wydarzenia - Boże Ciało

Artykuły - Boże Ciało (10)

 • Złapali złodzieja studzienek. Nieoficjalnie: To Patryk B., pierwowzór bohatera filmu "Boże Ciało"

  Złapali złodzieja studzienek. Nieoficjalnie: To Patryk B., pierwowzór bohatera filmu "Boże Ciało"

  ​Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież kołnierzy i włazów studzienek przy trasie S8 - poinformował rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek. Według nieoficjalnych informacji, zatrzymany to Patryk B., który był pierwowzorem głównego bohatera filmu "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Kilka lat temu podszywał się pod księdza i odprawiał msze we wsi Budziska w powiecie wołomińskim.
 • Papież apeluje o gesty solidarności wobec potrzebujących

  Papież apeluje o gesty solidarności wobec potrzebujących

  Papież Franciszek przewodniczył w czwartek wieczorem w Rzymie uroczystościom Bożego Ciała. Podczas mszy na na Lateranie apelował o niesienie pomocy potrzebującym i mówił o znaczeniu solidarności. Później przeszedł w procesji do bazyliki Matki Bożej Większej.
 • Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury".
 • Centralne uroczystości Bożego Ciała w Warszawie

  Centralne uroczystości Bożego Ciała w Warszawie

  O sytuacji demograficznej, która skłania do dramatycznego wołania o pomoc rodzinom, mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
 • Umrzeć za Boże Ciało

  Uroczystość Bożego Ciała jest podniosła, ale łagodna. Dość odważna już wiosna, dziewczynki w białych sukienkach, wirujące w powietrzu płatki róż i błyszcząca monstrancja pod bogato zdobionym baldachimem. Gdzież tu miejsce na rozmowę o śmierci?
 • Rosja: Pierwsza od 1918 r. katolicka procesja na Newskim Prospekcie

  Po raz pierwszy od 1918 roku katolicka procesja Bożego Ciała w Petersburgu w niedzielę przeszła główną ulicą miasta - Newskim Prospektem. Poprowadził ją przewodniczący Konferencji Episkopatu Rosji, metropolita moskiewski, arcybiskup Paolo Pezzi.
 • Abp Michalik: Naród jest dzielony na partie

  Abp Michalik: Naród jest dzielony na partie

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski, abp Józef Michalik w kazaniu wygłoszonym podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu (Podkarpackie) powiedział, że nasz "naród jest dzielony na partie, a Polska staje się partyjna".
 • Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Boże Ciało

  Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Boże Ciało

  23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana powszechnie Bożym Ciałem. Święto jest obchodzone w Kościele katolickim w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej.
 • Pan idzie z nieba

  Pan idzie z nieba

  To jeden z najbardziej podniosłych dni - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, połączona z piękną procesją. To dzień, bez względu na pogodę, zawsze najpiękniejszy i bardzo uroczysty - Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami miast i drogami wiosek, tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie.
 • Polityczne Boże Ciało

  Polityczne Boże Ciało

  Uroczystości Bożego Ciała w wielu częściach kraju stały się okazją do wygłoszenia kazań poświęconych tematom związanym m.in. z antyrodzinną polityką, korupcją, aborcją, eurowyborami czy też handlem w niedziele.