bony

Artykuły - Bony (70)

 • Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Polscy przedsiębiorcy wolą organizować wigilijne spotkania dla pracowników niż wręczać im świąteczne premie lub bony - wynika z badania Randstad. W tym roku tego rodzaju imprezę zorganizuje 40 proc. firm, decydując się na nieformalną zabawę w restauracji lub pubie. W menu królować będą tradycyjne potrawy, takie jak pierogi czy kapusta z grzybami. Popularność zyskują także miniaturowe kanapki i desery z ciasta korzennego do jedzenia na stojąco.
 • Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Bywa, że przedsiębiorcy otrzymują od swoich kontrahentów nagrody z tytułu sprzedaży premiowej, które następnie przekazują swoim pracownikom nieodpłatnie. Nasi Czytelnicy zapytali o skutki podatkowe takich czynności, a dokładnie:
 • Kolejny bon na malucha

  Kolejny bon na malucha

  Kolejna gmina wprowadza bon żłobkowy. Od 1 września br. rodzice najmłodszych dzieci mieszkający w podwarszawskiej gminie Radzymin, będą mogli otrzymać dofinansowanie od 300 do 500 zł miesięcznie do kosztów opieki żłobkowej lub niani w postaci bonu malucha. Podobne rozwiązanie wprowadzono już w stolicy.
 • Blisko połowa firm daje pracownikom prezenty z okazji świąt

  Blisko połowa firm daje pracownikom prezenty z okazji świąt

  Przy rekordowo niskim bezrobociu w firmach rośnie znaczenie działań motywacyjnych. Wcześniej pracodawcy dawali pracownikom prezenty niemal wyłącznie z okazji Bożego Narodzenia. Obecnie prawie połowa wykorzystuje do tego także Wielkanoc.
 • Pensja w bonach towarowych w Grecji

  Pensja w bonach towarowych w Grecji

  Coraz więcej pracowników w Grecji otrzymuje część wypłaty w bonach. Szacuje się, że dotyczy to ponad 200 tysięcy zatrudnionych. Specjaliści ostrzegają, że tendencja ta będzie rosnąć.
 • Firmy inwestują w bonusy pozapłacowe dla pracowników

  Bezpłatne badania profilaktyczne, finansowanie kolonii dla dzieci to niektóre z przykładów pozapłacowych bonusów, które oferują swoim pracownikom duże sieci handlowe.
 • Ćwierć miliarda euro z nowej perspektywy na walkę z bezrobociem wśród młodych. Będą bony stażowe

  Ćwierć miliarda euro z nowej perspektywy na walkę z bezrobociem wśród młodych. Będą bony stażowe

  W nowej perspektywie budżetowej Polska otrzyma 250 mln euro na walkę z bezrobociem wśród młodych. Rząd planuje przeznaczyć je m.in. na bony stażowe oraz migracyjne. Może to być znacząca pomoc dla wchodzących na rynek pracy, jednak eksperci przestrzegają przed możliwością nadużyć.
 • Wśród prezentów dla pracowników przeważają bony

  Wśród prezentów dla pracowników przeważają bony

  65 proc. pracodawców organizuje spotkania wigilijne dla pracowników. Większość wybiera do tego siedzibę firmy, rzadziej Wigilię organizują w restauracjach czy klubach. W prezencie najczęściej pracownicy otrzymują bony lub kosze podarunkowe. Co trzecia firma ufunduje pracownikom bony podarunkowe, co czwarta - premie okolicznościowe.
 • Ruszyła wojna o świąteczne bony

  Ruszyła wojna o świąteczne bony

  OPZZ zaskarżyło do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący opodatkowanie bonów, talonów itp. z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a jednocześnie zwalnia z podatku świadczenia w gotówce i rzeczowe.
 • Ruszyła wojna o świąteczne bony

  Ruszyła wojna o świąteczne bony

  OPZZ zaskarżyło do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący opodatkowanie bonów, talonów itp. z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a jednocześnie zwalnia z podatku świadczenia w gotówce i rzeczowe.