bony towarowe

Artykuły - Bony towarowe (22)

 • Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, kiedy przedsiębiorcy wręczają pracownikom bony towarowe oraz vouchery. Najczęściej związane jest to ze specjalnymi okazjami.
 • Święta na koszt przedsiębiorców - do 1000 zł na pracownika

  Święta na koszt przedsiębiorców - do 1000 zł na pracownika

  Przedsiębiorcom grudzień powinien kojarzyć się z kosztami, bo koniec roku to ostatni moment na obniżenie podatku. Właściciele firm zapraszają więc pracowników na świąteczną kolację, obdarowują ich prezentami, a także dokonują "pospiesznych" zakupów, które uchronią przed przyszłoroczną zmianą przepisów podatkowych. Na co w grudniu powinny zwrócić uwagę ponad 3 miliony polskich firm - radzą księgowi Tax Care. Wydatek z ZFŚS na prezenty dla pracowników do kwoty 1000 zł na pracownika.
 • Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł wczoraj ustawę dot. opodatkowania bonów nie wnosząc do niej poprawek. Upraszcza ona i ujednolica przepisy dot. VAT mające zastosowanie do bonów.
 • Bony towarowe a rozliczenie podatku VAT

  Bony towarowe a rozliczenie podatku VAT

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami ustawy o VAT odpłatne wydanie bonu, co do zasady, nie podlega opodatkowaniu VAT. Bony traktowane są bowiem jak znaki legitymacyjne, które uprawniają do nabycia towaru lub skorzystania z usługi. W momencie odpłatnego wydania bonu nie powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT. Dd 1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy które wprowadzają zmiany w zakresie opodatkowania bonów na towary lub usługi.
 • Blisko połowa pracodawców da pracownikom świąteczne prezenty

  Blisko połowa pracodawców da pracownikom świąteczne prezenty

  44,4 proc. pracodawców planuje świąteczne prezenty dla pracowników - wynika z badania Benefit Systems oraz HRNews. Najczęściej wybierają bony podarunkowe i paczki. Dwie trzecie pracowników jednak przyznało, że wolałoby w zamian gotówkę.
 • Firmy inwestują w bonusy pozapłacowe dla pracowników

  Bezpłatne badania profilaktyczne, finansowanie kolonii dla dzieci to niektóre z przykładów pozapłacowych bonusów, które oferują swoim pracownikom duże sieci handlowe.
 • Wśród prezentów dla pracowników przeważają bony

  Wśród prezentów dla pracowników przeważają bony

  65 proc. pracodawców organizuje spotkania wigilijne dla pracowników. Większość wybiera do tego siedzibę firmy, rzadziej Wigilię organizują w restauracjach czy klubach. W prezencie najczęściej pracownicy otrzymują bony lub kosze podarunkowe. Co trzecia firma ufunduje pracownikom bony podarunkowe, co czwarta - premie okolicznościowe.
 • Za 20 dolarów miesięcznie. Jak żyliśmy w PRL

  Za 20 dolarów miesięcznie. Jak żyliśmy w PRL

  Często w artykułach o latach PRL-u padają informacje o: dochodach, kradzieżach, wygranych, spadkach, kosztach utrzymania, cenach różnych produktów itp. I tu pojawia się problem. Powiedzmy: 2000 zł - ile było warte w 1956, 1962, 1974 czy 1985 roku?
 • Ruszyła wojna o świąteczne bony

  Ruszyła wojna o świąteczne bony

  OPZZ zaskarżyło do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący opodatkowanie bonów, talonów itp. z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a jednocześnie zwalnia z podatku świadczenia w gotówce i rzeczowe.
 • Ważne. Bony towarowe są wolne od podatku!

  Ważne. Bony towarowe są wolne od podatku!

  Dość częstą praktyką stosowaną przez przedsiębiorców jest nabycie bonów towarowych, które potem przekazywane są pracownikom w związku z różnymi okolicznościami, takimi jak święta czy jubileusze. Pytanie jakie może się pojawić w związku z tym dotyczy ewentualnej konieczności ich opodatkowania daniną VAT.