ból głowy

Artykuły - Ból głowy (57)

 • Migrena, czyli ból nie do wytrzymania. Jak z nią walczyć?

  Migrena, czyli ból nie do wytrzymania. Jak z nią walczyć?

  Migrena to silny i uciążliwy ból głowy, który czasem uniemożliwia nam codziennie funkcjonowanie. Na szczęście coraz więcej wiemy o tej chorobie i możemy skutecznie sobie z nią radzić.
 • Nadchodzi nowy, przełomowy lek na migrenę

  Nadchodzi nowy, przełomowy lek na migrenę

  Naukowcy odkryli nową klasę leków na migrenę. Mogą one stanowić wielką różnicę dla osób potrzebujących pomocy.
 • Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Picie dziennie co najmniej trzech napojów zawierających kofeinę może wywoływać migreny.
 • Migreny zatruwają życie nawet czterem milionom Polaków

  Migreny zatruwają życie nawet czterem milionom Polaków

  Nawet 4 miliony Polaków regularnie zmagają się z migrenami - czyli nagłymi, pulsującymi bólami głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet trzech dni. Specjaliści ostrzegają, że na migrenę narażeni jesteśmy między innymi, gdy - jak w tym tygodniu - zmienia się pogoda.
 • Naturalna broń w walce z bólem głowy

  Naturalna broń w walce z bólem głowy

  Przyczyny bólu głowy można wymieniać bez końca. Czasem jest on wynikiem przemęczenia lub niewyspania, czasem sygnałem poważnej choroby. Nierzadko towarzyszy bólom menstruacyjnym. Jednym z najtrudniejszych, o ile podejmiemy się stopniowania poziomu bólu, jest migrenowy. Jeśli nawraca, zdecydowanie szukajmy przyczyny.
 • Ból głowy u dziecka

  Ból głowy u dziecka

  O ile dorosłym trudno funkcjonować z bólem w tle, dla dziecka sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza do zniesienia. Jak się skoncentrować na nauce, jak czerpać radość z zabawy, gdy głowa nie pozwala nawet na jeden bezbolesny oddech?
 • Czy leki na migrenę zwiększają ryzyko wystąpienia udaru mózgu?

  Czy leki na migrenę zwiększają ryzyko wystąpienia udaru mózgu?

  Około 38 mln Amerykanów cierpi na migreny. Do tej pory uważano, że najczęściej stosowane leki na tę przypadłość - tryptany i DHE - mogą zwiększać ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Czy tak jest faktycznie?
 • UFO wywołało tajemniczy ból głowy

  UFO wywołało tajemniczy ból głowy

  Na niebie Sumatry odnotowano pojawienie się niezidentyfikowanych obiektów latających. Świadkowie, którzy je widzieli cierpieli na poważne bóle głowy.
 • Niezwykła opaska wyleczy cię z migreny

  Niezwykła opaska wyleczy cię z migreny

  Ból głowy związany z migreną jest jednym z najsilniejszych, jakie można przeżyć bez utraty przytomności. Teraz do grona skutecznych metod walki z migreną została dopuszczona niezwykła, elektryczna opaska zakładana na głowę.
 • 7 przykazań migrenowca

  7 przykazań migrenowca

  Cierpisz na nawracające, migrenowe bóle głowy? Mimo, że w powszechnej opinii to nieuleczalna choroba, nie trać nadziei! Jest wiele działań, które możesz podjąć, aby zyskać większą kontrolę nad swoim stanem zdrowia. Stosuj się do tych 7 przykazań, a już niedługo zauważysz zmniejszenie częstotliwości nawrotów.

Filmy - Ból głowy (4)

 • Rodzaje bólu głowy. Jak sobie z nimi radzić?

  Ból głowy to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Nigdy jednak nie powinno się go lekceważyć, ponieważ może być objawem poważnej choroby. Zobaczcie, jak rozpoznać źródło bólu głowy i w jaki sposób sobie z nim poradzić.
 • Naturalne sposoby na ból głowy i odporność

  Polska jest krajem, w którym sprzedaje się mnóstwo leków na każdą dolegliwość. Istnieje jednak wiele naturalnych produktów przeciwbólowych i przeciwzapalnych, o których opowiedział Jakub Mauricz. – Trzeba wziąć pod uwagę prewencję, a więc działać, zanim pojawi się problem – wyjaśnił dietetyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Na czym polega napięciowy ból głowy?

  Napięciowy ból głowy to najczęstszy rodzaj bólu tej części ciała. Występuje samoistnie i nie jest objawem choroby, jednak należy potraktować go poważnie. To sygnał, że organizm potrzebuje odpoczynku. W studiu „Dzień Dobry TVN” o przyczynach i sposobach radzenia sobie z napięciowym bólem głowy opowiedział dr Paweł Grzesiowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Źle dobrany biustonosz przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych

  Zdaniem brafitterek najczęstszym błędem, jaki popełniają Polki przy doborze biustonosza, jest zbyt szeroki obwód bielizny, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Nie da się tego skorygować poprzez skracanie ramiączek. Wpijające się w ciało będą tylko powodować dyskomfort, poza tym mogą się przyczynić do bólu głowy i karku. Nieprawidłowe rozłożenie ciężaru piersi i uciskanie ich przez fiszbiny może doprowadzić do powstawania torbieli i uszkodzeń piersiowo-krzyżowej części kręgosłupa. Polki najczęściej bez sprawdzenia swoich rzeczywistych wymiarów sięgają po rozmiar 75-B. Jeśli biust nie jest w ich odczuciu wystarczająco uniesiony, korzystają z ramiączek, którymi starają się regulować wysokość piersi. W ten sposób nie uzyskują zamierzonego efektu, a dodatkowo odczuwają dyskomfort z powodu wrzynających się sprzączek lub uciskających piersi fiszbin. Ważną kwestią jest także odpowiedni dobór miseczki. Jeżeli jest ona za mała i piersi są ze sobą ściśle złączone, to w tym miejscu zatrzymuje się pot, mogą się pojawić odparzenia i piekące rany.