boom

Artykuły - Boom (184)

 • Naddźwiękowy samolot wkrótce wzbije się w powietrze

  Naddźwiękowy samolot wkrótce wzbije się w powietrze

  Po raz pierwszy od czasu, kiedy Concorde przestał latać w 2003 roku doczekamy się jego następcy. Oficjalny lot ma odbyć się w październiku bieżącego roku.
 • Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Polacy kochają długie weekendy. Na wypoczynek na początku maja ze względu na korzystny układ kalendarza zdecydowało się znacznie więcej osób niż przed rokiem. Polacy przywiązują coraz większą wagę do tego, jak i gdzie spędzają czas wolny - ocenia dr Daniel Puciato z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Przemysł, który pozwala nam ten czas zagospodarować, to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki.
 • Karpiński: Polska energetyka przeżywa boom inwestycyjny

  Karpiński: Polska energetyka przeżywa boom inwestycyjny

  - Polska energetyka przeżywa boom inwestycyjny liczony w miliardach euro - ocenił minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Postulował większą swobodę dla krajów UE w tworzeniu własnych miksów energetycznych oraz wcielanie w życie idei "unii energetycznej".
 • "10 lat świetlnych" polskiej mieszkaniówki, czyli plusy i minusy "akcesyjnego" boomu

  "10 lat świetlnych" polskiej mieszkaniówki, czyli plusy i minusy "akcesyjnego" boomu

  Ostatnio często wychwalane w mediach dziesięciolecie obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej, w sposób istotny przeobraziło krajowy rynek mieszkaniowy. Niestety, tzw. "10 lat świetlnych" w rodzimej mieszkaniówce przeciętnemu Kowalskiemu mniej kojarzy się z przyśpieszonym zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych Polaków, natomiast dużo bardziej ze wzrostem cen mieszkań, który w pierwszych latach akcesji faktycznie osiągnął "prędkość światła".
 • Cezary Stypułkowski: Nie ma co się spodziewać boomu kredytowego. Nowe regulacje KNF niewiele zmienią

  Cezary Stypułkowski: Nie ma co się spodziewać boomu kredytowego. Nowe regulacje KNF niewiele zmienią

  - Poluźnienie kryteriów udzielania kredytów raczej nie wpłynie znacząco na wzrost akcji kredytowej w bankach - uważa Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku. Ewentualne złagodzenie rekomendacji kredytowych, które od tygodnia Komisja Nadzoru Finansowego konsultuje ze środowiskiem bankowym, będzie - zdaniem Stypułkowskiego - raczej sygnałem, że obecne regulacje poszły zbyt daleko. - Banki same muszą stosować kryteria, które obronią ich przed złymi kredytami - podkreśla.
 • Niemiecki boom inwestycyjny w Polsce

  Niemiecki boom inwestycyjny w Polsce

  Zwiększa się udział niemieckich inwestycji w Polsce. - Nasi zachodni sąsiedzi wrócili na drugie miejsce z czwartego, jeśli chodzi o liderów inwestycji zagranicznych w naszym kraju - mówi prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Sławomir Majman. A może być jeszcze lepiej. 95 proc. niemieckich przedsiębiorców działających w Polsce chciałoby ponownie tu zainwestować.
 • Boom na rekolekcje w sieci

  Boom na rekolekcje w sieci

  W sieci nastąpił prawdziwy wysyp e-rekolekcji. Kto szuka w internecie duchowego przewodnika na Wielki Post, znajdzie coś dla siebie. Największą ofertę mają jezuici - informuje "Rzeczpospolita".
 • Strefa euro: Polsce grozi ekspansja kredytowa

  Strefa euro: Polsce grozi ekspansja kredytowa

  Wejście do strefy euro może sprzyjać narastaniu boomu kredytowego i aby temu przeciwdziałać, oprócz skutecznej polityki nadzorczej wobec banków, konieczna jest jej harmonizacja z polityką makroekonomiczną - wynika z opracowania przygotowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach prac Zespołu Roboczego ds. Makroekonomicznych.
 • Polska nie ma infrastruktury na łupkowy boom

  Polska nie ma infrastruktury na łupkowy boom

  Optymistyczne prognozy na temat wydobycia gazu łupkowego zależą od infrastruktury, a w Polsce jej nie ma - zauważył portal interfax.co.uk.
 • Mario Vargas Llosa - pisarz boomu

  Mario Vargas Llosa - pisarz boomu

  Pisarz, dziennikarz, polityk, skandalista. Człowiek, który Gabrielowi Garcíi Márquezowi wymierzył potężny cios w twarz. Mario Vargas Llosa, laureat literackiej nagrody Nobla, jest co najmniej tak barwną postacią, jak bohaterowie jego książek.

Filmy - Boom (3)

 • Uważaj. Jesienią ogarnia nas szał zakupów

  Jesień jest porą roku, w której Polacy najwięcej wydają na zakupy odzieżowe lub obuwnicze, niezależnie od poziomu dochodów – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium. Co ciekawe, to nie wrzesień, a październik jest miesiącem wzmożonych wydatków. Jak pokazują dane GUS w październiku nasze wydatki rosną średnio o 20 proc.
 • Niemiecki boom inwestycyjny w Polsce

  Zwiększa się udział niemieckich inwestycji w Polsce. - Niemcy wrócili na drugie miejsce, jeśli chodzi o liderów inwestycji zagranicznych w naszym kraju - mówi prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Sławomir Majman (źródło: Newseria).
 • Black Eyed Peas w 3008 roku!

  Singiel "Boom Boom Pow" promuje nowy studyjny album Black Eyed Peas. Zobacz, jak powstawał futurystyczny teledysk do tego utworu!