bożena borys-szopa

Artykuły - Bożena borys-szopa (5)

 • Minister Bożena Borys-Szopa: Zmiany w prawie pracy tylko za społeczną zgodą

  Minister Bożena Borys-Szopa: Zmiany w prawie pracy tylko za społeczną zgodą

  Eksperci wielu dziedzin podkreślają, że uwaga polityków powinna dziś w dużej mierze skupić się na uporządkowaniu rynku pracy. Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Grażyną Raszkowską wskazuje najważniejsze pola zaangażowania resortu m.in. przy tworzeniu możliwości zmian w prawie pracy, zatrudnianiu seniorów i niepełnosprawnych oraz dostępie cudzoziemców do polskiego rynku pracy.
 • Borys-Szopa: 324 tys. zł dostanie w ciągu 18 lat rodzina z trójką dzieci z programu 500 plus

  Borys-Szopa: 324 tys. zł dostanie w ciągu 18 lat rodzina z trójką dzieci z programu 500 plus

  W ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500 plus rodzina z trójką dzieci otrzyma 324 tys. złotych - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Przy czwórce dzieci to jest znacznie powyżej 400 tys. złotych; to są olbrzymie kwoty - dodała.
 • Borys-Szopa: Latem, u szczytu prac sezonowych, stopa bezrobocia może spaść nawet do 5,1 proc.

  Borys-Szopa: Latem, u szczytu prac sezonowych, stopa bezrobocia może spaść nawet do 5,1 proc.

  Z naszych szacunków wynika, że w okresie letnim, czyli u szczytu prac sezonowych, stopa bezrobocia może spaść nawet do 5,1 proc. Byłby to absolutny rekord w historii polskiej gospodarki rynkowej - powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.
 • Większe uprawnienia PIP

  O przejęciu przez Państwową Inspekcję Pracy zadań związanych z kontrolą legalności zatrudnienia, poinformowała główny inspektor pracy Bożena Borys-Szopa. Dotychczas zajmowały się tym urzędy wojewódzkie.
 • 56 proc. pracodawców nie płaci

  56 proc. pracodawców nie płaci

  Najpoważniejsze naruszenia prawa pracy to niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłata ich ze znacznym opóźnieniem. Stwierdzono je w 2005 r. u 56 proc. pracodawców skontrolowanych przez Państwową Inspekcję Pracy - poinformowała dziś w Sejmie Główny Inspektor Pracy Bożena Borys-Szopa.