Brazylia

Artykuły - Brazylia (2184)

 • Sąd w Brazylii zawiesił postępowanie ws. katastrofy ekologicznej z 2015 roku

  Sąd w Brazylii zawiesił postępowanie ws. katastrofy ekologicznej z 2015 roku

  Brazylijski sąd zawiesił postępowanie wobec 22 oskarżonych o zabójstwo ze względu na uchybienia proceduralne. Sprawa dotyczyła największej katastrofy ekologicznej w historii kraju. W listopadzie 2015 roku doszło do pęknięcia zapory górniczej, w wyniku której zginęło 19 osób.
 • Setki procent na rocznym depozycie

  Setki procent na rocznym depozycie

  Są kraje, gdzie oprocentowanie depozytów jest dwucyfrowe. Największe odsetki na świecie płacą banki w Argentynie. Jednak deponenci wcale nie mają się z czego cieszyć. Cena drogich depozytów jest bowiem wysoka.
 • Wirus Zika. Władze Brazylii odwołują stan nadzwyczajny

  Wirus Zika. Władze Brazylii odwołują stan nadzwyczajny

  Rząd Brazylii ogłosił koniec obowiązującego od listopada 2015 stanu nadzwyczajnego związanego z epidemią zakażeń niebezpiecznym wirusem Zika – donosi BBC. Z danych wynika, że liczba zakażeń spadła o 95 procent.
 • Gigantyczna afera łapówkarska w Brazylii

  Gigantyczna afera łapówkarska w Brazylii

  Co najmniej 179 brazylijskich polityków brało łapówki od wielkiego koncernu budowlanego Odebrecht w zamian za usługi, jaki świadczyli mu w parlamencie i regionalnych zgromadzeniach legislacyjnych - poinformowały w piątek główne brazylijskie media.
 • Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Zmiana w przywództwie Brazylii, czyli zeszłoroczne odejście Prezydent Dilmy Rousseff i zastąpienie jej Michaelem Temerem, przywróciła optymizm w państwie samby. Nowa administracja zapowiada bowiem wdrożenie głębokich reform. Również rządy Macriego zwiększają zaufanie międzynarodowych rynków wobec argentyńskiej gospodarki.
 • Zapłacimy więcej za "małą czarną". Powód? Globalne ocieplenie i klęski żywiołowe

  Zapłacimy więcej za "małą czarną". Powód? Globalne ocieplenie i klęski żywiołowe

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
 • W cieniu Trumpa giełda brazylijska atakuje 5-letnie maksima

  W cieniu Trumpa giełda brazylijska atakuje 5-letnie maksima

  Nie ma co się dziwić inwestorom, że z taką uwagą śledzą kolejne wypowiedzi, deklaracje i przede wszystkim działania Donalda Trumpa. Wiemy już, że "Po pierwsze, Ameryka", na poziomie haseł zapoznaliśmy się z bardzo ambitnymi planami dotyczącymi inwestycji infrastrukturalnych, obniżenia podatków, tworzenia miejsc pracy i powrotu do 4-procentowego wzrostu gospodarczego.
 • Wielka afera korupcyjna w Brazylii. Milionowe łapówki

  Wielka afera korupcyjna w Brazylii. Milionowe łapówki

  Gubernator Rio de Janeiro (2007-2014) Sergio Cabral miał przyjąć przy okazji realizowania wielkich inwestycji 66 milionów dolarów łapówek od przedsiębiorców budowlanych. Pod tym zarzutem został w czwartek aresztowany, m.in. na podstawie zeznań wspólników.
 • Carlos Alberto Torres nie żyje

  Carlos Alberto Torres nie żyje

  W wieku 72 lat zmarł Brazylijczyk Carlos Alberto Torres, kapitan mistrzów świata z 1970 roku - poinformowała stacja telewizyjna SporTV, która zatrudniała byłego piłkarza i trenera w roli eksperta. Przyczyną śmierci był atak serca.
 • Brazylijska anakonda - przypadkowo znaleźli największego węża świata!

  Brazylijska anakonda - przypadkowo znaleźli największego węża świata!

  Robotnicy nie spodziewali się, że w czasie prac budowlanych odkryją gigantyczną bestię. Mierzący 10 metrów i ważący ponad 400 kilogramów gad, to najprawdopodobniej największy z żyjących współcześnie węży świata!

Filmy - Brazylia (18)

 • Szczeniak już wyczekuje brazylijskiego karnawału

  Szczeniak jest już przygotowany na brazylijski karnawał. W tym roku postawił na taki strój. Co sądzicie?
 • Igrzyska w Rio. Dramat tuż za rogiem

  Tego nie zobaczysz w oficjalnych przekazach telewizyjnych z Igrzysk Olimpijskich w Rio. Wspaniałe areny, bogate dzielnice, świetnie bawiący się kibice z całego świata, a tuż za rogiem...
 • Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro: Sportowcy narzekają

  Igrzyska olimpijskie Rio 2016 coraz bliżej. Przygotowania w wiosce olimpijskiej wchodzą na ostatnią prostą. Działa już m.in. poliklinika, która będzie w stanie przyjąć nawet do 100 osób dziennie. Gotowa na przyjęcie gości jest też olimpijska stołówka, oferująca 5 rodzajów kuchni. Niestety, nie wszystko jeszcze nadaje się do użytku. Sportowcy narzekają m.in. na zły stan budynków oddanych do ich dyspozycji. Kadra australijska boi się o swoje bezpieczeństwo.
 • Groźna moda na cesarskie cięcie. Lekarze zaniepokojeni

  W Brazylii ponad połowa dzieci (56 procent) przychodzi na świat przez cesarskie cięcie. Popularność rodzenia „z pomocą” chirurga niepokoi tamtejsze władze, ale kobiety bronią swojego prawa do tej metody porodu. - To sposób na uniknięcie bólu – przekonuje Paula Bachi, mama małego Raphaela. – Można też wybrać datę porodu, tak, by mieć pewność, że w tej ważnej chwili będzie przy nas rodzina. Zabieg cesarskiego cięcia jest szczególnie rozpowszechniony w prywatnych klinikach położniczych działających na brazylijskim rynku. Jest szybki i przewidywalny, a lekarz poświęca na jego przeprowadzenie mniej czasu niż na czuwanie przy rodzącej przez wiele godzin kobiecie. Specjaliści przestrzegają jednak: cesarka wykonywana na życzenie nie jest pozbawiona ryzyka. Często wykonuje się ją jeszcze przed pierwszymi skurczami; może spowodować u noworodka zaburzenia oddychania. – Musimy na nowo zacząć doceniać poród naturalny. Ta ogromna liczba cesarskich cięć to prawdziwy problem - mówi Arthur Chioro, minister zdrowia Brazylii. Ministerstwo podjęło już konkretne działania, by skłonić kobiety do rodzenia siłami natury. Wdrożono m.in. program pilotażowy mający uczynić poród naturalny bardziej „przyjaznym” dla rodzącej.