Bohuslav Sobotka

Artykuły - Bohuslav Sobotka (12)

 • Wbrew zapowiedziom premier na razie nie poda czeskiego rządu do dymisji

  Czeski premier Bohuslav Sobotka na razie nie złoży na ręce prezydenta dymisji swego rządu, lecz planowana dymisja gabinetu w połowie maja pozostaje w mocy - poinformował w czwartek rzecznik rządu Martin Ayrer. Wcześniej dymisję zapowiadano na ten tydzień.
 • Premier Czech: Wspólna armia europejska to ciekawy pomysł

  Premier Czech: Wspólna armia europejska to ciekawy pomysł

  Premier Czech Bohuslav Sobotka opowiedział się we wtorek w Krynicy za "wzmocnieniem pomysłu bezpieczeństwa w Europie", uznając za ciekawą inicjatywę wspólnej europejskiej armii. Wyraził też przekonanie, że integracja europejska ma mocne podstawy, a Unia poradzi sobie z kryzysem.
 • Czechy: Mocne wsparcie dla Wielkiej Brytanii

  Czechy: Mocne wsparcie dla Wielkiej Brytanii

  Republika Czeska jest gotowa uczynić maksymalny wysiłek na rzecz tego, by Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej - oświadczył w piątek po rozmowach z przybyłym do Pragi brytyjskim premierem Davidem Cameronem szef czeskiego rządu Bohuslav Sobotka.
 • Czechy: Premier popiera wyjazd prezydenta do Moskwy

  Czechy: Premier popiera wyjazd prezydenta do Moskwy

  Szef czeskiego rządu Bohuslav Sobotka popiera wyjazd prezydenta Milosza Zemana do Moskwy na obchody 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. "Nie będę blokował tej podróży" - zapowiedział w środę premier Czech.
 • Premier Sobotka: Nie ma potrzeby rozmieszczania wojsk USA w Czechach

  Premier Sobotka: Nie ma potrzeby rozmieszczania wojsk USA w Czechach

  Premier Czech Bohuslav Sobotka uważa, że obecnie nie ma potrzeby rozmieszczania wojsk USA w jego kraju. - Republika Czeska nie należy do tych państw, które zabiegają o zwiększenie sił NATO w Europie - powiedział szef czeskiego rządu.
 • Czechy mają nowego premiera

  Czechy mają nowego premiera

  Czechy mają nowego premiera. Jest nim 43-letni lider socjaldemokratów Bohuslav Sobotka. Akt mianowania otrzymał z rąk prezydenta Milosza Zemana.
 • Siedem partii w Izbie Poselskiej, zwycięstwo CzSSD

  Siedem partii w Izbie Poselskiej, zwycięstwo CzSSD

  W piątkowo-sobotnich przedterminowych wyborach parlamentarnych w Czechach zwyciężyła Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CzSSD), uzyskując 20,45 proc. głosów. W Izbie Poselskiej znajdzie się łącznie siedem ugrupowań.