Bronislaw Komorowski

Artykuły - Bronislaw Komorowski (37)

Filmy - Bronislaw Komorowski (4)

 • Komorowski o Fort Trump: Są jakieś granice dobrego smaku w podlizywaniu się

  „Cieszę się – z jednej strony – że pan prezydent Andrzej Duda w tym obszarze, czyli w zabieganiu o obecność stałą amerykańską w Polsce, realizuje politykę opartą o zasadę kontynuacji (…). Ale mam zastrzeżenia do samego pomysłu fortu, bo wie pan, są jakieś granice dobrego smaku w podlizywaniu się” – ocenił pomysł stworzenia Fort Trump w Polsce gość Popołudniowej rozmowy RMF FM Bronisław Komorowski. Prezydent dodał też, że pomysł Andrzeja Dudy „mu się nie spodobał”.
 • Komorowski: Gdy w PiS skończy się dzielenie miejsc przy żłobie, zaczną się swary o ideologię

  "Nie należy mówić o wcześniejszych wyborach. Należy być na nie gotowym" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Bronisław Komorowski. "Ludzie mają to do siebie, że jeśli ktoś za bardzo zaznacza chęć przewrócenia stolika politycznego, to jest podejrzewany, że jeszcze sam nie dojrzał. Dziś wyborcy PO, Nowoczesnej, sympatycy KOD-u chcieliby zaznaczyć swoją niezgodę, ale nie znaczy, że dojrzeli do wcześniejszych wyborów" - komentuje. Jego zdaniem chęć przeprowadzenia wcześniejszych wyborów to cząstka walki politycznej i nie ma takiej presji ze strony opinii publicznej. Pytany o rozpad w Platformie odpowiada, że to najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić opozycji. "PO ma gigantyczny bagaż doświadczenia politycznego. Nowoczesna ma walor świeżości. Optymalnym byłoby połączenie tych walorów" - uważa były prezydent. "Liczę, że katalizatorem współpracy PO i Nowoczesnej może być KOD, który ma walor świeżości, autentyczności i nie jest konkurentem dla partii politycznych" - ocenia Komorowski. Dodaje, że "byłoby dobrze, gdyby w przyszłości w wyborach zaistniała lista, na której będą osoby z rekomendacją KOD i reprezentujące 4 partie - PO, Nowoczesną, PSL i jakąś formę lewicy również". Gość Kontrwywiadu uważa, że opozycja powinna pilnować, "żeby nie wyprzedzać partii rządzącej jeśli chodzi o poziom konfliktu wewnętrznego". "Jak w PiS skończy się możliwość dzielenia miejsc przy żłobie politycznym, to zaczną się swary o ideologię, politykę, odpowiedzialność" - mówi Bronisław Komorowski.
 • Bronisław Komorowski: Duda z Obamą i Putinem? Robienie z tego sukcesu politycznego jest niepotrzebne

  "Robienie z tego sukcesu politycznego wydaje mi się niepotrzebne i mało poważne. Spotkanie w ONZ zawsze jest okazją do takich gestów, gdzie Polska jest traktowana jako kraj bardzo poważny, wobec którego stosuje się politykę miłych gestów" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski pytany o Andrzeja Dudę z Obamą i Putinem przy jednym stole. "Polska jest krajem poważnym i na ogół polscy prezydenci siadają przy głównym stole z gospodarzem" - dodaje. Zaznacza, że szef MSZ chwalił prezydenta Dudę za to, że "słucha MSZ i porusza się w ramach koncepcji ministerstwa". Bronisław Komorowski w Kontrwywiadzie RMF FM ujawnił również, że miał propozycję i pokusę startu w wyborach parlamentarnych, ale zaznacza, że "były prezydent nie powinien nurkować w świat walki międzypartyjnej. To nie był szczęśliwy pomysł, ale pokusa zawsze była". Pytany o start w wyborach prezydenckich za 5 lat odpowiada: "Nie ma powodu, żeby zamykać jakimiś deklaracjami jakiejkolwiek drogi ale też nie ma powodu, żeby wchodzić w spekulacje". Na razie jednak podejmuje pracę zarobkową i będzie wykładowcą. To jest powrót do moich wcześniejszych zaangażowań pozapolitycznych - mówi były prezydent
 • Komorowski: Chcę porozmawiać z Prokuratorem Generalnym

  - Chcę zaprosić prokuratora generalnego na rozmowę do mnie, żeby wyjaśnić skąd się biorą niespójności, jeśli chodzi o politykę informacyjną – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Bronisław Komorowski pytany o to, czy państwo zdało egzamin ws. katastrofy smoleńskiej. - To, co jest widoczne gołym okiem, to są kardynalne błędy prokuratury w zakresie polityki informacyjnej – sprzeczne i niekonsekwentne sygnały – dodaje prezydent. Pytany o zamach odpowiada, że „bardzo łatwo jest zachwiać ludzką pewnością tego, że sprawy są wyjaśnione”.