bony

Artykuły - Bony (249)

 • Nie ma planów wypłacania 500 plus w formie bonów - rzecznik rządu

  Nie ma planów wypłacania 500 plus w formie bonów - rzecznik rządu

  - Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus w formie bonu cyfrowego - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o słowa wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na ten temat.
 • "Puls Biznesu": Polacy pojadą w Polskę

  "Puls Biznesu": Polacy pojadą w Polskę

  Ruszyły letnie rezerwacje; z powodu pandemii wielu rodaków jeszcze nie wie, kiedy wyjedzie na urlop, ale 90 proc. ankietowanych już wie, że spędzi go w kraju - podaje czwartkowy "Puls Biznesu".
 • "Rzeczpospolita": Więcej imprez, mniej gotówki

  "Rzeczpospolita": Więcej imprez, mniej gotówki

  Prawie dwa miliardy złotych wydadzą firmy na gwiazdkowe bony i karty podarunkowe dla pracowników. Jeszcze więcej pójdzie na przyjęcia i premie - podaje w piątek "Rzeczpospolita".
 • Opodatkowanie świątecznych świadczeń pracowniczych

  Opodatkowanie świątecznych świadczeń pracowniczych

  Wielu pracodawców z okazji świąt Bożego Narodzenia przyznaje swoim pracownikom (byłym i obecnym) różnego rodzaju świadczenia pieniężne i rzeczowe. Mogą być one sfinansowane ze środków ZFŚS lub środków obrotowych pracodawcy. Źródło finansowania oraz rodzaj tych świadczeń ma wpływ na ich opodatkowanie po stronie osoby, która je otrzymała.
 • Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł wczoraj ustawę dot. opodatkowania bonów nie wnosząc do niej poprawek. Upraszcza ona i ujednolica przepisy dot. VAT mające zastosowanie do bonów.
 • Bony towarowe a rozliczenie podatku VAT

  Bony towarowe a rozliczenie podatku VAT

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami ustawy o VAT odpłatne wydanie bonu, co do zasady, nie podlega opodatkowaniu VAT. Bony traktowane są bowiem jak znaki legitymacyjne, które uprawniają do nabycia towaru lub skorzystania z usługi. W momencie odpłatnego wydania bonu nie powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT. Dd 1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy które wprowadzają zmiany w zakresie opodatkowania bonów na towary lub usługi.
 • Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Polscy przedsiębiorcy wolą organizować wigilijne spotkania dla pracowników niż wręczać im świąteczne premie lub bony - wynika z badania Randstad. W tym roku tego rodzaju imprezę zorganizuje 40 proc. firm, decydując się na nieformalną zabawę w restauracji lub pubie. W menu królować będą tradycyjne potrawy, takie jak pierogi czy kapusta z grzybami. Popularność zyskują także miniaturowe kanapki i desery z ciasta korzennego do jedzenia na stojąco.
 • Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Bywa, że przedsiębiorcy otrzymują od swoich kontrahentów nagrody z tytułu sprzedaży premiowej, które następnie przekazują swoim pracownikom nieodpłatnie. Nasi Czytelnicy zapytali o skutki podatkowe takich czynności, a dokładnie:
 • Kolejny bon na malucha

  Kolejny bon na malucha

  Kolejna gmina wprowadza bon żłobkowy. Od 1 września br. rodzice najmłodszych dzieci mieszkający w podwarszawskiej gminie Radzymin, będą mogli otrzymać dofinansowanie od 300 do 500 zł miesięcznie do kosztów opieki żłobkowej lub niani w postaci bonu malucha. Podobne rozwiązanie wprowadzono już w stolicy.
 • Blisko połowa firm daje pracownikom prezenty z okazji świąt

  Blisko połowa firm daje pracownikom prezenty z okazji świąt

  Przy rekordowo niskim bezrobociu w firmach rośnie znaczenie działań motywacyjnych. Wcześniej pracodawcy dawali pracownikom prezenty niemal wyłącznie z okazji Bożego Narodzenia. Obecnie prawie połowa wykorzystuje do tego także Wielkanoc.