brunatny

Artykuły - Brunatny (5)

 • Węgiel brunatny: To cichy koniec polskich odkrywek?

  Węgiel brunatny: To cichy koniec polskich odkrywek?

  Przedstawiciele górnictwa węgla brunatnego zarzucają rządowi niepodejmowanie decyzji w sprawie branży i faworyzowanie czarnego złota.
 • PWE Gubin

  Potencjalnym inwestorem złoża węgla brunatnego w okolicy Gubina jest spółka PWE Gubin, która jednak nie złożyła jeszcze wniosku o koncesję na wydobycie węgla z tego złoża. Inwestor planuje wybudowanie tam kompleksu energetycznego: elektrowni oraz kopalni w pobliżu planowanej odkrywki - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.
 • Polska węglem leży

  Polska węglem leży

  Jeśli nie będzie nowych inwestycji, Polacy mogą zostać bez prądu. Złoża węgla brunatnego przy największych elektrowniach są na wyczerpaniu, a importować tego węgla się nie da - jest zbyt wilgotny. W Polsce, gdzie większość energii elektrycznej produkuje się z węgla brunatnego i która ma największe złoża na świecie, nie robi się nic, żeby rozwijać ich eksploatację.
 • Pieniądze na węgiel są, ale?

  Pieniądze na węgiel są, ale?

  Coraz głośniej mówi się o budowie w okolicach Legnicy kopalni węgla brunatnego i bezemisyjnej elektrowni na węgiel brunatny o sprawności powyżej 46 proc. i mocy około 5000 MW.
 • Polska potrzebuje nowych kopalni węgla brunatnego

  Polska potrzebuje nowych kopalni węgla brunatnego

  Przewidywany wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce do 2025 roku wymaga przygotowania do eksploatacji nowych złóż węgla brunatnego i budowy przy nich elektrowni - ocenili specjaliści.