boxing day

Artykuły - Boxing day (7)

 • Premier League. Mecze w Boxing Day - jedno z głównych dań sezonu w Anglii

  Premier League. Mecze w Boxing Day - jedno z głównych dań sezonu w Anglii

  Kiedy latem Premier League ogłasza kalendarz na nadchodzący dzień kibic niemal każdej drużyny patrzy na to kiedy jego klub gra pierwszy i ostatni mecz, derby i kto jest przeciwnikiem w Boxing Day, czyli drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Są trenerzy, którzy grę w święta nazywają "najbardziej diabelską rzeczą w kulturze Brytyjczyków", przez którą reprezentacja Anglii nie może nic wygrać.
 • Premier League. Zapowiedź Boxing Day

  Premier League. Zapowiedź Boxing Day

  Dla niemal wszystkich fanów piłki nożnej w Europie Boxing Day to standardowy punkt przerwy świątecznej. Na tegoroczną świąteczną kolejkę Premier League nie trzeba będzie nikogo specjalnie namawiać, bowiem zmierzą się w niej drużyny z samego szczytu tabeli.
 • Strajk maszynistów londyńskiego metra

  Strajk maszynistów londyńskiego metra

  Kursowanie londyńskiego metra zostało poważnie ograniczone z powodu strajku maszynistów w środę, w drugim dniu świąt, kiedy w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się wyprzedaże, przyciągające co roku rzesze turystów.
 • Boxing Day

  Boxing Day

  Dzień obdarowywania bliskich prezentami ma swój początek w średniowieczu. To właśnie wtedy panował zwyczaj obdarowywania biednych oraz służby podarunkami zapakowanymi w pudełka.
 • Premier League: Chelsea bez prezentu

  Dzień rozdawania świątecznych prezentów na Wyspach Brytyjskich - "The Boxing Day" - okazał się bardzo nieszczęśliwy dla Chelsea, która uległa na wyjeździe Charltonowi 2:4 w 18. kolejce Premier League.
 • Premiership: Newcastle nadal na czele, Chelsea poległo na Highbury

  Premiership: Newcastle nadal na czele, Chelsea poległo na Highbury

  Piłkarze Newcastle utrzymali się prowadzeniu w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej po meczach 19. kolejki, które zostały rozegrane na Wyspach w drugi dzień świąt - The Boxing Day.
 • Premiership: 6:1 Arsenalu, wygrana Manchesteru

  Przewaga Manchesteru United na londyńskim Arsenalem nadal wynosi 8 punktów po spotkaniach 20. kolejki angielskiej ekstraklasy rozgrywanej w drugi dzień świąt czyli Boxing Day.