branża motoryzacyjna

Synonimy:
przemysł motoryzacyjy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Branża motoryzacyjna (26)

Filmy - Branża motoryzacyjna (4)

 • Kłopoty polskiej gospodarki zaczną się od branży motoryzacyjnej, będzie zarażać inne

  Skutki spowolnienia gospodarczego w Niemczech uderzą w pierwszej kolejności w naszą branżę motoryzacyjną. W dalszej kolejności w producentów maszyn i urządzeń, a także w sektor wytwarzania tworzyw sztucznych. We wrześniu produkcja przemysłowa wzrosła o 5,6 proc., co było pozytywnym zaskoczeniem, bo w sierpniu jej dynamika wynosiła zaledwie 1,7 proc. i wydawało się, że spowolnienie, które jest widoczne na rynkach zagranicznych, a zwłaszcza w gospodarce niemieckiej, zaczyna mieć odzwierciedlenie w polskiej gospodarce.
 • Wynajem na minuty przyspiesza zmieniając polską motoryzację

  W Polsce szybko rozwija się wynajem aut na minuty. Dzięki carsharingowi będzie też łatwiej wprowadzić na polskie drogi samochody elektryczne. Car sharing to alternatywa dla drugiego auta w domu lub zamawiania taksówki.
 • Podatek VAT: przez 15 lat największe emocje są związane z opodatkowaniem samochodów

  1 maja 2004 r. Polska została członkiem Unii Europejskiej. Tego samego dnia zaczęła obowiązywać ustawa dostosowująca polskie prawodawstwo w zakresie VAT do prawa unijnego. Przez 15 lat najwięcej emocji wzbudziły zasady opodatkowania samochodów.
 • Najgorszy rok w motoryzacji od kilkudziesięciu lat

  Sprzedaż samochodów spada w dramatycznym tempie. Tylko w tym roku może w Polsce sięgnąć zaledwie 260 tys. sztuk. - To jest chyba jeden z najgorszych, jeżeli nie najgorszy moment przed branżą motoryzacyjną i europejską, i w Polsce od kilkudziesięciu lat – uważa Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Apeluje do rządu, by ten podjął odpowiednie kroki.