Bohemian Rhapsody

Artykuły - Bohemian Rhapsody (31)

 • "Bohemian Rhapsody" (Queen): 14-letnia Angelina Jordan zachwyciła wykonaniem

  "Bohemian Rhapsody" (Queen): 14-letnia Angelina Jordan zachwyciła wykonaniem

  Zespół Queen to znana na całym świecie legenda muzyki rockowej. Ich piosenki doczekały się wielu coverów. Jednak to wykonanie 14-letniej Norweżki chwyciło wszystkich za serce.
 • Rami Malek mógł powtórzyć rolę Freddie'ego Mercury'ego?

  Rami Malek mógł powtórzyć rolę Freddie'ego Mercury'ego?

  Rola wokalisty zespołu Queen, Freddie'ego Mercury'ego, okazała się dla Ramiego Maleka przełomem w karierze. Występ w biografii artysty "Bohemian Rhapsody" przyniósł mu szereg nagród, w tym Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Okazało się, że Malek mógł ponownie wcielić się w Mercury'ego. Wszystko za sprawą "Rocketmana".
 • Film "Bohemian Rhapsody" zarobił ponad 900 mln dolarów

  Film "Bohemian Rhapsody" zarobił ponad 900 mln dolarów

  Muzyczna biografia zespołu Queen zatytułowana "Bohemian Rhapsody" przynosi rekordowe zyski. Film zarobił już na świecie ponad 900 mln dolarów.
 • Rekordowe zyski "Bohemian Rhapsody"

  Rekordowe zyski "Bohemian Rhapsody"

  Muzyczna biografia zespołu Queen zatytułowana "Bohemian Rhapsody" przynosi rekordowe zyski. Film zarobił już na świecie ponad 900 mln dolarów.
 • "Bohemian Rhapsody" ocenzurowane w Chinach. Co wycięto z filmu?

  "Bohemian Rhapsody" ocenzurowane w Chinach. Co wycięto z filmu?

  22 marca w chińskich kinach zadebiutował film "Bohemian Rhapsody". Produkcja różni się jednak od tego, co zobaczyli widzowie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wszystko z powodu cenzury, która wycięła wątki homoseksualne z filmu.
 • Rami Malek miał wypadek podczas oscarowej gali

  Rami Malek miał wypadek podczas oscarowej gali

  W 2013 roku Jennifer Lawrence upadła, gdy szła odebrać swojego Oscara za "Poradnik pozytywnego myślenia" i tym samym jeszcze bardziej skupiła na sobie uwagę mediów oraz obecnych na ceremonii. W 2019 roku swoją oscarową wpadkę zaliczył Rami Malek. Wyróżniony Oscarem za rolę Freddie'ego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" aktor upadł, gdy schodził ze sceny po wygłoszeniu mowy dziękczynnej.
 • ​Reżyser "Bohemian Rhapsody" usunięty z nominacji do nagrody BAFTA

  ​Reżyser "Bohemian Rhapsody" usunięty z nominacji do nagrody BAFTA

  Bryan Singer - reżyser biograficznego dramatu "Bohemian Rhapsody" o zespole Queen - został tymczasowo usunięty z nominacji do nagrody BAFTA dla najlepszego filmu brytyjskiego z powodu oskarżeń o seksualne napastowanie nieletnich chłopców. Amerykanin twierdzi, że jest niewinny.
 • Queen zaśpiewa na Oscarach?

  Queen zaśpiewa na Oscarach?

  Jak zapewnia lider i gitarzysta Queen Brian May, grupa nie odmówiła występu na Oscarach. Muzyk podkreśla, że wspiera nominowany do nagrody w pięciu kategoriach film "Bohemian Rhapsody", opowiadający historię zespołu.
 • Nominacja dla "Bohemian Rhapsody" unieważniona

  Nominacja dla "Bohemian Rhapsody" unieważniona

  Organizacja GLAAD usunęła biografię Freddy'ego Mercury'ego z listy filmów nominowanych do jej corocznych nagród za najlepszy film. Powodem są nowe oskarżenia, jakie w ostatnich dniach pojawiły się pod adresem Bryana Singera.
 • "Bohemian Rhapsody": Zwolniony reżyser Bryan Singer reaguje na Złoty Glob

  "Bohemian Rhapsody": Zwolniony reżyser Bryan Singer reaguje na Złoty Glob

  Najważniejszą nagrodę 76. ceremonii rozdania Złotych Globów, statuetkę dla filmu dramatycznego, nieoczekiwanie otrzymała biografia zespołu Queen "Bohemian Rhapsody". Swoją wdzięczność wyraził reżyser produkcji, Bryan Singer. Nie był on obecny na gali. Nikt go nie zaprosił. Został zwolniony podczas kręcenia filmu.

Filmy - Bohemian Rhapsody (5)