Boże Narodzenia

Artykuły - Boże Narodzenia (23)

 • Wiemy, ile Polacy wydadzą na Boże Narodzenie

  Wiemy, ile Polacy wydadzą na Boże Narodzenie

  Jak wykazuje najnowsze badanie konsumentów, Polacy planują wydatki na zbliżonym poziomie, co w zeszłym roku.
 • Świąteczne zakupy: 5 pułapek, które czyhają na klientów w sklepach

  Świąteczne zakupy: 5 pułapek, które czyhają na klientów w sklepach

  Święta Bożego Narodzenia są dla większości Polaków sporym wyzwaniem i to nie kulinarnym czy duchowym, lecz zakupowym. Sklepy dwoją się i troją, by osiągnąć jak najwyższą sprzedaż, głównie dzięki marketingowym i psychologicznym trikom.
 • Rosjanie świętują Boże Narodzenie

  Rosjanie świętują Boże Narodzenie

  Prawosławni Rosjanie świętują dziś Boże Narodzenie. W cerkwiach odprawiono już pierwsze nabożeństwa z okazji przyjścia na świat Jezusa. Uczestniczyli w nich między innymi prezydent Rosji Władimir Putin i premier Dmitrij Miedwediew.
 • Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  W tym roku karpie będą tańsze niż w ubiegłym, ich cena w hurcie wynosi ok. 9 zł za kg. W takiej cenie rybę sprzedają też w promocji niektóre sieci handlowe. Tegoroczne odłowy karpia wyniosą 17 tys. ton , to o ok. 1,5 tys. ton więcej niż w 2012 roku.
 • Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  Tańsze karpie na Boże Narodzenie

  W tym roku karpie będą tańsze niż w ubiegłym, ich cena w hurcie wynosi ok. 9 zł za kg. W takiej cenie rybę sprzedają też w promocji niektóre sieci handlowe. Tegoroczne odłowy karpia wyniosą 17 tys. ton , to o ok. 1,5 tys. ton więcej niż w 2012 r.

Filmy - Boże Narodzenia (7)

 • Przepis na cynamonowy deser bożonarodzeniowy

  Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się wszystkim z pięknym, piernikowym zapachem unoszącym się w powietrzu. Jeśli chcesz wprawić siebie i rodzinę w świąteczny nastrój przyrządź bożonarodzeniowy deser cynamonowy. Deser pysznie smakuje, a aromat cynamonu błyskawicznie wprowadzi całą rodzinę w bożonarodzeniowy klimat!
 • Jak zrobić bożonarodzeniowy pasztet z żurawiną?

  Pasztet może być również bożonarodzeniowy, szczególnie ten z żurawiną. Możesz go podawać solo, z jajkiem lub sosem albo na kanapce. Przyrządzenie bożonarodzeniowego pasztetu z żurawiną wymaga trochę pracy, ale nie jest bardzo trudne. Słodycz żurawiny idealnie pasuje do aromatycznego mięsa. Dowiedz się, jak upiec bożonarodzeniowy pasztet z żurawiną.
 • Zdobienie bombek kredkami woskowymi

  Choinki bożonarodzeniowe nie mogą obejść się bez bombek! Najpiękniejsze są te własnosręcznie zrobione - wystarczy odrobina chęci, by nasze choinki błyszczały przepięknym blaskiem, a na dodatek cieszyły oko delikatnymi, indywidualnie dobranymi wzorkami! Tym razem mamy dla was poradnik, jak zdobić szklane bombki kredkami woskowymi. Efekt jest przepiękny!
 • Klasyczny przepis na karpia wigilijnego

  Tradycyjna polska wigilia nie może obejść się bez karpia! Kiedyś była jedną z niewielu ryb, którą można było dostać w sklepie, dziś - z przyzwyczajenia - nadal cieszy się popularnością. Królewski karp to smaczna ryba, która - odpowiednio przygotowana - idealnie nadaje się do przyrządzania w wersji smażonej. Wigilijny karp to dosyć proste danie, które można zrobić w kilkanaście minut - zobaczcie nasz przepis.