menway - Bohater

Artykuły - Bohater (9)

 • Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem. Zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. Mowa o Louisie Zamperinim.
 • Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Polscy żołnierze coraz częściej doceniani są przez zagranicznych kolegów. Przy okazji misji w Iraku czy Afganistanie, wiele słyszy się o ich bohaterstwie, odwadze, sile i profesjonalizmie. Czasami przebijają się także informacje o ich śmierci. Rzadko kiedy jednak mówi się o żołnierzach powracających z wojen z ranami i traumą.
 • Najlepsi detektywi w historii

  Najlepsi detektywi w historii

  Dobry kryminał ma dwa najważniejsze elementy składowe: morderstwo i kogoś, kto zagadkę tego przestępstwa rozwiązuje. Słynni detektywi to postacie wyjątkowe, charyzmatyczne i - przede wszystkim - diabelnie inteligentne. Jakie cechy wyróżniają niezapomnianych detektywów od przeciętnych?
 • Własowiec - bohater Powstania, cz. II

  Własowiec - bohater Powstania, cz. II

  Do dziś w historiografii Powstania Warszawskiego powtarza się pogląd, że Konstanty Kaługin był skoczkiem spadochronowym, który w połowie lipca został zrzucony w okolicach Warszawy jako wywiadowca...
 • Własowiec - bohater Powstania, cz. I

  Własowiec - bohater Powstania, cz. I

  Stalin i partia komunistyczna byli bezwzględni i nie mieli ani odrobiny litości dla setek tysięcy obywateli sowieckich, którzy przeszli na stronę wroga i walczyli przeciwko Armii Czerwonej w szeregach armii generała Andrieja Własowa i dziesiątkach innych formacji kolaborujących z Niemcami.
 • Mroczny przyboczny słynnej dziewicy

  Mroczny przyboczny słynnej dziewicy

  Seryjny morderca to popularny bohater dreszczowców. Fakty są jednak mroczniejsze od fikcji, a morderczymi rekordzistami okazują się uprawiające czarną magię postacie historyczne.
 • Bagiński: Myślę przed komputerem

  Bagiński: Myślę przed komputerem

  Przy okazji premiery nowego krótkometrażowego filmu Tomasza Bagińskiego pt.: "Bieg", zrealizowanego w technologii 3D, udało się nam porozmawiać z twórcą.
 • "Zdradza czy nie zdradza? Oto jest pytanie"

  "Zdradza czy nie zdradza? Oto jest pytanie"

  Kiedy jeden z kolegów powiedział mu, że żona go zdradza, dostał od niego w twarz. Niestety, informator miał rację, o czym nasz bohater przekonał się po powrocie do domu...
 • Najbardziej męski bohater

  Najbardziej męski bohater

  Internautki z całego świata wybrały najbardziej męskiego bohatera filmowego. To nasz stary znajomy - Indiana Jones. Zobacz, dlaczego.