broń biologiczna

Artykuły - Broń biologiczna (16)

 • Dżihadyści przemycili do Europy broń masowego rażenia?

  Dżihadyści przemycili do Europy broń masowego rażenia?

  Państwo Islamskie rekrutuje w swoje szeregi chemików, fizyków i informatyków w celu wykorzystania broni masowego rażenia podczas ataku na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Takie doniesienia znalazły się w raporcie Parlamentu Europejskiego, o którym pisze brytyjski "Daily Mail". Według dokumentu terroryści przeszmuglowali już materiały masowego rażenia na teren Europy.
 • Śmiertelna choroba zakaźna we wschodniej Polsce!

  Śmiertelna choroba zakaźna we wschodniej Polsce!

  Bakterie wąglika mogą być wykorzystane jako broń biologiczna i są uważane za jedno z najpoważniejszych zagrożeń bioterrorystycznych. Właśnie wykryto je u padłego konia we wschodniej Polsce.
 • Odkryto nową formę śmiertelnej toksyny. Szczegóły utajniono

  Odkryto nową formę śmiertelnej toksyny. Szczegóły utajniono

  Naukowcy odkryli pierwszą od 40 lat nową formę jadu kiełbasianego, jednej z najbardziej zabójczych substancji na świecie. Aby chronić ludzkość przed potencjalnym zagrożeniem bioterrorystycznym, wyniki badań postanowiono utajnić.
 • Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Radzieccy uczeni zostawili po sobie nie tylko bezpańskie składowiska materiałów radioaktywnych, ale również patogeny wykorzystywane do produkcji broni biologicznej. Czy powstające w Kazachstanie supernowoczesne laboratorium zajmie się ich neutralizacją i pomoże tamtejszej ludności w walce ze śmiertelnym zagrożeniem?
 • Zarzut użycia broni biologicznej w związku z listami do Obamy

  Zarzut użycia broni biologicznej w związku z listami do Obamy

  Instruktorowi sztuk walki Everettowi Dutschkemu, aresztowanemu w sobotę w związku ze śledztwem w sprawie listów z rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy, senatora Rogera Wickera i sędzi stanowej Sadie Holland, postawiono zarzut próby użycia broni biologicznej.
 • Teksaskie laboratorium zgubiło fiolkę z groźnym wirusem

  Teksaskie laboratorium zgubiło fiolkę z groźnym wirusem

  Kiedy amerykańskie Government Accountability Office wzywało do zaostrzenia norm bezpieczeństwa w laboratoriach biologicznych, ośrodek badań nad zagrożeniem biologicznym Galveston w Teksasie zgubił fiolkę z niebezpiecznym wirusem.
 • Władze Syrii używają w walce broni chemicznej?

  Władze Syrii używają w walce broni chemicznej?

  Amerykański wywiad podejrzewa, że władze Syrii w wojnie domowej przeciwko powstańcom używają broni chemicznej. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, rząd Stanów Zjednoczonych nie wyklucza zbrojnej interwencji w tym kraju.
 • Sarin zabija cicho

  Sarin zabija cicho

  Brukowana droga z ułożonym na niej torem kolejowym wiedzie w głąb podfrankfurckiego lasu, który kryje jedną z wielu mrocznych tajemnic hitlerowskich Niemiec. Ten las miały bowiem opuszczać bomby i pociski artyleryjskie z potworną bronią masowej zagłady - niewidoczną i bezwonną trucizną. Gaz, który zamierzano tu produkować, miał zabijać cicho, bez ostrzeżenia...
 • Tak będzie wyglądać III wojna światowa

  Tak będzie wyglądać III wojna światowa

  Strategie działań wojennych na najbliższych kilkanaście lat są jasne i precyzyjne. Wiemy jak i czym odpowiedzieć na każdy rodzaj ataku. Oto, jak będzie wyglądać III wojna światowa.
 • NYT: Al-Kaida przygotowuje broń biologiczną

  Amerykańskie agencje antyterrorystyczne obawiają się, że filia Al-Kaidy w Jemenie przygotowuje silnie toksyczną broń biologiczną z zamiarem ataku na USA - podała sobotę "New York Times".