brud

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Brud (Film (2014)[Filth] Reż.Jon S. Baird) ,

Artykuły - Brud (18)

 • ​Jak myjesz ręce? Prawdopodobnie robisz to źle

  ​Jak myjesz ręce? Prawdopodobnie robisz to źle

  Mycie rąk to pozornie najprostsza czynność na świecie, w końcu każdy z nas powtarza ją przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Badania dowodzą, że aż 95 proc. populacji myje dłonie w taki sposób, że nadal pozostają one brudne. Tymczasem na centymetrze kwadratowym skóry brudnych dłoni znajduje się nawet miliard różnych bakterii.
 • Zdrowy brud

  Zdrowy brud

  Oto fragment niezwykłej książki pt. "Zdrowy brud", której autorka - Maya Shetreat-Klein, pokazuje nam, co naprawdę jest dobre dla dziecka.
 • Skuteczne sposoby na mycie okien. Krok po kroku

  Skuteczne sposoby na mycie okien. Krok po kroku

  Nie lubisz myć okien? Przekonaj się, jakie to proste!
 • Cel kolejarzy - czyste wagony

  Cel kolejarzy - czyste wagony

  Władze PKP InterCity postanowiły stawić czoło jednemu z najpoważniejszych problemów, który psuje wizerunek kolei w Polsce: brudowi - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Dość sprzątania! Wystawione na słońce przedmioty oczyszczą się same

  Dość sprzątania! Wystawione na słońce przedmioty oczyszczą się same

  Krawat przyciąga zupę, nogawki spodni smar z rowerowego łańcucha, biała ściana napęczniałą od krwi komarzycę, a umyty samochód stado gołębi. Reguły rządzące wszechświatem zdają się robić wszystko, by tylko zmusić nas do nierównej walki z zabrudzeniami. Być może dzięki naukowcom z Towarzystwa Fraunhofera już niedługo się to zmieni.
 • Samoczyszczące się okulary

  Samoczyszczące się okulary

  Konstruktorzy z uniwersytetu Beira Interior opracowali samoczyszczące się okulary. Wynalazek portugalskich uczonych adresowany jest przede wszystkim dla motocyklistów, narciarzy oraz osób uprawiających sporty ekstremalne.
 • Nowy serial: Brud, głód i szczury

  Nowy serial: Brud, głód i szczury

  W serialu "Londyńczycy" jako kurator Alek, Michał Żurawski pomaga rodakom, którzy mają kłopoty. Jego wątek powoli wysuwa się na pierwszy plan.
 • Brat brud

  Brat brud

  Rzymianie siedzieli godzinami w łaźni, św. Agnieszka nie kąpała się nigdy, a Król Słońce zmieniał co najwyżej koszule. Historia czystości to również dzieje stosunku człowieka do własnego ciała.
 • Jak zadbać o nadwozie

  Jak zadbać o nadwozie

  Brudne nadwozie samochodu nie poprawia naszego nastroju. Wręcz przeciwnie. Ale nie o nastrój tutaj głównie chodzi. Dobre samopoczucie to jedno, zaś brud pokrywający lakier karoserii to drugie.
 • Brud, smród i ubóstwo

  Brud, smród i ubóstwo

  Inspektorzy są w szoku. W pociągach panuje brud, podobnie jest na dworcach, a co piąty bar nie spełnia wymogów sanitarnych. Raport sanepidu po kontroli wykonanej w związku ze zbliżającą się organizacją mistrzostw Euro 2012, do którego dotarła "Rzeczpospolita", jest porażający. Jeśli często korzystasz z dworcowych jadłodajni, zastanów się, czy chcesz dalej czytać.

Filmy - Brud (7)

 • Jak wyczyścić rzeczy z mosiądu? Prosty sposób

  Mosiądz to popularny stop, z którego przedmioty znajdują się w niemal każdym domu. Niestety, ten szybko wciąga brud, stwarzając nieestetyczne wrażenie. Jak szybko i skutecznie wyczyścić rzeczy z mosiądzu? Zobaczcie nasz krótki poradnik - to działa!
 • Jak wyczyścić małe słuchawki?

  Niewielkie słuchawki, dziś szalenie popularne, są bardzo wygodne - nie wypadają z małżowiny, świetnie nadają się do słuchania muzyki podczas treningów czy biegania. Mają jednak tę wadę, że dosyć szybko się brudzą - zwłaszcza, gdy są w podstawowej, białej wersji. Jak wyczyścić samodzielnie małe słuchawki, by znowu były jak nowe? Poznajcie nasz sprytny sposób!
 • Jak pozbyć się raz na zawsze plam po kawie? Banalny sposób

  Kawa - większość z nas każdego dnia delektuje się tym wybornym napojem. Jest nie tylko pyszny w swoim smaku, ale i zdrowy - w końcu już dawno temu dowiedziono, że odchudza, pobudza i zapobiega chorobie Alzheimera. Parzona, rozpuszczalna, z ekspresu - tysiące są odmian i rodzajów podawania kawy! Problem pojawia się wtedy, gdy poplamimy swoje ubranie czy stołowe serwetki kawą - nie da się ukryć, że ten bursztynowy, czarny napój brudzi wszystko niemalże na stałe. Jak skutecznie pozbyć się plam po kawie? Poznajcie nasz banalny sposób!
 • Domowy odświeżacz do butów

  Buty to bardzo czuła część naszej garderoby, która jest niezwykle wrażliwa na zapachy. Nic dziwnego - długotrwałe ich używanie wiąże się nieubłaganie z nabieraniem zapachów naszych stóp, nie bez znaczenia są także tworzywa, z których mamy wykonane skarpetki. W sklepach można znaleźć mnóstwo preparatów do odświeżania obuwia, okazuje się jednak, że domowym sposobem można bez problemu odświeżyć obuwie. Zobaczcie nasz sposób na domowy odświeżacz do butów!