borówka amerykańska

Artykuły - Borówka amerykańska (7)

 • PIE: Borówka amerykańska polskim superowocem eksportowym

  PIE: Borówka amerykańska polskim superowocem eksportowym

  W ostatnich 20 latach uprawa borówki wysokiej, zwanej amerykańską, była najszybciej rozwijającą się produkcją sadowniczą w Polsce; w efekcie staliśmy się jej drugim producentem w UE i 6. w świecie, czyli borówka stała się polskim superowocem eksportowym - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
 • KOWR: Uprawa borówki amerykańskiej coraz bardziej popularna w Polsce

  KOWR: Uprawa borówki amerykańskiej coraz bardziej popularna w Polsce

  Od wejścia Polski do UE do 2018 r. powierzchnia uprawy borówki amerykańskiej zwiększyła się dwunastokrotnie, a zbiory wzrosły do ponad 25 tys. ton - poinformowało Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).
 • Borówka polskim hitem eksportowym

  Borówka polskim hitem eksportowym

  Polska jest siódmym producentem borówek na świecie - poinformowała Dominika Kozarzewska z Fundacji Promocji Polskiej Borówki. Jest to nasz drugi - po jabłkach - owoc eksportowy.
 • Sezon na "power fruits" trwa

  Sezon na "power fruits" trwa

  "Power fruits", czyli m.in. owoce jagodowe, do których zalicza się malinę, porzeczkę, truskawkę i borówkę amerykańską, mimo wysokich cen, cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Przeciętne roczne spożycie owoców jagodowych (dane IERiGŻ) w polskich gospodarstwach domowych w 2016 r. wyniosło około 5,16 kg na osobę i utrzymuje się na stabilnym poziomie - wynika z analizy ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Polska borówka podbija świat

  Polska borówka podbija świat

  Polska jest jednym z największych na świecie dostawców borówek najwyższej jakości, zbieranych ręcznie - przekonuje w rozmowie z Interią Dominika Kozarzewska - prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody".
 • Polska największym producentem borówki w Europie, a plantacji wciąż przybywa

  Jesteśmy największym producentem borówki amerykańskiej w Europie i trzecimi na świecie. A plantacji wciąż przybywa.
 • Amerykańska borówka rozkwita nad Wisłą

  Amerykańska borówka rozkwita nad Wisłą

  Polska jest numerem trzy na świecie w produkcji borówki amerykańskiej. A hektarów plantacji przybywa - informuje "Puls Biznesu".

Filmy - Borówka amerykańska (3)

 • Czy niewielki owoc skrywa eliksir młodości?

  Borówka, ze względu na prozdrowotne właściwości, nazywana jest „owocem XXI wieku”. Spośród wszystkich owoców ma najwyższą zawartość przeciwutleniaczy (antyoksydantów), dzięki czemu podnosi odporność organizmu i zapobiega infekcjom. Wysoki poziom antocyjanów, neutralizujących wolne rodniki, powoduje, że borówka powstrzymuje starzenie się organizmu i traktowana jest jako ważny składnik diety antynowotworowej. Niebieskie jagody pomagają również obniżyć zły cholesterol, mają także dobroczynny wpływ na funkcjonowanie mózgu, przewodu pokarmowego, układu moczowego oraz wzroku. Borówki mają dużą zawartość witamin K i C oraz mniejszą witamin E i B6. Są również doskonałym źródłem manganu i błonnika.
 • Dżem z borówki amerykańskiej - szybki przepis

  Borówka amerykańska jest coraz popularniejsza w Polsce. I dobrze! Jest zdrowa i przepysznie smakuje, świetnie nadaje się do dekoracji ciast czy deserów, a przetwory z borówki amerykańskiej należą do jednych z najpyszniejszych! Przygotowanie dżemu z borówki amerykańskiej to błahostka, z którą poradzi sobie każdy! Pamiętajcie, by przed przygotowaniem dokładnie umyć borówki!
 • Jak zrobić dżem z borówki amerykańskiej?

  Borówka amerykańska cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. W przeciwieństwie do jagód, które kupujemy najczęściej, mają o twardsze owoce, co chroni je przed zgnieceniami - choćby podczas przenoszenia. Borówka amerykańska smakuje podobnie, ma też sporo prozdrowotnych właściwości. Idealnie nadaje się na przyrządzanie syropów czy dżemów, które świetnie sprawdzą się nie tylko jako dodatek do ciast czy deserów na zimowe dni, ale również jako sposób na uchronienie się przed przeziębieniami! Przygotowaliśmy dla was prosty sposób na przyrządzenie wybornego dżemu z borówki amerykańskiej!