Brazylia

Artykuły - Brazylia (2186)

 • Copa America 2019. Tite powołał kadrę Brazylii na turniej

  Copa America 2019. Tite powołał kadrę Brazylii na turniej

  Marcelo, Fabinho czy Lucas Moura – to piłkarze, którzy nie znaleźli uznania w oczach Tite i nie zagrają z Brazylią na Copa America. W piątek selekcjoner „Canarinhos” podał 23-osobowy skład na turniej.
 • Tak się kończy gospodarczy cud

  Tak się kończy gospodarczy cud

  Świetny program wspierania rodzin, niezwykle długi okres szybkiego wzrostu PKB, zdywersyfikowana gospodarka i rekordowo niskie bezrobocie. To obraz Brazylii sprzed kilku lat. Teraz natomiast, po największej w historii recesji, przyszedł czas wyrzeczeń, czyli podwyższenia wieku emerytalnego i masowej prywatyzacji. O tym, co poszło nie tak w największym kraju Ameryki Łacińskiej, pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Sprowadźmy Polaków z Brazylii

  Sprowadźmy Polaków z Brazylii

  Co czwarta osoba narodowości polskiej nie mieszka w Polsce. Jednym z największych ośrodków polonijnych na świecie jest Brazylia, gdzie według różnych szacunków znajduje się od 1,5 do 3 milionów Polaków. Są oni głównie potomkami emigrantów z drugiej połowy XIX wieku.
 • Palmeiras mistrzem Brazylii. Po raz dziesiąty.

  Palmeiras mistrzem Brazylii. Po raz dziesiąty.

  Zawodnicy Palmeiras prowadzeni przez byłego selekcjonera Luiza Felipe Scolariego zdobyli mistrzostwo Brazylii na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek. Tytuł zapewniło im zwycięstwo na wyjeździe z Vasco da Gama (1-0).
 • Brazylijczycy wybrali Bolsonaro, chcą zmian i trzeba to uznać

  Brazylijczycy wybrali Bolsonaro, chcą zmian i trzeba to uznać

  Wybór Jaira Bolsonaro na prezydenta nie oznacza, że Brazylijczycy chcą faszyzmu czy dyktatury wojskowej, lecz zmian w zmagającym się z recesją i korupcją kraju, a świat zamiast ich krytykować, powinien uszanować i zrozumieć tę decyzję - pisze w tym tygodniu The Wall Street Journal'.
 • Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Przed rynkami wschodzącymi stoi w najbliższym czasie szereg wyzwań, w szczególności mocniejszy dolar, polityka monetarna Fed, kwestie wojen handlowych, obawy o światowy wzrost oraz oczekiwania względem siły rynku akcji USA - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI".
 • Brazylia przed beznadziejnym wyborem

  Brazylia przed beznadziejnym wyborem

  Pogrążona w marazmie gospodarczym i zawładnięta przez skorumpowane elity Brazylia w weekend wybierze prezydenta oraz przedstawicieli Kongresu. Niestety, nikłe są szanse, by październikowa elekcja przyniosła poprawę sytuację ekonomicznej kraju oraz poziomu życia zwykłych obywateli - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Brazylia na politycznym i gospodarczym zakręcie

  Od początku roku brazylijski real stracił prawie 20 proc. wartości do dolara. To nie tylko efekt braku reform od ostatniego kryzysu czy strajków sprzed kilku miesięcy. Brazylia będzie musiała się zmierzyć z bardzo poważnym kryzysem politycznym, którego najbardziej jaskrawym przykładem jest więzienie najpopularniejszego kandydata na prezydenta - pisze Marcin Lipka, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Za jeden funt kawy trzeba zapłacić zaledwie 100 centów

  Za jeden funt kawy trzeba zapłacić zaledwie 100 centów

  Ostatnie dni były niezwykle nerwowe dla inwestorów na rynku kawy. Notowania kawy arabica na początku bieżącego tygodnia zeszły poniżej ważnej psychologicznej bariery na poziomie 1 USD (100 centów) za funt.
 • Mundial 2018. Brazylia broni się przed awariami prądu podczas meczów

  Organizacja monitorująca dostawę energii elektrycznej w Brazylii (CMSE) podejmie działania, aby zapobiec awariom prądu podczas meczów drużyny narodowej w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

Filmy - Brazylia (33)

 • Siedmiolatek pokazuje miłość do futbolu. Co za kontrola piłki. Wideo

  Siedmioletni Marco Antonio wykazuje ogromny talent do piłki nożnej. Jego filmy na instagramie widziały już miliony osób.
 • Zalane boisko, pies na murawie i... drzwi. Nietypowy mecz w Brazylii. Wideo

  Do niecodziennej sytuacji doszło na południu Brazylii podczas meczu Hercilio Luz -Criciuma w ramach rozgrywek o mistrzostwo stanu Santa Catarina. Boisko zostało zalane na skutek ulewnego deszczu i nie nadawało się do gry. Kałuże były usuwane za pomocą... drzwi. Na dodatek podczas meczu na boisko wbiegł pies.
 • Kawa najtańsza od ponad 10 lat

  Kawa Arabica na światowych giełdach kosztuje 92 centy za funta. To najniższa cena od 2006 r. Spodziewano się, że kawa zdrożeje, tak się nie stało, to efekt działań spekulantów. Najbardziej martwią się plantatorzy z Brazylii i Kolumbii. Oceniają, że obecne ceny nie pokrywają kosztów produkcji. Już w poprzednim sezonie Brazylia, która dostarcza 60 mln worków kawy ograniczyła produkcję o 5-6 mln worków.
 • Brazylia trenuje przed meczami towarzyskimi. Wideo

  Brazylijczycy przygotowują się w Portugalii do dwóch meczów towarzyskich w Europie, najpierw z Panamą, a potem z Czechami. Wśród powołanych są debiutanci, jak Lucas Paqueta, kolega Krzysztofa Piątka z Milanu, albo Vinicius Junior z Realu, ale też np. Richarlison z Evertonu, który staż w kadrze ma niewielki.