Muzyka - Bohater

Artykuły - Bohater (9)

 • "Pragnienie końca i rechot rzeczywistości"

  "Pragnienie końca i rechot rzeczywistości"

  - Nasz cel to "muzyka fabularna", muzyka zbliżona do muzyki filmowej, ale jednocześnie osadzona w tradycji szeroko pojętego rocka progresywnego - wyjaśnia Maciek Kosiński, wokalista grupy Votum.
 • Cichy bohater Cowell

  Cichy bohater Cowell

  Ballada "Hero" Mariah Carey w wykonaniu uczestników programu "The X Factor" to wciąż przebój numer 1 Wielkiej Brytanii.
 • Piotr Rubik autorem muzyki do "Rysia"

  Piotr Rubik autorem muzyki do "Rysia"

  Ryszard Ochódzki, główny bohater komedii "Ryś", zostanie posłem na Sejm i kandydatem na prezydenta Polski; pierwsze sceny komedii w reżyserii Stanisława Tyma obejrzeli już przedstawiciele branży filmowej, za kilka dni zobaczą je widzowie w kinach - poinformowała w środę, 13 grudnia, reprezentująca dystrybutora komedii firma Big Bang PR. Muzykę do "Rysia" skomponował Piotr Rubik.
 • Najsłynniejszy bohater rock'n'rolla

  Najsłynniejszy bohater rock'n'rolla

  Kurt Cobain został wybrany "najwspanialszym bohaterem rock'n'rolla" ("Greatest Hero In Rock 'N' Roll") przez czytelników najpopularniejszego brytyjskiego tygodnika muzycznego "New Musical Express". Wyniki głosowania mają wyraźnie "wyspiarski charakter"...
 • Najseksowniejsi Polacy

  Tomasz Lis (39 l.), Piotr Walter (38 l.) i Andrzej "Piasek" Piaseczny (34 l.) zajęli czołowe miejsca na liście 12. najseksowniejszych Polaków. Najwyżej notowany aktor, Paweł Małaszyński (29 l.) - bohater serialu "Magda M.", pojawił się dopiero na miejscu siódmym. Seksowną dwunastkę przygotował tygodnik "Gala".
 • NME Awards: Nominacje

  NME Awards: Nominacje

  Lubujący się w różnego rodzaju klasyfikacjach Brytyjczycy ogłosili nominacje do nagród magazynu "New Musical Express", przyznawane na podstawie głosów czytelników. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 17 lutego w Londynie. Najwięcej nominacji - po cztery - zdobyli The Streets, Franz Ferdinand i The Libertines. Te ostatnie formacje to pupile brytyjskiej publiczności i właśnie między sobą będą rywalizować w najważniejszych kategoriach.
 • Jamiroquai: Bohater Jay Kay

  Jamiroquai: Bohater Jay Kay

  Jay Kay, lider formacji Jamiroquai, wykazał się bohaterstwem, stając w obronie kobiety napadniętej przez rabusiów na jednej z londyńskich ulic. Wokaliście nie udało się złapać napastników, być może jednak uchronił poszkodowaną od większych strat.
 • Megadeth: Bohater ostatniej akcji

  Megadeth: Bohater ostatniej akcji

  Amerykańska grupa Megadeth podała już do wiadomości publicznej tytuł swojej najnowszej płyty. Album zatytułowany "The World Needs A Hero" ukaże się 14 maja, nakładem firmy Sanctuary. "Nagraliśmy tę płytę na przekór wszystkim ludziom, którzy próbowali uczynić z nas alternatywny zespół popowy" - powiedział Dave Mustaine, lider Megadeth.
 • Moby: Bono mój bohater

  Moby, amerykański muzyk i DJ, który wciąż nie może uwierzyć w sukces, jaki odniósł jego ostatni album "Play", wyznał, iż w swoim prywatnym rankingu na największą osobistość kończącego się 2000 roku wybrał Bono, wokalistę i frontmana irlandzkiej formacji U2.