bon turystyczny

Synonimy:
bon turystyczny 1000+, bon wakacyjny 500+
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bon turystyczny (46)

 • Bon turystyczny. Uwaga na oszustów

  Bon turystyczny. Uwaga na oszustów

  ZUS ostrzega przed oszustami, którzy handlują w internecie bonami turystycznymi.
 • Bon turystyczny: Przedsiębiorcy mają wątpliwości

  Bon turystyczny: Przedsiębiorcy mają wątpliwości

  Bon turystyczny został wprowadzony w środku wakacji i nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą zarejestrować się w programie, zdążyli się zapoznać z jego warunkami. Najwięcej wątpliwości dotyczy wymogów koniecznych do rejestracji oraz interpretacji, czym jest impreza turystyczna.
 • Gertruda Uścińska, prezes ZUS: Polacy już wydają pieniądze z bonu turystycznego

  Gertruda Uścińska, prezes ZUS: Polacy już wydają pieniądze z bonu turystycznego

  ​- Wydaliśmy już ok. 35 tys. bonów turystycznych na kwotę ponad 30 mln złotych. Beneficjenci wykonali już pierwsze płatności bonem - poinformowała w sobotę prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Po aktywacji można płacić bonem za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne w Polsce.
 • Gertruda Uścińska: ZUS przygotował ok. 4 mln kodów do bonów turystycznych

  Gertruda Uścińska: ZUS przygotował ok. 4 mln kodów do bonów turystycznych

  ​Przygotowaliśmy ok. 4 mln cyfrowych bonów, które będą mogły pobierać osoby uprawnione do korzystania z bonu turystycznego - powiedziała PAP prezes ZUS Gertruda Uścińska.
 • Od dziś możesz aktywować bon turystyczny

  Od dziś możesz aktywować bon turystyczny

  Do skorzystania z bonu turystycznego trzeba mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Zarejestrowanych profili jest tam obecnie 4,7 mln, ale można zakładać, że w związku z nowym świadczeniem ta liczba znacznie wzrośnie.
 • Bon turystyczny aktywujesz od 1 sierpnia

  Bon turystyczny aktywujesz od 1 sierpnia

  ​Po północy z 31 lipca na 1 sierpnia rusza możliwość aktywacji bonów turystycznych. Żeby skorzystać ze świadczenia trzeba mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon w formie 16-cyfrowego numeru otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.
 • Emilewicz zapowiada specjalny fundusz dla branży turystycznej

  Emilewicz zapowiada specjalny fundusz dla branży turystycznej

  Wicepremier Emilewicz poinformowała, że rząd pracuje nad stworzeniem funduszu gwarancyjnego, który służyłby do wypłaty zapłaconych, przedpłaconych świadczeń w branży turystycznej. Chodzi o zarezerwowane i opłacone imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.​
 • Bon turystyczny w pigułce. Aktywacja od jutra

  Bon turystyczny w pigułce. Aktywacja od jutra

  Już od 1 sierpnia będzie można skorzystać z nowego świadczenia - bonu turystycznego, którego celem jest wsparcie polskich rodzin przy finansowaniu kosztów wakacji dzieci oraz jednocześnie wsparcie polskiej branży turystycznej, która mocno ucierpiała w związku z epidemią. Czym tak naprawdę jest bon turystyczny, kto i jak może z niego skorzystać wyjaśnia prawniczka z DAS Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej.
 • Bon turystyczny. Od sierpnia można planować wyjazd

  Bon turystyczny. Od sierpnia można planować wyjazd

  Prawdopodobnie już od 1 sierpnia rodzice dzieci do 18. roku życia mogą planować wakacje z wykorzystaniem bonu turystycznego. Według resortu rozwoju wsparcie w ramach Polskiego Bonu Turystycznego ma wynieść 3,5 mld zł. Wkrótce rodzice będą mogli planować wakacje z wykorzystaniem już tego bonu.
 • Bon turystyczny można aktywować od soboty

  Bon turystyczny można aktywować od soboty

  Kancelaria premiera przypomniała, że od soboty 1 sierpnia br. można aktywować bon turystyczny.

Filmy - Bon turystyczny (1)

 • Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na "bon turystyczny". Policja, ministerstwo i Polska Organizacja Turystyczna ostrzegają

  Warszawa. Ustawa o bonie turystycznym dopiero co weszła w życie, a oszuści już próbują swoich sił i zachęcają na skorzystanie z voucherów wakacyjnych. Przed takimi przypadkami przestrzega Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna. - Kiedy pojawiają się nowe rozwiązania systemowe, rządowe, pojawiają się oszuści, którzy juz myślą i kombinują w jaki sposób naciągnąć ludzi – przyznał insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Oszuści oferują wykorzystanie bonu, który rzekomo pokryje kilka z dni urlopu, a za resztę trzeba dopłacić znaczące kwoty. - Do momentu, kiedy nie będzie wiarygodnych informacji na stronach Ministerstwa Rozwoju I Polskiej Organizacji Turystycznej, wszystkie anonimowe telefony o przystąpieniu do bonu turystycznego są nieprawdziwe – podkreślił wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. - Jeśli tylko otrzymacie państwo telefon, że należy zapłacić za bon lub za przystąpienie do bonu to proszę w to nie wierzyć – dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. (TVN24/x-news)