branża informatyczna

Artykuły - Branża informatyczna (15)

 • W Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT

  W Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT

  Rynek pracy IT jest bardzo chłonny, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Szacuje się, że polscy pracodawcy zmagają się z niedoborem nawet 50 tys. wykwalifikowanych pracowników – programistów, administratorów systemów, bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów, informatyka jest najbardziej perspektywicznym kierunkiem studiów. W Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT, a w UE ponad 270 tys.
 • Branża informatyczna potrzebuje nawet 50 tysięcy osób

  Branża informatyczna potrzebuje nawet 50 tysięcy osób

  ​ Sposobem na zwiększenie liczby pracowników w branży informatycznej ma być przyciągnięcie kobiet na kierunki ścisłe. Z danych różnych agencji zatrudnienia wynika, że zapotrzebowanie na informatyków w Polsce wynosi 30-50 tys. Dla branży istotne jest także zachęcenie zagranicznych firm do podejmowania w Polsce innowacyjnych inwestycji, które często trafiają za naszą południową granicę.
 • Cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm

  Cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm

  W ciągu najbliższych pięciu lat cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm o mocnej obecnie pozycji w swoich branżach wynika z nowego raportu ogłoszonego przez Światowe Centrum na Rzecz Cyfrowej Transformacji Biznesu (Global Center for Digital Business Transformation - DBT Center).
 • Informatyk najwięcej zarobi przed czterdziestką

  Informatyk najwięcej zarobi przed czterdziestką

  Informatycy najwyższe zarobki osiągają w wieku 36 - 40 lat - wynika z raportu "Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" firmy Sedlak & Sedlak.
 • W Polsce brakuje informatyków. Firmy sięgają po specjalistów ze Wschodu

  W Polsce brakuje informatyków. Firmy sięgają po specjalistów ze Wschodu

  Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT rośnie w takim tempie, że pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. W całej UE brakuje do pracy już 274 tys. informatyków, a za sześć lat liczba ta może wzrosnąć do miliona. W Polsce problem ten dotyka m.in. Wrocław i okolice, bo wiele firm polskich i zagranicznych zdecydowało o ulokowaniu tam swoich centrów badawczo-rozwojowych czy call center. Część pracodawców sięga po specjalistów z zagranicy lub oferuje pracę zdalną.
 • Podpisanie umowy warunkowej w sprawie przejęcia podmiotu z branży informatycznej.

  Zarząd TRO MEDIA S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent") informuje, iż w dniu 10 lipca 2013 r. została zawarta umowa warunkowa zakupu udziałów spółki kapitałowej, pomiędzy Emitentem, a udziałowcami spółki przejmowanej. Przejmowany podmiot jest właścicielem Spółek działających w branży informatycznej, realizujących i wdrażających innowacyjne rozwiązania oraz projekty dofinansowane ze środków UE. Przejęcie spółki pozwoli Emitentowi na rozszerzenie i wzmocnienie pozycji w za
 • Umowa z firmą z branży informatycznej.

  Zarząd ICP Group S.A. informuje, że w dniu 6 marca 2013 r. wpłynęła do Emitenta obustronnie podpisana umowa z firmą z branży informatycznej. Umowa dotyczy realizacji kontraktu związanego z przeprowadzeniem finału programu motywacyjnego dla partnerów biznesowych klienta w formie wyjazdu motywacyjnego do Ameryki Południowej. Wartość umowy wynosi 301.800 zł. Jest to kolejna umowa z ww. firmą w okresie ostatnich 12 miesięcy, a łączna ich wartość wynosi 469.700 zł co stanowi ponad 20% kapitałów własn
 • "Gazeta Bankowa" nagrodzi liderów w branży informatycznej

  19 marca 2009 roku w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, podczas uroczystej gali zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursów Gazety Bankowej: "Lider informatyki instytucji finansowych" i "Hit roku dla instytucji finansowych". "Gazeta Bankowa" już po raz siódmy nagrodzi najlepsze wdrożenia systemów informatycznych, zgłoszonych do nagrody "Lider informatyki instytucji finansowych".
 • Zawarcie istotnej umowy z jedną z firm z branży informatycznej

  Zarząd Perfect Line S.A. informuje, iż w dniu 08 grudnia 2008 r. otrzymał informację o podpisaniu znaczącej umowy z jedną z firm z branży informatycznej na dostawę sprzętu. Wartość dostawy wynosi 62 599,90 zł. brutto. Kryterium stanowiącym o uznaniu powyższej umowy za znaczącą jest wartość przedmiotu umowy w relacji do wartości kapitału własnego Spółki. Podstawa prawna: Załącznik nr 1 do uchwały nr 346/007 Zarządu GPW w Warszawie S.A z dnia 30 maja 2007 r. " Informacje
 • Zawarcie znaczącej umowy z jedną z największych spółek z branży informatycznej.

  Zarząd Perfect Line S.A. informuje, iż w dniu 05 listopada 2008 r. otrzymał informację o podpisaniu znaczącej umowy z jedną z największych Spółek z branży informatycznej na dostawę sprzętu komputerowego. Wartość w/w dostawy wynosi 410 190,84 zł brutto. Kryterium stanowiącym o uznaniu powyższego zamówienia za znaczące jest wartość przedmiotu umowy w relacji do wartości kapitału Spółki. Podstawa prawna: Załącznik nr 1 do uchwały nr 346/007 Zarządu GPW w Warszawie S.A z dnia