British Airways

Artykuły - British Airways (81)

 • Prezes British Airways: To kryzys gorszy niż cokolwiek do tej pory

  Prezes British Airways: To kryzys gorszy niż cokolwiek do tej pory

  W odpowiedzi na pandemię koronawirusa British Airways będą musiały uziemiać samoloty na skalę większą niż kiedykolwiek wcześniej i zwalniać pracowników, ostrzegł w piątek prezes firmy, dodając, że stawką jest przetrwanie linii.
 • British Airways z rekordem lotu poddźwiękowego

  British Airways z rekordem lotu poddźwiękowego

  Samolot British Airways pokonał trasę z Nowego Jorku do Londynu w zaskakująco szybkim tempie. Wszystko to przy pomocy ze strony natury.
 • Z bazy danych British Airways wykradziono informacje dotyczące 380 tys. kart płatniczych

  Z bazy danych British Airways wykradziono informacje dotyczące 380 tys. kart płatniczych

  Linie lotnicze British Airways (BA) poinformowały, że na przełomie sierpnia i września w wyniku błędu systemu informatycznego wykradziono dane dotyczące około 380 tys. kart płatniczych. Zapewniono, że obecnie system rezerwacji jest bezpieczny.
 • Eurostar zwalnia, Ryanair, EasyJet i British Airways tracą

  Eurostar zwalnia, Ryanair, EasyJet i British Airways tracą

  Eurostar International Ltd., operator pociągów wielkich prędkości między Wielką Brytanią i kontynentalną Europą, zwolni część pracowników i zmniejszy częstotliwość kursów. Powodem jest Brexit.
 • British Airways przestały wyświetlać antypolski film

  British Airways przestały wyświetlać antypolski film "Nasze matki, nasi ojcowie" na pokładach swoich samolotów. To efekt akcji zainicjowanej przez organizację Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. Skoordynowała ona przesłanie około tysiąca listów protestacyjnych do kierownictwa British Airways, nagłaśniała też akcję na łamach prasy, w polskiej telewizji oraz na portalach informacyjnych i społecznościowych.
 • Linie Iberia powodem straty lotniczej grupy IAG

  Linie Iberia powodem straty lotniczej grupy IAG

  Utworzona w 2011 r. brytyjsko-hiszpańska grupa lotnicza IAG (International Airlines Group) powstała z połączenia linii British Airways i Iberia Airlines, w kwartale 2013 r. miała stratę przed opodatkowaniem w wys. 630 mln euro.
 • Nie ma chętnych na kupno LOT-u

  Nie ma chętnych na kupno LOT-u

  Rząd chce możliwie szybko sprzedać Polskie Linie Lotnicze LOT, ale na razie nie ma nikogo, kto byłby zainteresowany ich kupnem. Największe europejskie koncerny lotnicze nie planują przejęcia polskiego przewoźnika. Powód jest prosty - cała branża przeżywa kryzys i wszyscy chcą się skupić na reperowaniu własnych finansów.
 • Czy wzrosną ceny lotów do Londynu?

  Czy wzrosną ceny lotów do Londynu?

  Dyrekcja największego lotniska Londynu, Heathrow chce podnieść opłaty, jakie pobiera od linii lotniczych, w tym roku o równowartość około stu złotych, a w kolejnych jeszcze więcej. Flagowy brytyjski oprzewoźnik British Airways obawia się, że doprowadzi to do wzrostu cen biletów.
 • Z pilotem na rauszu

  Z pilotem na rauszu

  Widok pasażerów, którzy wsiadają na pokład samolotów po spożyciu drinków nikogo już nie dziwi. Ale jak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA) w ciągu ostatnich 6 lat stwierdzono ponad 30 przypadków stałego nadużywania alkoholu wśród brytyjskich... pilotów.
 • British Airways sprawdzi pasażerów w wyszukiwarce Google

  British Airways sprawdzi pasażerów w wyszukiwarce Google

  Pracownicy brytyjskiego przewoźnika lotniczego sprawdzą w wyszukiwarce Google, kim są pasażerowie obsługiwanego lotu. Wiadomości dostępne w internecie, m.in. zdjęcie z wyszukiwarki grafiki, ułatwi "dodanie do nazwiska twarzy, zanim klient pojawi się na lotnisku". Nie chodzi o inwigilację czy kwestie bezpieczeństwa, tylko lepszą obsługę i osobiste podejście do pasażerów, w szczególności tych, którzy często latają z British Airways.