BOR

Artykuły - BOR (306)

 • ​Seria A. Dyrektor sportowy Riccardo Bigon: Zlatan Ibrahimović jest otwarty na transfer do Bologny

  ​Seria A. Dyrektor sportowy Riccardo Bigon: Zlatan Ibrahimović jest otwarty na transfer do Bologny

  W minionym tygodniu Zlatan Ibrahimović poinformował, że odchodzi z Los Angeles Galaxy, żegnając się tym samym z Major League Soccer. Sporo mówi się o tym, że Szwed może teraz dołączyć do jednego z klubów Serie A. Dyrektor sportowy Bologny Riccardo Bigon poinformował, że "Ibra" jest otwarty na transfer do klubu z północnej części Italii.
 • Były bokserski mistrz świata Marvin Hagler chce wrócić do kina

  Były bokserski mistrz świata Marvin Hagler chce wrócić do kina

  Słynny przed laty bokserski mistrz świata w kategorii średniej, 64-letni Amerykanin Marvin Hagler chce powrócić na plan filmowy, choć z zastrzeżeniem, że nie zamierza występować w scenach miłosnych, aby nie denerwować żony.
 • Od czwartku SOP zamiast BOR

  Od czwartku SOP zamiast BOR

  Od 1 lutego najważniejsze osoby i obiekty w kraju będzie chroniła Służba Ochrony Państwa. Biuro Ochrony Rządu zostanie zlikwidowane, ale jego funkcjonariusze mają stanowić trzon SOP.
 • Zastępca szefa BOR podał się do dymisji

  Zastępca szefa BOR podał się do dymisji

  Zastępca szef BOR ds. logistyki płk Jacek Lipski złożył wniosek o odwołanie z zajmowanego stanowiska - poinformował w czwartek w komunikacie BOR. Lipski poprosił o oddelegowanie do Straży Granicznej, w której pełnił służbę w biurze prawnym Komendy Głównej w latach 2009-2015.
 • Stłuczka wiceszefa MON. Jechał samochodem Żandarmerii Wojskowej

  Stłuczka wiceszefa MON. Jechał samochodem Żandarmerii Wojskowej

  Limuzyna wioząca wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego zderzyła się w Warszawie z samochodem marki volvo - podała telewizja Republika.
 • BOR kupuje nową opancerzoną limuzynę po wypadku Szydło. Za tę cenę w grę wchodzi Maybach

  BOR kupuje nową opancerzoną limuzynę po wypadku Szydło. Za tę cenę w grę wchodzi Maybach

  BOR szuka następcy roztrzaskanego na drzewie w Oświęcimiu opancerzonego audi A8 L Security. Nowa reprezentacyjna limuzyna jest kupowana bez stosowania ustawy o przetargu publicznym. Cena?
 • "Fakt": BOR zataił włamanie do samochodu prezydenta

  "Fakt": BOR zataił włamanie do samochodu prezydenta

  To nie zły stan zdrowia jest faktyczną przyczyną odejścia z służby szefa Biura Ochrony Rządu gen. Andrzeja Pawlikowskiego, ale rezultat licznych wpadek - pisze "Fakt". Czarę miała przelać próba zatuszowania włamania do auta kolumny prezydenckiej w listopadzie w Strasburgu.
 • ​Na Marsie odkryto bor

  ​Na Marsie odkryto bor

  Najnowsze badania przeprowadzone przez łazik Curiosity uzmysławiają naukowcom jak ciepłym i bogatym w wodę środowiskiem był kiedyś Mars.
 • W 2017 i w 2019 r. podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników

  W 2017 i w 2019 r. podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników

  - W 2017 r. i w 2019 r. przewidziano podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych podległych MSWiA; w sumie będzie to ponad 600 zł na jeden etat - mówił w Sejmie wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Zaznaczył, że to element programu modernizacyjnego na lata 2017-2020.
 • Sprawozdanie BOR ws. Smoleńska: Nieprawidłowości

  Sprawozdanie BOR ws. Smoleńska: Nieprawidłowości

  Prokuratorzy analizują sprawozdanie Biura Ochrony Rządu dotyczące zabezpieczenia prezydenckiego lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. "Treść sprawozdania dotyczy form i metod realizacji działań ochronnych, które zostały objęte klauzulami niejawności" – poinformowała przedstawicielka prokuratury. Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, w sprawozdaniu wskazano na szereg nieprawidłowości.

Filmy - BOR (9)

 • Schetyna w Porannej rozmowie RMF (15.02.17)

  „To co się wydarzyło w kilka dni po wypadku w Oświęcimiu to jest pytanie o jakość polskiego państwa prawa” – mówił prezes Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w Porannej rozmowie w RMF FM. Lider opozycyjnego ugrupowania wylicza, że źle potraktowano podejrzanego i nie dopuszczono do niego adwokata. Przypomniał, że podobna sprawa – z wypadkiem prezydenta Bronisława Komorowskiego – zakończyła się w sądzie. „Rodzinę poszkodowanej pani Arnal reprezentował Bartosz Kownacki, sprawa skończyła się skazaniem jednego z oficerów BOR-u” – mówił. „Sądy w państwie Platformy były na tyle niezależne, że nie trzeba było nikogo wspierać. Wtedy państwo broniło się samo. Dzisiaj Platforma Obywatelska musi bronić państwa prawa” – mówił lider PO.
 • Konfernecja PO o metodach działania ministra Błaszczaka i wypadku kolumny rządowej (TV Interia)

  Konfernecja PO o metodach sprawowania władzy przez Błaszczaka i PiS (TV Interia).
 • Konfernecja PO o metodach działania ministra Błaszczaka i wypadku kolumny rządowej (TV Interia)

  Konfernecja PO o metodach sprawowania władzy przez Błaszczaka i PiS (TV Interia).
 • Soloch w Porannej rozmowie RMF (14.02.17)

  "Ja się cały czas czuję bezpieczny i podziwiałem profesjonalizm panów, którzy się mną opiekują. Uważam, że wypełniają swoje obowiązki bardzo profesjonalnie" – mówił o pracy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu szef BBN Paweł Soloch w Porannej rozmowie w RMF FM. O wszelkich zmianach w BOR mówi, że są one wciąż przygotowywane. „Te zmiany i reformy zaczęły być przygotowywane po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży. Przygotowania do reformy trwają od kilku miesięcy" – mówi Soloch. "W ciągu miesiąca ma być gotowa ustawa i będą wdrażane działania. Założenia reformy są przygotowywane i kiedy zapadną decyzje po konsultacjach międzyrządowych, to będą one ogłaszane" – dodaje gość Roberta Mazurka.