brexit

Artykuły - Brexit (599)

Filmy - Brexit (182)

 • Polacy po brexicie. Czy rynek pracy jest przygotowany na masowe powroty do kraju?

  Wielka Brytania, w której żyje około milion Polaków, o północy z 31 stycznia na 1 lutego przestała być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Po brexicie część z naszych rodaków zamierza wróci do kraju. Co na nich czeka? Czy polski rynek pracy ma im coś do zaoferowania?
 • Brexit szansą dla Niemiec. Fachowcy i miejsca pracy

  Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może być szansą dla Niemiec i innych krajów UE. Chodzi o fachowców i nowe miejsca pracy.
 • Czy w Londynie po brexicie zjemy jeszcze tort Sachera?

  Europejskie restauracje w Londynie obawiają się, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii nie będą mogły liczyć na fachowych kucharzy i zagraniczne specjały. Czy brexit oznacza koniec strudla jabłkowego i tortu czekoladowego na Wyspach?
 • Wielka Brytania oficjalnie poza Unią Europejską

  Po północy Wielka Brytania wkroczyła w jedenastomiesięczny okres przejściowy, podczas którego politycy mają wypracować relacje handlowe z Unią Europejską. Czy nastąpi zmiana w prawach Polaków mieszkających na Wyspach? Czego obawiają się nasi rodacy w związku z Brexitem? O tej sytuacji w studiu programu opowiedzieli: Brytyjczyk mieszkający w Polsce, trener wychowawczy i vloger Patrick Ney oraz żona Patricka Maja Ney. (Dzień Dobry TVN/x-news)