Film - Boże Ciało (film)

Artykuły - Boże Ciało (film) (47)

 • "Boże Ciało" z nagrodą festiwalu Kino Pavasaris

  "Boże Ciało" z nagrodą festiwalu Kino Pavasaris

  Film Jana Komasy "Boże Ciało" zdobył nagrodę publiczności w tegorocznej 25. edycji największego litewskiego festiwalu filmowego Kino Pavasaris (Wiosna Filmowa). Z powodu epidemii koronawirusa widzowie oglądali filmy na platformach streamingowych.
 • Eliza Rycembel: Jak świętowała sukces na Orłach?

  Eliza Rycembel: Jak świętowała sukces na Orłach?

  Podczas wtorkowej ceremonii rozdania Orłów 2020 Eliza Rycembel odebrała statuetkę za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Boże Ciało". Po tym sukcesie nie mogła hucznie świętować aż do rana. Musiała wracać do domu, gdzie czekał na nią... ukochany pies.
 • "Boże Ciało" i "Parasite" w lutym w serwisie Player.pl

  "Boże Ciało" i "Parasite" w lutym w serwisie Player.pl

  Serwis Player.pl przedstawił program na nadchodzące dni. Wśród lutowych nowości znalazły się polski kandydat do Oscara "Boże Ciało" oraz laureat tegorocznej gali - południowokoreański "Parasite".
 • Wicepremier Gliński o braku Oscara dla "Bożego Ciała"

  Wicepremier Gliński o braku Oscara dla "Bożego Ciała"

  Samo znalezienie się wśród najlepszych to ogromny prestiż dla twórców "Bożego Ciała" - ocenił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując brak Oscara dla filmu Jana Komasy. Zwrócił uwagę, że trzeci rok z rzędu polski film jest obecny podczas ceremonii rozdania statuetek.
 • ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.
 • Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  "Boże Ciało" Jana Komasy - z 15 nominacjami - zostało faworytem Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Szanse na 12 statuetek, w tym za najlepszy film, reżyserię i zdjęcia ma "Pan T." Marcina Krzyształowicza. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Maciej Pieprzycy powalczy o nagrody w 11 kategoriach, m.in. najlepszy scenariusz i główna rola męska.
 • Znany hollywoodzki reżyser zachwycony "Bożym Ciałem"

  Znany hollywoodzki reżyser zachwycony "Bożym Ciałem"

  Już 9 lutego dowiemy się, czy "Boże Ciało" zdobędzie Oscara w kategorii: najlepszy film międzynarodowy. Produkcja Jana Komasy w ramach kampanii oscarowej wyświetlana jest właśnie w Ameryce Północnej. Z Hollywood docierają głosy zachwyconych nią widzów i filmowców, m.in. Edgara Wrighta, twórcy "Wysypu żywych trupów" i "Baby Drivera".
 • "Boże Ciało" od 3 lutego na płytach DVD i Blu-ray

  "Boże Ciało" od 3 lutego na płytach DVD i Blu-ray

  Dobra wiadomość dla tych, którzy nie oglądali w kinie nominowanego do Oscara filmu Jana Komasy. "Boże Ciało" będzie można obejrzeć jeszcze przed ceremonią rozdania Oscarów, która odbędzie się 9 lutego w Los Angeles.
 • Jan A.P. Kaczmarek wierzy w "Boże Ciało"

  Jan A.P. Kaczmarek wierzy w "Boże Ciało"

  Bardzo wierzę w film Jana Komasy. "Boże Ciało" ma szansę na Oscara nie tylko dlatego, że tytuł po angielsku zaczyna się na "C" - mówił kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, laureat nagrody za muzykę do "Marzyciela". W rozmowie z PAP opowiedział także o procesie przyznawania statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Nominacja dla "Bożego Ciała": Punkt zwrotny

  Nominacja dla "Bożego Ciała": Punkt zwrotny

  Niewątpliwie jest to dla nas punkt zwrotny. Ta udana kampania z "Bożym Ciałem" otwiera nowe drzwi, nowe możliwości do wykorzystania w kolejnych latach - powiedział producent nominowanego do Oscara filmu Jana Komasy Leszek Bodzak z Aurum Film.

Filmy - Boże Ciało (film) (4)