bregović

Artykuły - Bregović (18)

 • Goran Bregović: Kup papier toaletowy, dostaniesz płytę

  Goran Bregović: Kup papier toaletowy, dostaniesz płytę

  Na niezwykłą promocję nowego albumu zdecydował się znany w Polsce kompozytor Goran Bregović. Płyty dołączane są na Bałkanach jako prezenty przy zakupie... papieru toaletowego i płynu do zmiękczania tkanin.
 • Goran Bregović zagra we Wrocławiu

  Goran Bregović zagra we Wrocławiu

  Najbardziej znany muzyk Bałkanów, uwielbiany przez polską publiczność, Goran Bregović, będzie gwiazdą kolejnej edycji festiwalu wROCK for Freedom we Wrocławiu.
 • KFF: Sting, Bregović i klezmerzy

  KFF: Sting, Bregović i klezmerzy

  "Dźwięki muzyki" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sekcji tematycznych Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego 51 edycja rozpocznie się za nieco ponad 2 tygodnie. Filmy, w których główną rolę odgrywa muzyka będą pokazywane w samym sercu Krakowa - w Kinie Pod Baranami zlokalizowanym przy Rynku Głównym oraz po raz pierwszy w kinie plenerowym Pod Wawelem.
 • Goran Bregović walczy o Eurowizję

  Goran Bregović walczy o Eurowizję

  Muzyk Goran Bregović (pamiętany u nas z współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem) napisze utwór dla serbskiego reprezentanta na tegoroczny Konkurs Eurowizji.
 • Alkohol Gorana Bregovicia

  Alkohol Gorana Bregovicia

  Goran Bregović, znany twórca muzyki etnicznej, rockowej i filmowej, wciąż dochodzi do siebie po upadku z kilkumetrowej wysokości, ale koncertuje i pracuje nad nowym albumem "Alcohol", który ukaże się na początku przyszłego roku.
 • "Śląski" Goran Bregović

  "Śląski" Goran Bregović

  W piątek, 12 września, Goran Bregović zagra z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk".
 • Bregović dopiero we wrześniu

  Bregović dopiero we wrześniu

  Wspólny koncert bałkańskiego muzyka i kompozytora Gorana Bregovicia oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" przesunięto na 12 września - poinformowała w poniedziałek (16 czerwca) rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.
 • Goran Bregović na Eurowizji

  Goran Bregović na Eurowizji

  Poznaliśmy pierwsze szczegóły jak będą wyglądały koncerty podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.
 • Goran Bregovic-Biografia

  Goran Bregović urodził się w 1950 roku w Sarajewie i w 100% jest Jugosłowianinem, choć kraj taki już tak naprawdę nie istnieje. Jego matka była Serbką, a ojciec Chorwatem Muzykowanie rozpoczął jeszcze jako nastolatek, grając na gitarze muzykę ludową. Rockiem zainteresował się pod koniec lat 60. i przez kilka lat występował w lokalnych sarajewskich zespołach. W 1971 roku założył grupę Jutro, z którą wydał dwa single. Na drugim z nich znalazła się piosenka "Kad bih bio bijelo dugme" i tytułowe "B
 • Blue Cafe: Gra w karty z Bregoviciem

  Blue Cafe: Gra w karty z Bregoviciem

  Na najnowszej płycie grupy Blue Cafe, "Demi-sec", znalazł się m.in. utwór "Vivat Goran", nawiązujący nie tylko tytułem do twórczości Gorana Bregovicia. Nie jest to jednak pastisz, o czym w rozmowie z INTERIA.PL zapewnił Paweł Rurak-Sokal, lider zespołu.