli mężczyźni o potężniejszej budowie.
 • Biedna brytyjska armia

  Wszyscy wiemy o kłopotach finansowych polskiego wojska, ale jak się okazuje, problemy mają także bardziej zamożne armie.