Borneo

Artykuły - Borneo (10)

 • Najstarsze malowidło naskalne odkryte na Borneo

  Najstarsze malowidło naskalne odkryte na Borneo

  Odkryto najstarsze znane malowidło naskalne, które zmienia to, co wiedzieliśmy o początkach sztuki.
 • Wyspa łowców głów

  Wyspa łowców głów

  Borneo ze względu na pola naftowe było jednym z głównych celów japońskiej agresji na początku II wojny światowej na Pacyfiku, a też jednym z najniebezpieczniejszych.
 • Wyraziście męska kolekcja Lacoste

  Wyraziście męska kolekcja Lacoste

  Lacoste wprowadza duże i odważne męskie czasomierze na ostatni sezon 2012. Kolekcja BORNEO posiada dużą, plastikową obudowę tarczy i komfortowy silikonowy pasek z wytłoczoną nazwą marki Lacoste.
 • Indonezja: Runął most na Borneo. Są ofiary śmiertelne

  Indonezja: Runął most na Borneo. Są ofiary śmiertelne

  W indonezyjskiej części wyspy Borneo runął w sobotę most. Jak poinformowały w niedzielę rano miejscowe władze, zginęło co najmniej 5 osób, a kolejnych 19 zostało rannych.
 • Czworo rosyjskich marynarzy zmarło po wypiciu bimbru

  Po wypiciu indonezyjskiego alkoholu domowej roboty zmarło czworo członków załogi rosyjskiego statku, kotwiczącego u wybrzeży Borneo - poinformowała indonezyjska policja. Kolejnych trzech marynarzy ciężko zachorowało.
 • 25 ofiar śmiertelnych zatonięcia promu u wybrzeży Borneo

  Co najmniej 25 osób zginęło, gdy w poniedziałek u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Borneo zatonął podczas burzy prom. Trwają poszukiwania jeszcze sześciu osób - poinformowały we wtorek lokalne służby ratownicze.
 • "To nasz teren!"

  "To nasz teren!"

  Choć na amerykańskim rynku finansowym kryzys zżera wszystko i wszystkich niczym ludożercy z Borneo zagubionego turystę, za sprawą "Death Rituals" - albumu wydanego pod koniec 2008 roku - notowania amerykańskiego Six Feet Under niespodziewanie znów zaczęły iść w górę.
 • Kopalnia gatunków na Borneo

  Kopalnia gatunków na Borneo

  Co najmniej 52 nowe gatunki zwierząt i roślin odkryli w ostatnim roku naukowcy na Borneo - poinformowała organizacja WWF International.
 • Kot z Borneo

  Kot z Borneo

  Automatyczne kamery zarejestrowały na Borneo zwierzę podobne do kota. Może ono należeć do nieznanego dotychczas gatunku drapieżników - poinformowała organizacja ekologiczna World Wildlife Fund.
 • Indonezja: Zamieszki na Borneo i Sumatrze

  Co najmniej 27 osób zginęło w ciągu ostatnich dwóch dni podczas zamieszek w indonezyjskiej prowincji Aceh na północnym krańcu Sumatry i na Kalimantanie na Borneo.

Filmy - Borneo (1)

 • Sensacja! Nikt nie miał pojęcia, że to zwierzę żyje!

  To prawdziwa przyrodnicza sensacja! Ekologiczna organizacja WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) poinformowała, że w indonezyjskiej części wyspy Borneo ukryte kamery zarejestrowały obecność nosorożca sumatrzańskiego. Naukowcy byli pewni, że gatunek ten – od wielu lat krytycznie zagrożony wyginięciem – już dawno temu zniknął zupełnie z tej części świata. Populacja nosorożca sumatrzańskiego – najmniejszego i jedynego owłosionego gatunku nosorożca – liczy obecnie około 300 sztuk. Tylko 50 osobników żyje w naturalnym środowisku. Pozostałe bytują w rezerwatach. Krytyczna sytuacja tego gatunku wynika przede wszystkim z trzebienia dżungli będącej naturalnym środowiskiem tych zwierząt i kłusownictwa. Ceny rogów nosorożca sumatrzańskiego są tym wyższe, im trudniej je zdobyć.