Fakty - Bordeaux

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Bordeaux (wino) ,

Artykuły - Bordeaux (8)

 • Francja: Zmarła kobieta zarażona bakterią E.coli

  Francja: Zmarła kobieta zarażona bakterią E.coli

  W nocy z piątku na sobotę w szpitalu w Bordeaux na południowym zachodzie Francji zmarła 78-letnia kobieta, zarażona bakterią E.coli - poinformowała Regionalna Agencja Zdrowia (ARS).
 • Francja: Rekordowy upał w dużej części kraju

  Francja: Rekordowy upał w dużej części kraju

  Niezwykle wysokie jak na czerwiec temperatury dały się w poniedziałek we znaki mieszkańcom wielu regionów Francji. Blisko 40 stopni Celsjusza odnotowano w Bordeaux, Biarritz czy w Paryżu.
 • Twór czterech żywiołów

  Twór czterech żywiołów

  Można pić najpierw wino białe, jako aperitif, a potem czerwone. Wtedy głowa nie boli. Ale broń Boże w drugim kierunku... Wino białe plus czerwone jest w porządku; wino czerwone plus białe - nie w porządku - mówi pisarz Krzysztof Rutkowski w rozmowie o francuskich winach.
 • Bez wygód, ale z k(l)asą!

  Skromne chatki rybaków bez wygód w cenie pałacu! Cena wywoławcza: ponad milion euro! Chętnych zapraszamy na niecodzienną aukcję do Bordeaux we Francji.
 • Kołtoń: sportowy i finansowy fenomen Groclinu

  Zespół z Grodziska Wielkopolskiego to nie tylko sportowy, ale i finansowy fenomen - przyznaje Robert Kołtoń, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego". Bo to jest połączenie biznesu z zabawą - uważa gość Faktów RMF.
 • Francja: Policja wkracza do mennic

  Jednostki specjalne francuskiej policji musiały wkroczyć do dwóch mennic w Pesac koło Bordeaux oraz w Paryżu, by umożliwić produkcje monet euro. Na niespełna 6 tygodni przed wprowadzeniem w obieg nowej waluty, strajkujący od 10 dni pracownicy tych zakładów uniemożliwiali m.in. wywóz 67 milionów wytłoczonych monet, które trzeba pilnie dostarczyć do banków, urzędów pocztowych i sklepów.
 • Francja: Strajk w mennicy euro

  Strajk w jedynej mennicy tłoczącej monety euro może pokrzyżować plany dotyczące wprowadzenia do obiegu wspólnej waluty państw europejskich.
 • Francja: Rocznik 2000 - wino wyśmienite

  Wino pochodzące z tegorocznych zbiorów ma być wprost wyśmienite. Tak przynajmniej zapewniają właściciele najsławniejszych winnic we francuskim rejonie Bordeaux.