branża handlowa

Artykuły - Branża handlowa (13)

 • Zawarcie istotnej umowy pożyczki z kontrahentem z branży handlowej

  Raport bieżący nr 11/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd INDOS SA informuje, że w dniu 1 lipca 2019 r. została podpisana umowa pożyczki z kontrahentem z branży handlowej. Pożyczka udzielona została na kwotę 2.672.000,- zł z terminem zwrotu do dnia 28 sierpnia 2019 r. Oprocentowanie pożyczki ustalone zostało w wysokości nieodbiegającej od wysokości wynagrodzeń występujących na rynku. W pozostałym zakresie umowa w swych warunkach nie odbieg
 • Brak pracowników coraz bardziej doskwiera firmom z branży handlowej. Jak mogą sobie z tym poradzić

  60% firm odczuwa niedobory kadrowe. Główne problemy związane z pozyskiwaniem pracowników to brak osób z wymaganymi umiejętnościami i kwalifikacjami, brak chętnych do pracy, a także wzrost oczekiwań finansowych kandydatów - wynika z badania Business Centre Club. Według przedsiębiorców, podstawową barierą rozwoju firm staje się nie brak kapitału, ale właśnie - odpowiednich pracowników. Rozwiązaniem tego problemu może być automatyzacja. W dużym stopniu dotyczy to branży handlowej.
 • W gazetkach promocyjnych panuje coraz mniejszy chaos. Sieci szybko naprawiają błędy

  W gazetkach promocyjnych panuje coraz mniejszy chaos. Sieci szybko naprawiają błędy

  Zdecydowana większość ekspertów programu AdRetail Inspirio dostrzega, że branża handlowa poprawiła wygląd swoich gazetek reklamowych. Członkowie kapituły doszli do takiego wniosku po analizie blisko 60 tys. stron publikacji z całego 2017 roku. Według nich, wydania zyskały na estetyce. Zmieniły się również ich treści. Chaos, który jeszcze niedawno był widoczny, jest dużo mniejszy.
 • Jak poradzi sobie branża handlowa bez niedziel?

  Jak poradzi sobie branża handlowa bez niedziel?

  Niedziele bez handlu dotkną wszystkich, nie tylko właścicieli sklepów i najemców. Firmy, które obsługują galerie, również muszą się przygotować na zmiany - prawdopodobnie będą renegocjować stawki i ograniczać zatrudnienie - uważa Szymon Łukasik, szef działu reprezentacji najemców handlowych w firmie Cresa Polska.
 • Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  - Chcemy podkreślić, że my nie walczymy z handlem, nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenie handlu w niedziele (...) Chodzi o ograniczenie zatrudnienia i oddanie niedzieli rodzinom - powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność dla Naszego Dziennika. Zbieżne cele zadeklarowała polska branża handlowa we wspólnym stanowisku przedłożonym 30 czerwca br. Minister Elżbiecie Rafalskiej.
 • Jak zareaguje branża handlowa i konsumenci na ograniczenia handlu w niedziele?

  Jak zareaguje branża handlowa i konsumenci na ograniczenia handlu w niedziele?

  Już od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat obywatelskiego projektu ustawy zakazującego handlu w niedziele. Dwie główne osie sporu - społeczna i ekonomiczna zostały już mocno wyeksploatowane przez strony dyskusji, dlatego też nie będę wchodzić w szczegóły tego sporu. Sam projekt daje liczne wyjątki np.: możliwość sprzedaży dewocjonaliów w niedziele. A wyjątki zawsze powodują możliwości różnych interpretacji i obchodzenia przepisów - mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Consultant & Partner w agencji strategicznej Melting Pot.
 • Branża handlowa w zadyszce. Wyniki finansowe spółek za pierwsze półrocze były mieszane z przewagą rozczarowań

  Branża handlowa w zadyszce. Wyniki finansowe spółek za pierwsze półrocze były mieszane z przewagą rozczarowań

  Obłożona nowym podatkiem branża handlowa notuje gorsze wyniki finansowe. Zysk spółki Eurocash spadł o ponad 15 proc., Emperia zarobiła mniej o prawie połowę. Zdaniem Michała Krajczewskiego z Biura Maklerskiego banku BGŻ BNP Paribas, przyczynił się do tego spadek wartości złotego wobec głównych walut, głównie dolara i euro.
 • Właściciele niewielkich firm handlowych obawiają się nowego podatku

  Właściciele niewielkich firm handlowych obawiają się nowego podatku

  Małe firmy widzą swoją przyszłość optymistycznie. Pogorszenia sytuacji spodziewa się branża handlowa.
 • Branża handlowa zapłaci nowy podatek? Najbardziej zagrożone są duże sieci detaliczne

  Branża handlowa zapłaci nowy podatek? Najbardziej zagrożone są duże sieci detaliczne

  Objęcie sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym negatywnie odbije się na wynikach sieci handlowych. Branża alarmuje, że nowa danina zapowiadana przez polityków może kosztować przedsiębiorców nawet 3 miliardy złotych rocznie.
 • Wejście Biedronki w e-commerce wywołałoby panikę w branży handlowej?

  Wejście Biedronki w e-commerce wywołałoby panikę w branży handlowej?

  - Myślę, że dla Biedronki wejście w e-commerce absolutnie nie będzie żadnym problemem, ponieważ z góry ma ona zagwarantowaną sieć odbiorców - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Justyna Skorupska, przewodnicząca Rady Izby Gospodarki Elektronicznej. Jej zdaniem dyskontowa sieć nie musi wcale zdecydować się na dostarczanie zakupów klientom do drzwi - wystarczy, że zacznie je pakować i umożliwiać klientom własnoręczny odbiór.

Filmy - Branża handlowa (1)

 • Będzie mniej sklepów, w branży handlowej przybywa bankrutów

  W sklepach zostawiamy coraz więcej pieniędzy, a jednak w branży handlowej liczba bankrutów wzrosła o 37 proc. Wydawać się może, że branży handlowej powinno powodzić się coraz lepiej. Mamy rekordowo niskie bezrobocie, a wynagrodzenia rosną w tempie 7 proc. rocznie. Jako konsumenci mamy więcej pieniędzy do wydania i to robimy.