​Boris Johnson

Artykuły - ​Boris Johnson (28)

 • Boris Johnson: Rosja od lat produkowała zapasy broni chemicznej

  Boris Johnson: Rosja od lat produkowała zapasy broni chemicznej

  Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson oskarżył Rosję o to, że w ostatniej dekadzie produkowała i przechowywała zapasy broni chemicznej typu Nowiczok, której użyto do ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę.
 • ​Boris Johnson: "Wypchaj się". Przypomniano niewygodne nagranie

  ​Boris Johnson: "Wypchaj się". Przypomniano niewygodne nagranie

  Po pożarze w Grenfell Tower wyciągnięto nagranie z 2013 roku, na którym Boris Johnson, jeszcze jako burmistrz Londynu, arogancko odpowiada politykowi laburzystów w sprawie cięć w budżecie straży pożarnej.
 • "Sunday Times": Boris Johnson potencjalnym następcą Theresy May

  "Sunday Times": Boris Johnson potencjalnym następcą Theresy May

  Niedzielne wydania brytyjskich dzienników poinformowały o tym, że minister spraw zagranicznych Boris Johnson jest faworytem wewnątrz Partii Konserwatywnej do zastąpienia premier Theresy May po utracie przez partię bezwzględnej większości w Izbie Gmin.
 • ​Boris Johnson ostrzega: Kończą się pokłady naszej tolerancji

  ​Boris Johnson ostrzega: Kończą się pokłady naszej tolerancji

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson skomentował na Facebooku zamach terrorystyczny w Londynie. "Dość! Kończą się pokłady naszej tolerancji" - ostrzegł.
 • "Rosja winna jest przedłużania tej wojny"

  "Rosja winna jest przedłużania tej wojny"

  Rosja jest odpowiedzialna za przedłużanie wojny w Syrii i być może za zbrodnie wojenne, jeśli to rosyjskie lotnictwo dokonało ostrzału konwoju z pomocą humanitarną - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson w programie BBC wyemitowanym w niedzielę.
 • Szefowie polskiej i brytyjskiej dyplomacji będą rozmawiać o zabójstwie w Harlow

  Szefowie polskiej i brytyjskiej dyplomacji będą rozmawiać o zabójstwie w Harlow

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czwartek w Poczdamie spotka się z szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem. Tematem rozmów mają być m.in. ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii, w tym zabójstwo polskiego obywatela w Harlow.
 • Boris Johnson: Po Brexicie będzie możliwość kontroli imigracji

  Boris Johnson: Po Brexicie będzie możliwość kontroli imigracji

  Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson oświadczył we wtorek w Londynie na wspólnej konferencji z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, że po Brexicie Wielka Brytania będzie miała możliwość stworzenia systemu kontroli imigracji - podaje agencja Reutera. Johnson oświadczył ponadto, że prezydent Syrii Baszar al-Asad "będzie musiał oddać władzę".
 • Wielka Brytania chce "śluzy" do współpracy z UE

  Wielka Brytania chce "śluzy" do współpracy z UE

  Nowy szef brytyjskiej dyplomacji wezwał Unię Europejską do pozostawienia otwartej furtki do współpracy z Londynem w strategicznych kwestiach. W trakcie swojej wizyty w Brukseli Boris Johnson zadeklarował, że Wielka Brytania nadal będzie odgrywała wiodącą rolę w Europie.
 • Boris Johnson debiutuje w Brukseli

  Boris Johnson debiutuje w Brukseli

  Nowy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii zadebiutuje dziś na europejskich salonach. Boris Johnson weźmie udział w unijnej naradzie szefów dyplomacji 28 państw w Brukseli. Brytyjski minister w kampanii referendalnej na Wyspach był czołową postacią obozu zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Boris Johnson spotka się z szefową unijnej dyplomacji

  Boris Johnson spotka się z szefową unijnej dyplomacji

  Nowy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnsosn spotka się dzisiaj wieczorem w Brukseli z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini. Głównym tematem rozmów ma być Brexit.

Filmy - ​Boris Johnson (13)