bregovic

Artykuły - Bregovic (20)

 • Goran Bregović: Kup papier toaletowy, dostaniesz płytę

  Goran Bregović: Kup papier toaletowy, dostaniesz płytę

  Na niezwykłą promocję nowego albumu zdecydował się znany w Polsce kompozytor Goran Bregović. Płyty dołączane są na Bałkanach jako prezenty przy zakupie... papieru toaletowego i płynu do zmiękczania tkanin.
 • Goran Bregović zagra we Wrocławiu

  Goran Bregović zagra we Wrocławiu

  Najbardziej znany muzyk Bałkanów, uwielbiany przez polską publiczność, Goran Bregović, będzie gwiazdą kolejnej edycji festiwalu wROCK for Freedom we Wrocławiu.
 • KFF: Sting, Bregović i klezmerzy

  KFF: Sting, Bregović i klezmerzy

  "Dźwięki muzyki" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sekcji tematycznych Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego 51 edycja rozpocznie się za nieco ponad 2 tygodnie. Filmy, w których główną rolę odgrywa muzyka będą pokazywane w samym sercu Krakowa - w Kinie Pod Baranami zlokalizowanym przy Rynku Głównym oraz po raz pierwszy w kinie plenerowym Pod Wawelem.
 • Goran Bregović walczy o Eurowizję

  Goran Bregović walczy o Eurowizję

  Muzyk Goran Bregović (pamiętany u nas z współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem) napisze utwór dla serbskiego reprezentanta na tegoroczny Konkurs Eurowizji.
 • Alkohol Gorana Bregovicia

  Alkohol Gorana Bregovicia

  Goran Bregović, znany twórca muzyki etnicznej, rockowej i filmowej, wciąż dochodzi do siebie po upadku z kilkumetrowej wysokości, ale koncertuje i pracuje nad nowym albumem "Alcohol", który ukaże się na początku przyszłego roku.
 • "Śląski" Goran Bregović

  "Śląski" Goran Bregović

  W piątek, 12 września, Goran Bregović zagra z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk".
 • Bregović dopiero we wrześniu

  Bregović dopiero we wrześniu

  Wspólny koncert bałkańskiego muzyka i kompozytora Gorana Bregovicia oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" przesunięto na 12 września - poinformowała w poniedziałek (16 czerwca) rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.
 • Goran Bregović na Eurowizji

  Goran Bregović na Eurowizji

  Poznaliśmy pierwsze szczegóły jak będą wyglądały koncerty podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.
 • Blue Cafe: Gra w karty z Bregoviciem

  Blue Cafe: Gra w karty z Bregoviciem

  Na najnowszej płycie grupy Blue Cafe, "Demi-sec", znalazł się m.in. utwór "Vivat Goran", nawiązujący nie tylko tytułem do twórczości Gorana Bregovicia. Nie jest to jednak pastisz, o czym w rozmowie z INTERIA.PL zapewnił Paweł Rurak-Sokal, lider zespołu.
 • Na festiwale do Czech

  Na festiwale do Czech

  Jeśli komuś mało rodzimych festiwali, a nie stać go na wyjazd do Roskilde czy Glastonbury, może się wybrać na którąś z imprez organizowanych przez naszych południowych sąsiadów. W pierwszej połowie lipca odbędą się dwa z trzech największych festiwali muzycznych w Czechach. Wśród gwiazd znajdują się m.in. Cypress Hill, Goran Bregovic oraz... zespół Hey.