brak wody

Artykuły - Brak wody (13)

 • Susza 2020: skąd się wzięła i jak groźna jest dla gospodarki

  Susza 2020: skąd się wzięła i jak groźna jest dla gospodarki

  Brak opadów i trudna sytuacja hydrologiczna już dziś każą się zastanawiać nad tym, czy w cieniu epidemii koronawirsa nie wyrasta inny palący problem - susza, jakiej Polska nie doświadczyła od dziesięcioleci. A na niej ucierpią nie tylko rolnicy.
 • Eksperci: Pogoda na razie nie szkodzi uprawom polowym

  Eksperci: Pogoda na razie nie szkodzi uprawom polowym

  Pogoda na razie nie szkodzi uprawom polowym - mówi prof. Andrzej Doroszewski z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Jednak prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz zaznacza, że problemy mogą powstać, gdy nastąpi istotne ochłodzenie.
 • Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen

  Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen

  Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen wody i żywności. To również duże wyzwanie dla energetyki.
 • Susza w Polsce: Czy zabraknie wody w kranach?

  Susza w Polsce: Czy zabraknie wody w kranach?

  Panujące w Polsce upały spowodowały problemy z dostarczaniem energii elektrycznej. Słyszymy też o suszy zagrażającej zbiorom upraw rolnych. Jednak - jak przekonują eksperci - mimo utrzymujących się upałów nie powinno zabraknąć wody w kranach.
 • Upały potrwają jeszcze tydzień. Miejscami zaczyna brakować wody w kranach

  Upały potrwają jeszcze tydzień. Miejscami zaczyna brakować wody w kranach

  - Poziom wód w rzekach na terenie całego kraju utrzymuje się na niskim poziomie, i powoli będzie się jeszcze obniżał. Na zachodzie pojawią się przelotne opady, ale związane z występowaniem burz - wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Instytut Gospodarki i Meteorologii Wodnej.
 • Woda pozyskiwana z powietrza

  Woda pozyskiwana z powietrza

  Jak zdobyć wodę na pustkowiu, gdzie nie ma żadnej infrastruktury i nie można wykopać studni? Okazuje się, że przy odrobinie pomysłowości można czerpać wodę prosto z powietrza. Włoski projektant zaproponował tanie i proste w budowie urządzenie, dzięki któremu może uda się rozwiązać problem dostępu do wody pitnej.
 • Do 2030 r. połowa ludzkości nie będzie miała dostępu do wody pitnej

  Do 2030 r. połowa ludzkości nie będzie miała dostępu do wody pitnej

  Już za kilkanaście lat nadejdzie niespotykany do tej pory "kryzys wodny". Naukowcy ostrzegają, że od 2030 r. ilość zużywanej przez ludzkość wody słodkiej będzie równa jej zasobom.
 • O ważnych sprawach

  O ważnych sprawach

  Trudne warunki klimatyczne, brak wody, zagrożenia, które niesie dżungla - są to najmniejsze problemy, z jakimi gwiazdy zetknęły się w nowym programie TVN. O tych naprawdę istotnych opowiada Michał Piróg.
 • Panama: Stan wyjątkowy, brakuje wody

  Milion mieszkańców Panamy od końca grudnia ub. roku cierpi na brak wody z powodu awarii zbiorników zaopatrujących ten kraj w wodę pitną. Do uszkodzenia doszło na skutek intensywnych opadów deszczu.
 • Co ratownicy zobaczyli na Haiti. "Nie do opisania"

  Ogrom tragedii na Haiti po trzęsieniu ziemi jest nie do opisania: brak wody, brak jedzenia, wszędzie wyciągnięte ręce z prośbą o pomoc. Dzieci wywożone do USA czy Kanady do adopcji, bieda, brud, obojętność tych, którzy przeżyli, na śmierć czy cierpienie innych - tak polscy ratownicy opisują sytuację w stolicy kraju, Port-au-Prince.

Filmy - Brak wody (2)

 • Czy naprawdę zabraknie nam wody?

  Ekspert koalicji klimatycznej dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na Rzecz Ekorozwoju skomentował sytuację, jaka wydarzyła się w Skierniewicach i powiedział, jaka przyszłość czeka Polskę. Konrad Operacz, autor bloga „Gotowy na jutro”, zdradził, jakie kroki można podjąć, by oszczędzić wodę. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Spragnione miasto. Tu woda jest na wagę złota

  Mieszkańcy jednej z dzielnic pakistańskiego miasta Karaczi są pozbawieni dostępu do bieżącej wody, dlatego słono płacą lokalnym gangom za każdy jej litr – kropla jest tu na wagę złota. – Musimy kupować wodę od kierowców cystern. Płacimy 1000, a nawet 1500 rupii za wodę, która i tak jest brudna i słona – żali się Nayla, matka pięciorga dzieci. 1000 rupii to ok. 10 dolarów; dla większości mieszkańców tej dzielnicy to bardzo duża suma. Problem staje się coraz dotkliwszy, ponieważ coraz więcej rejonów Karaczi ma problem z bieżącą wodą. Karaczi to największe miasto w Pakistanie, położone w południowej części kraju, nad Morzem Arabskim, na północnym skrawku delty Indusu. W ciągu ostatnich 60 lat liczba mieszkańców wzrosła z 500 tysięcy do 20 milionów.