borówki

Artykuły - Borówki (13)

 • Wegańska owsianka, która doda Ci energii!

  Wegańska owsianka, która doda Ci energii!

  Owsianka to doskonały pomysł na rozpoczęcie dnia. Opcja gotowania jej na roślinnym napoju jest idealna dla wegan! Jest zdrowa, sycąca i spożywana na śniadanie zapewni Ci zapas energii na długie godziny.
 • PIE: Borówka amerykańska polskim superowocem eksportowym

  PIE: Borówka amerykańska polskim superowocem eksportowym

  W ostatnich 20 latach uprawa borówki wysokiej, zwanej amerykańską, była najszybciej rozwijającą się produkcją sadowniczą w Polsce; w efekcie staliśmy się jej drugim producentem w UE i 6. w świecie, czyli borówka stała się polskim superowocem eksportowym - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
 • Niebezpieczne dary lasu

  Niebezpieczne dary lasu

  ​Podczas wakacji chętnie sięgamy po jagody czy borówki. Niestety, spożywanie owoców prosto z krzaka może nieść ze sobą poważne ryzyko. Wszystko przez groźne pasożyty.
 • Sezon na "power fruits" trwa

  Sezon na "power fruits" trwa

  "Power fruits", czyli m.in. owoce jagodowe, do których zalicza się malinę, porzeczkę, truskawkę i borówkę amerykańską, mimo wysokich cen, cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Przeciętne roczne spożycie owoców jagodowych (dane IERiGŻ) w polskich gospodarstwach domowych w 2016 r. wyniosło około 5,16 kg na osobę i utrzymuje się na stabilnym poziomie - wynika z analizy ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Polska borówka rośnie w siłę

  Polska borówka rośnie w siłę

  Po kurczakach czy pieczarkach, borówki mają szansę zostać kolejnym hitem eksportowym Polski. Produkcja tych owoców jest bardziej opłacalna, niż w przypadku czarnych porzeczek czy truskawek. Za kilogram borówek w hurtowniach otrzymać można ponad 30 złotych.
 • Naturalny lek i kosmetyk

  Naturalny lek i kosmetyk

  Właściwości lecznicze i profilaktyczne borówek.
 • Sukces polskich borówkarzy

  Sukces polskich borówkarzy

  Przedstawiciele polskich plantatorów borówki zaprezentowali Polskę jako kluczowego dostawcę borówki na najbardziej wymagające rynki na świecie. Polska jest największym producentem borówki w Europie. Pod względem areału to ponad 7000 ha.

Filmy - Borówki (1)

 • Tarta z białą czekoladą i borówkami - szybki przepis

  Tarty dziś to jedne z najprostszych domowych wypieków, które można przygotować w parę chwil, a które zawsze nieprawdopodobnie pięknie wyglądają. Do przygotowania tarty można użyć gotowego ciasta francuskiego, dzięki czemu cały proces gotowania przyspiesza się o dobrych kilkanaście minut! Tym razem mamy dla was przepis na wyborną, wykwintną tartę z białą czekoladą i borówkami - na sam jej widok cieknie ślinka!