ból głowy

Artykuły - Ból głowy (72)

 • Migrena, czyli ból nie do wytrzymania. Jak z nią walczyć?

  Migrena, czyli ból nie do wytrzymania. Jak z nią walczyć?

  Migrena to silny i uciążliwy ból głowy, który czasem uniemożliwia nam codziennie funkcjonowanie. Na szczęście coraz więcej wiemy o tej chorobie i możemy skutecznie sobie z nią radzić.
 • Nadchodzi nowy, przełomowy lek na migrenę

  Nadchodzi nowy, przełomowy lek na migrenę

  Naukowcy odkryli nową klasę leków na migrenę. Mogą one stanowić wielką różnicę dla osób potrzebujących pomocy.
 • Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Picie dziennie co najmniej trzech napojów zawierających kofeinę może wywoływać migreny.
 • Migreny zatruwają życie nawet czterem milionom Polaków

  Migreny zatruwają życie nawet czterem milionom Polaków

  Nawet 4 miliony Polaków regularnie zmagają się z migrenami - czyli nagłymi, pulsującymi bólami głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet trzech dni. Specjaliści ostrzegają, że na migrenę narażeni jesteśmy między innymi, gdy - jak w tym tygodniu - zmienia się pogoda.
 • Naturalna broń w walce z bólem głowy

  Naturalna broń w walce z bólem głowy

  Przyczyny bólu głowy można wymieniać bez końca. Czasem jest on wynikiem przemęczenia lub niewyspania, czasem sygnałem poważnej choroby. Nierzadko towarzyszy bólom menstruacyjnym. Jednym z najtrudniejszych, o ile podejmiemy się stopniowania poziomu bólu, jest migrenowy. Jeśli nawraca, zdecydowanie szukajmy przyczyny.
 • Ból głowy u dziecka

  Ból głowy u dziecka

  O ile dorosłym trudno funkcjonować z bólem w tle, dla dziecka sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza do zniesienia. Jak się skoncentrować na nauce, jak czerpać radość z zabawy, gdy głowa nie pozwala nawet na jeden bezbolesny oddech?

Filmy - Ból głowy (2)

 • Rodzaje bólu głowy. Jak sobie z nimi radzić?

  Ból głowy to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Nigdy jednak nie powinno się go lekceważyć, ponieważ może być objawem poważnej choroby. Zobaczcie, jak rozpoznać źródło bólu głowy i w jaki sposób sobie z nim poradzić.
 • Źle dobrany biustonosz przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych

  Zdaniem brafitterek najczęstszym błędem, jaki popełniają Polki przy doborze biustonosza, jest zbyt szeroki obwód bielizny, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Nie da się tego skorygować poprzez skracanie ramiączek. Wpijające się w ciało będą tylko powodować dyskomfort, poza tym mogą się przyczynić do bólu głowy i karku. Nieprawidłowe rozłożenie ciężaru piersi i uciskanie ich przez fiszbiny może doprowadzić do powstawania torbieli i uszkodzeń piersiowo-krzyżowej części kręgosłupa. Polki najczęściej bez sprawdzenia swoich rzeczywistych wymiarów sięgają po rozmiar 75-B. Jeśli biust nie jest w ich odczuciu wystarczająco uniesiony, korzystają z ramiączek, którymi starają się regulować wysokość piersi. W ten sposób nie uzyskują zamierzonego efektu, a dodatkowo odczuwają dyskomfort z powodu wrzynających się sprzączek lub uciskających piersi fiszbin. Ważną kwestią jest także odpowiedni dobór miseczki. Jeżeli jest ona za mała i piersi są ze sobą ściśle złączone, to w tym miejscu zatrzymuje się pot, mogą się pojawić odparzenia i piekące rany.