Fakty - Bohater

Artykuły - Bohater (41)

 • Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Vo Nguyen Giap, bohater walk o niepodległość Wietnamu, zmarł w piątek w wieku 102 lat - podały wietnamskie źródła rządowe. Giap, przy wsparciu Chin, prowadził skutecznie wojnę partyzancką w Indochinach, walcząc z Japończykami, Francuzami i Amerykanami.
 • "Bohater" skandalu seksualno-korupcyjnego przegrał apelację

  Były szef okręgowej organizacji partyjnej w mieście Chongqing w środkowych Chinach, Lei Zhengfu, skazany w wielkiej aferze seksualno-korupcyjnej na 13 lat więzienia, pozbawienie praw politycznych na trzy lata i grzywnę, przegrał we wtorek apelację.
 • Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze miasta Zamboanga, na południu Filipin, uhonorowały w poniedziałek suczkę, która w grudniu 2011 roku uratowała dwie dziewczynki, skacząc wprost pod jadący motocykl i zasłaniając sobą dzieci. Pies przypłacił swój bohaterski czyn ciężkimi obrażeniami.
 • Kapitan De Falco bohaterem obchodów rocznicy katastrofy Concordii

  Jednym z najważniejszych uczestników obchodów pierwszej rocznicy katastrofy statku Costa Concordia jest Gregorio De Falco z kapitanatu w Livorno , który skierował słynne słowa do kapitana statku Francesco Schettino: "Wracaj na pokład !", po tym jak ten uciekł.
 • Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Ludwik Prądzyński, jeden z trzech robotników, którzy rozpoczęli w sierpniu 1980 r. historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej, złożył skargę do pomorskiego komendanta policji, dotyczącą działań funkcjonariuszy. Chodzi o napaść na Prądzyńskiego.
 • Henryk Sławik - bohater zapomniany

  Henryk Sławik - bohater zapomniany

  Zginął rozstrzelany przez Niemców, ze słowami "Jeszcze Polska..." na ustach. Wcześniej uratował życie pięciu tysiącom Żydów. To lista znacznie dłuższa niż ta Oskara Schindlera. Henryk Sławik - zapomniany bohater II wojny światowej.
 • Bohater afery hazardowej walczy o posadę dla rodziny

  Bohater afery hazardowej walczy o posadę dla rodziny

  Według CBA były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski miał działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Dlatego od października 2009 roku jest zawieszony w Platformie Obywatelskiej. Nie przeszkadza mu to promować w towarzystwie polityków PO krewnego żony na burmistrza swojego rodzinnego miasteczka - ustalił portal tvp.info.
 • Kurtyka: Jaruzelski to zdrajca

  Kurtyka: Jaruzelski to zdrajca

  Generał Kiszczak ocalił los Jaruzelskiego w armii, argumentując, że zasługi Jaruzelskiego dla Informacji Wojskowej są olbrzymie i przedstawił na to istniejące wówczas dokumenty. To oczywiste, że Jaruzelski to zdrajca, a nie bohater - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM szef IPN Janusz Kurtyka.
 • Prezydent spotkał się z małymi bohaterami

  Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką spotkali się dziś z dziećmi - małymi bohaterami, które w niebezpiecznych sytuacjach wykazały się odwagą i uratowały życie m.in. swoim bliskim.
 • Bohater Ukrainy! Juszczenko uhonorował Banderę

  Bohater Ukrainy! Juszczenko uhonorował Banderę

  Przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepan Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który ogłosił swą decyzję podczas uroczystości z okazji obchodzonego dziś na Ukrainie Dnia Jedności.

Filmy - Bohater (1)

 • Imigrant-spiderman otrzymał prawo stałego pobytu we Francji. Pierwszy krok do obywatelstwa za uratowanie dziecka z gzymsu

  Mamoudou Gassama, okrzyknięty „spidermanem”, otrzymał pozwolenie stałego pobytu we Francji. 22-letni imigrant z Mali otrzymał przezwisko na cześć superbohatera, ze względu na efektowną wspinaczkę na czwarte piętro, dzięki której uratował chłopca wiszącego na balustradzie. Gassama dziękował Francji za pomoc w uzyskaniu obywatelstwa. Czyn Malijczyka zyskał na rozgłosie dzięki publikacji nagrania ze zdarzenia w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak mężczyzna, ryzykując własne życie, wspina się po balkonach, by uratować czterolatka. Niebezpieczna wspinaczka zajęła mu ok. minutę. Gdy nagranie zdobyło popularność, Emmanuel Macron zaprosił bohatera do Pałacu Elizejskiego, gdzie zapewnił, że otrzyma prawo pobytu na terenie Francji. Prezydent Francji zapowiedział, że władze pomogą Gassamie także ubiegać się o francuskie obywatelstwo. Otrzymanie prawa stałego pobytu jest pierwszym krokiem ku obywatelstwu.