Borowski

Artykuły - Borowski (226)

 • Borowski: Wynik budżetu lepszy od zapisów ustawy, ale deficyt strukturalny nie maleje

  Borowski: Wynik budżetu lepszy od zapisów ustawy, ale deficyt strukturalny nie maleje

  - Wynik budżetu na koniec zeszłego roku był lepszy od zapisów ustawy budżetowej, ale deficyt strukturalny nie maleje, co znaczy, że stan finansów publicznych nie poprawia się - ocenił główny ekonomista banku Credit Agricole Jakub Borowski.
 • J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  Między innymi dzięki wyższym wpływom z VAT sytuacja budżetu państwa jest dobra. W tym roku nie zabraknie więc pieniędzy na sfinansowanie np. programu "Rodzina 500 plus". Jak jednak zwraca uwagę Jakub Borowski, główny ekonomista Crédit Agricole, towarzyszący mu impuls popytowy będzie umiarkowany. Program jednak w krótkim terminie umocni złotego.
 • Borowski: Trzeba rozważyć zakazanie Rosjanom wjazdu do UE. Wszystkim

  Borowski: Trzeba rozważyć zakazanie Rosjanom wjazdu do UE. Wszystkim

  - Nie mam przekonania, że sankcje ekonomiczne wobec Rosji, czyli sankcje uderzające w wymianę handlową, byłyby skuteczne - mówi w rozmowie z RMF FM Jakub Borowski, główny ekonomista banku Credit Agricole. - Mam wrażenie, że trzeba szukać już nie tylko rozwiązań ekonomicznych, również politycznych. Takim rozwiązaniem mógłby być zakaz wjazdu do Unii Europejskiej do obywateli Federacji Rosyjskiej. Wszystkich - dodaje w rozmowie z Krzysztofem Berendą.
 • Jakub Borowski: Euro stało się kozłem ofiarnym kryzysu

  Jakub Borowski: Euro stało się kozłem ofiarnym kryzysu

  - Decydując się na przyjęcie euro, nie tylko nie zbiedniejemy, ale też więcej zostanie w naszych portfelach - uważa Jakub Borowski, główny ekonomista Kredyt Banku. Jego zdaniem dyskusja o euro została celowo skierowana na pozytywne aspekty przyjęcia wspólnej waluty, bo rządowi potrzebne jest poparcie społeczne w sprawie integracji walutowej.
 • Borowski z Rady Gospodarczej: Pozostaje problem długu Hiszpanii

  Borowski z Rady Gospodarczej: Pozostaje problem długu Hiszpanii

  Dokapitalizowanie hiszpańskich banków zmniejszy ryzyko destabilizacji systemu bankowego w tym kraju i strefie euro - ocenia w Biuletynie Rady Gospodarczej jej członek Jakub Borowski. Zwraca przy tym uwagę, że nie rozwiązuje to problemu długu publicznego Madrytu.
 • Banki żywności postulują zmiany w ustawie o VAT

  Banki żywności postulują zmiany w ustawie o VAT

  Co siódma osoba na świecie jest niedożywiona, podczas gdy jedna trzecia światowej żywności się marnuje - zwracają uwagę polskie banki żywności. Postulują one zmiany w ustawie o VAT, które ułatwią przekazywanie żywności przez jej dystrybutorów.
 • Uchwały NWZA Emperia Holding SA z dnia 13 października 2010 roku

  Raport bieżący nr 57/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Emperia Holding SA podaje do wiadomości treść uchwał podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbyło się w dniu 13 października 2010 r., oraz informacje o sprzeciwach zgłoszonych do protokołu podczas obrad Walnego Zgromadzenia, ze wskazaniem, których uchwał dotyczyły. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy nie odstąpiło od rozpatrzenia któregokolwiek
 • 2. kolejka Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Werder Brema 4-0

  2. kolejka Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Werder Brema 4-0

  Inter Mediolan rozbił Werder Brema 4-0 w meczu 2. kolejki rozgrywek grupowych piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bohaterem wieczoru na Stadio Giuseppe Meazza był Samuel Eto'o, który ustrzelił hat-tricka, po czym zamienił się w ... fotoreportera.
 • Zakajew stawi się na proces ekstradycyjny

  Honorowy konsul Czeczeńskiej Republiki Iczkerii w Polsce Adam Borowski zapewnił, że szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew przyjedzie do Polski na proces ekstradycyjny.
 • Wpłynął wniosek Rosji o ekstradycję Zakajewa

  Do Prokuratury Okręgowej wpłynął już rosyjski wniosek w sprawie ekstradycji do Rosji szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa - podała prokuratura.