brak pracy po studiach

Artykuły - Brak pracy po studiach (4)

 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  Szwajcaria podejmuje dyskusję o bezwarunkowym dochodzie podstawowym. Piątego czerwca 2016 r. władze tego kraju poddadzą pod głosowanie w referendum projekt nowego prawa, które w zamyśle pomysłodawców miałoby gwarantować każdemu dorosłemu obywatelowi miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2500 franków. O idei bezwarunkowego dochodu podstawowego (BDP) dyskutuje się już jednak znacznie dłużej.
 • Pracujesz na studiach? Uważaj

  Pracujesz na studiach? Uważaj

  Mimo niżu demograficznego, pęd do nauki w Polsce nie maleje. W tym roku znaczna część maturzystów rozpoczęła studia wyższe. Większość z nich niebawem zacznie szukać zatrudnienia. Pracujący student powinien jednak uważać, by nie wpaść w pułapkę. Sprawdź, o czym pamiętać, zanim wkroczysz na rynek pracy.
 • Komisja Europejska: Studia za granicą zmniejszają bezrobocie

  Komisja Europejska: Studia za granicą zmniejszają bezrobocie

  Komisja Europejska opublikowała raport "Erasmus Impact Study". Wynika z niego, że osoby, które zdecydowały się na studia za granicą znacznie lepiej radzą sobie na rynku pracy. Unia Europejska chce, by liczba absolwentów z międzynarodowym doświadczeniem uniwersyteckim wzrosła do 20% w ciągu 7 lat.
 • Moc dyplomu z bankowości

  Moc dyplomu z bankowości

  Jakie perspektywy rozwoju mają absolwenci bankowości w Polsce?

Filmy - Brak pracy po studiach (1)

 • BCC: 70 proc. Polaków kończy niewłaściwe studia. Stąd ich problemy na rynku pracy

  Młodzi Polacy nieświadomie wybierają kierunki studiów, a ich późniejsze oczekiwania co do zatrudnienia i wynagrodzenia są niedopasowane do rynku pracy. Jak podkreśla Dominika Staniewicz, ekspert rynku pracy Business Centre Club, aż 70 proc. Polaków kończy nie ten kierunek, co trzeba. Dlatego, jej zdaniem, warto jest racjonalnie zastanowić się nad wyborem studiów i dalszym przebiegiem kariery zawodowej. Same studia nie gwarantują bowiem sukcesu na rynku pracy, a jedynie pomagają się na nim odnaleźć.