Szwajcarscy archeolodzy odkryli grób zawierający 3500-letnią rękę z brązu ze złotymi palcami odciętymi od dłoni.
  • Masz brązowe oczy? Jesteś godny zaufania

Masz brązowe oczy? Jesteś godny zaufania

Jak wykazały ostatnie badania przeprowadzone przez czeskich naukowców niebieskie oczy są passe. Teraz najmodniejsze stają się brązowe. Powód? Bo wzbudzają zaufanie...
  • Bortelova: Medal z ziemniaka zamieniłam na brąz

Czeska koszykarka Veronika Bortelova, która niedawno dołączyła do ekipy Energi Toruń, cieszy się, że nadal będzie występować w polskiej lidze. - Medal z ziemniaka zamieniłam na brąz - obrazowo opisała przejście z czwartej do trzeciej drużyny ostatniego sezonu.
  • Zapaśnicze MŚ: Matkowska i Zasina walczą o brąz

Zapaśnicze MŚ: Matkowska i Zasina walczą o brąz

Iwona Matkowska (Agros Żary) w wadze 48 kg oraz Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w 51 kg walczyć będą w środę wieczorem o brązowe medale rozpoczętych w Moskwie zapaśniczych mistrzostw świata kobiet.
  • Zapaśnicze MŚ: Janikowski powalczy o brąz

Damian Janikowski przegrał w Moskwie półfinałowy pojedynek w kategorii 84 kg zapaśniczych mistrzostw świata z Bułgarem Christo Marinowem 1:2. Zawodnik Śląska Wrocław będzie walczył z Rosjaninem Aleksiejem Miszynem o brązowy medal.
  • Czerniak z brązowym medalem ME

Czerniak z brązowym medalem ME

Konrad Czerniak zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem motylkowym w czasie trwających w Budapeszcie mistrzostw Europy. Paweł Korzeniowski, najlepszy na dystansie dwa razy dłuższym, był szósty.
  • Wtorek na ME w pływaniu - wyniki finałów

Wtorek na ME w pływaniu - wyniki finałów

Bez niespodzianek zakończyły się wtorkowe finały pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Jedyną Polką walczącą o medale była Alicja Tchórz. Zawodniczka Słowianki Gorzów Wielkopolski zajęła szóste miejsce w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym.
  • Szybowcowe MŚ: Nieradka mistrzem, brąz Staryszaka

Zbigniew Nieradka (Aeroklub Częstochowski) został w węgierskim Szeged szybowcowym mistrzem świata w klasie 18-metrowej. Brązowy medal wywalczył Karol Staryszak (Aeroklub Mielecki). W piątek warunki atmosferyczne nie pozwoliły pilotom latać.