Boni Michał

Artykuły - Boni Michał (1)

Filmy - Boni Michał (3)

  • Boni: Angela Merkel jest wielką postacią polityki europejskiej

    W rozmowie z Agnieszką Maj, dziennikarką Interii, Michał Boni ocenia wkład Angeli Merkel w rozwój polityki europejskiej. Podkreśla, że kanclerz Niemiec jest także bardzo ważnym i sprzyjającym nam partnerem Polski na arenie międzynarodowej.
  • Michał Boni: Komunikacja między urządzeniami połączonymi w sieci powinna zostać uregulowana

    Powstawanie internetu, który zakłada komunikację pomiędzy urządzeniami połączonymi w sieć, wymaga dyskusji na forum nowych instytucji unijnych – uważa Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji. W ciągu kolejnych kilku lat wszystkie urządzenia podłączone do prądu, których używamy na co dzień, będą się ze sobą łączyć, wymieniać dane i w ten sposób np. oszczędzać zużycie energii. To wyzwanie cywilizacyjne, które będzie mieć wpływ na wszystkie sektory gospodarki – podkreśla Boni.
  • M. Boni: Szybki internet w całym kraju do 2020 roku

    Dostęp do szybkiego internetu, e-administracja i poszerzenie cyfrowych kompetencji użytkowników internetu - to cele Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego realizacja oparta jest m.in. na budowie sieci szerokopasmowego internetu. Do 2020 roku każdy Polak ma mieć dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mbps. Mówi Michał Boni, były minister administracji.