BRIC

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
bric ,

Artykuły - BRIC (18)

 • Brazylia w centrum uwagi

  Brazylia w centrum uwagi

  Im gorzej dzieje się w Brazylii, tym giełda zachowuje się lepiej. Paradoks? Nie - rynek liczy, że może być już tylko lepiej. Na zdecydowaną poprawę trzeba będzie jednak poczekać. Brazylię osłabia afera korupcyjna o epickiej skali, obejmująca dochodzeniem i zarzutami 150 parlamentarzystów, przewodniczącego parlamentu, wiceprezydenta, wielu biznesmenów w tym szefostwo państwowego giganta naftowego Petrobras. Tymczasem brazylijski real należy od początku roku do najsilniejszych walut rynków wschodzących.
 • Chiny nie dołożą się do globalnego wzrostu?

  Chiny nie dołożą się do globalnego wzrostu?

  Choć obrady chińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych nie wzbudzały takiego zainteresowania jak zbliżające się posiedzenie EBC, czy spekulacje dotyczące tego czy i ile razy Fed podniesie w tym roku stopy procentowe, to właśnie decyzje podejmowane w Chinach determinować będą sytuację w globalnej gospodarce i na rynkach finansowych, a także politykę pieniężną głównych banków centralnych świata.
 • TTIP: Koszmar niejawnej globalizacji

  TTIP: Koszmar niejawnej globalizacji

  Globalizacja zrobiła zawrotną karierę, ale jest już "zużyta", jeśli chodzi o pomysły na "nowy wspaniały świat". Teraz na liście pomysłów na totalne przebudowanie porządku, jaki znamy, są już nowi liderzy.
 • Putin namawia do uderzenia w dolara

  Putin namawia do uderzenia w dolara

  Prezydent Rosji namawia państwa BRICS do rozliczeń w narodowych walutach. Władimir Putin chce przekonać Brazylię, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki, że rezygnacja z rozliczeń dolarowych może stymulować wzrost wymiany handlowej.
 • Nowy bank BRICS ma pomóc zreformować światowe rynki finansowe

  Nowy bank BRICS ma pomóc zreformować światowe rynki finansowe

  - Powołany w Ufie, podczas szczytu państw BRICS, Nowy Bank Rozwoju (New Development Bank - NDB) ma pomóc zreformować strukturę światowych rynków finansowych - powiedział w czwartek prezes NDB Kundapur Vaman Kamath.
 • Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do udziału w banku rozwojowym utworzonym w ubiegłym roku przez państwa z grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) - poinformowała we wtorek kancelaria greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.
 • Pięć krajów BRICS chce osłabić dominację Zachodu

  Pięć krajów BRICS chce osłabić dominację Zachodu

  W tym tygodniu w brazylijskiej Fortalezie ministrowie finansów i szefowie banków rozwojowych państw BRICS podpisali porozumienia w sprawie utworzenia wspólnego banku rozwoju i funduszu rezerwowego. Ta instytucja ma się przeciwstawić dominacji Zachodu w międzynarodowym świecie finansów.
 • Nowe sankcje nałożone na Rosję

  Nowe sankcje nałożone na Rosję

  Stany Zjednoczony i UE zaostrzają sankcje przeciwko Rosji. Nowe restrykcje wymierzone są w sektor zbrojeniowy, rosyjską energetykę oraz banki. Ograniczenia dotyczą również ważnych przedstawicieli samych władz Kremla.
 • BRICS się zrzuci na zupełnie nowy bank

  BRICS się zrzuci na zupełnie nowy bank

  Państwa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) utworzą wspólny bank rozwoju i funduszu rezerwowego. Porozumienie w tej sprawie podpisano w brazylijskiej Fortalezie.
 • Najbogatsze kraje wychodzą z dołka. Spowolnienie dotknie szybko dotąd rosnące kraje: Rosję, Brazylię, Indie i Chiny

  Najbogatsze kraje wychodzą z dołka. Spowolnienie dotknie szybko dotąd rosnące kraje: Rosję, Brazylię, Indie i Chiny

  Gospodarki państw rozwiniętych - Stanów Zjednoczonych, UE i Japonii - mają przed sobą coraz lepsze perspektywy i powoli odrabiają straty, jakie przyniósł im światowy kryzys finansowy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja tzw. państw BRIC, czyli Brazylii, Rosji, Indii oraz Chin. Od ponad roku ich gospodarki rozwijają się znacznie wolniej od wieloletniej średniej. W efekcie tego lokalne waluty oraz indeksy giełdowe zanotowały silne spadki.