BRICS

Artykuły - BRICS (13)

 • Rada Bezpieczeństwa Rosji wysunęła ideę "niezależnego internetu" BRICS

  Rada Bezpieczeństwa Rosji wysunęła ideę "niezależnego internetu" BRICS

  Rada Bezpieczeństwa Rosji poleciła ministerstwu łączności i resortowi spraw zagranicznych, by opracowały stworzenie na bazie krajów BRICS własnej infrastruktury internetu dla użytkowników z tych państw. BRICS tworzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.
 • Putin namawia do uderzenia w dolara

  Putin namawia do uderzenia w dolara

  Prezydent Rosji namawia państwa BRICS do rozliczeń w narodowych walutach. Władimir Putin chce przekonać Brazylię, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki, że rezygnacja z rozliczeń dolarowych może stymulować wzrost wymiany handlowej.
 • Nowy bank BRICS ma pomóc zreformować światowe rynki finansowe

  Nowy bank BRICS ma pomóc zreformować światowe rynki finansowe

  - Powołany w Ufie, podczas szczytu państw BRICS, Nowy Bank Rozwoju (New Development Bank - NDB) ma pomóc zreformować strukturę światowych rynków finansowych - powiedział w czwartek prezes NDB Kundapur Vaman Kamath.
 • Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do udziału w banku rozwojowym utworzonym w ubiegłym roku przez państwa z grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) - poinformowała we wtorek kancelaria greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.
 • Pięć krajów BRICS chce osłabić dominację Zachodu

  Pięć krajów BRICS chce osłabić dominację Zachodu

  W tym tygodniu w brazylijskiej Fortalezie ministrowie finansów i szefowie banków rozwojowych państw BRICS podpisali porozumienia w sprawie utworzenia wspólnego banku rozwoju i funduszu rezerwowego. Ta instytucja ma się przeciwstawić dominacji Zachodu w międzynarodowym świecie finansów.
 • BRICS się zrzuci na zupełnie nowy bank

  BRICS się zrzuci na zupełnie nowy bank

  Państwa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) utworzą wspólny bank rozwoju i funduszu rezerwowego. Porozumienie w tej sprawie podpisano w brazylijskiej Fortalezie.
 • Kraje BRICS liczą na Mundialowe cuda

  Kraje BRICS liczą na Mundialowe cuda

  Trzy lata temu gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata była RPA. W przyszłym roku Mundial odbędzie się w Brazylii, a do następnego już szykuje się Rosja. W Chinach w 2008 r. odbywała się olimpiada. Każdy z krajów organizujących takie wydarzenie ma nadzieję, że pomoże to jego gospodarce. Najczęściej jednak kończy się na rachubach.
 • Bank Rozwoju BRICS?

  Dziś nie ma już wątpliwości co do tego, że zostanie powołany do życia, choć wiosną tego roku wyglądało to na czcze deklaracje. Do kolejnego spotkania głów państw piątki poświęconego tej sprawie dojdzie podczas szczytu G-20 w Petersburgu. Faktycznie ważą się losy tej instytucji. Czy będzie to kolejny niewiele znaczący ze względu na wielkość bank, czy też instytucja kreująca nowy światowy ład finansowy?
 • 40 proc. ludności świata wyrwie się z kleszczy Zachodu

  40 proc. ludności świata wyrwie się z kleszczy Zachodu

  Grupa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) porozumiała się wprawdzie we wtorek w sprawie utworzenia banku rozwoju, ale w środę podczas szczytu w Durbanie przywódcy tych krajów nie zdołali uzgodnić wspólnej konkretnej wizji tego projektu.
 • BRICS - fantastyczna czwórka globalnej gospodarki

  BRICS - fantastyczna czwórka globalnej gospodarki

  W piątkowym tekście zatytułowanym "Fantastyczna czwórka globalnej gospodarki" "Forbes" pisze, że bez krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) światowy wzrost gospodarczy spadłby poniżej 4 proc.