Broad Peak (film)

Artykuły - Broad Peak (film) (4)

 • "Broad Peak" opowie o tragicznych wydarzeniach sprzed siedmiu lat

  "Broad Peak" opowie o tragicznych wydarzeniach sprzed siedmiu lat

  W czwartek, 5 marca, mija siódma rocznica tragicznych wydarzeń, o których opowiada "Broad Peak" - pierwszy w historii polskiej kinematografii film fabularny podejmujący tematykę himalaizmu.
 • Znamy dokładną datę premiery filmu "Broad Peak"

  Znamy dokładną datę premiery filmu "Broad Peak"

  W niedzielę 26 stycznia zakończyły się zdjęcia do kręconego m.in. w Karakorum filmu "Broad Peak", który opowiada o tragicznej wyprawie polskich himalaistów w 2013 roku. Czterech wspinaczy zdobyło wtedy szczyt, ale dwóch z nich - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski - zaginęło podczas zejścia. Premierę opowieści o tamtej tragedii zaplanowano na 8 stycznia 2021 roku.
 • "Broad Peak": Zdjęcia na wysokości 5600 m n.p.m.

  "Broad Peak": Zdjęcia na wysokości 5600 m n.p.m.

  Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu "Broad Peak". Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.
 • "Broad Peak": Film o himalaiście Macieju Berbece

  "Broad Peak": Film o himalaiście Macieju Berbece

  Trwają zdjęcia do filmu "Broad Peak" o himalaiście Macieju Berbece. Filmowcy mają już za sobą zdjęcia w Karakorum. W głównego bohatera wciela się Ireneusz Czop, jego żonę zagra Maja Ostaszewska. Na fotelu reżysera zasiada Leszek Dawid, autor filmu "Jesteś Bogiem" o zespole Paktofonika.