Bogusław Grabowski

Artykuły - Bogusław Grabowski (52)

 • Rada Gospodarcza przy premierze: Expose B. Szydło jak pogoda - okropne. Jeszcze takiego nie było

  - Bardzo żałuję, że pani premier albo szefowa kancelarii pani Kempa nie przyszła z kilkoma najważniejszymi tezami tego expose i nie zasięgnęła opinii Rady Gospodarczej, bo by pewnie to expose wyglądało zupełnie inaczej - mówi Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
 • Grabowski: Górnicy kupili sobie trochę spokoju za nasze pieniądze

  Grabowski: Górnicy kupili sobie trochę spokoju za nasze pieniądze

  Wolałbym, żeby nie było porozumienia rządu z górnikami. Związkowcy i górnicy kupili sobie trochę więcej spokoju za nasze pieniądze. Jestem rozgoryczony ich postawą” - mówi członek Rady Gospodarczej przy premierze Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą, mają problem ze wzrokiem

  Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą, mają problem ze wzrokiem

  "Po zmianach w rządzie i sobotnim wystąpieniu premiera widzę jasną wizję szefa rządu. Tusk stawia na środki unijne i łupki. Jeśli ktoś nie widzi wizji Tuska, ma problem ze wzrokiem. To komentatorzy mają problem ze wzrokiem, a nie Tusk z wizją" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze.
 • Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  "Po zmianach w rządzie i sobotnim wystąpieniu premiera widzę jasną wizję szefa rządu. Tusk stawia na środki unijne i łupki. Jeśli ktoś nie widzi wizji Tuska, ma problem ze wzrokiem. To komentatorzy mają problem ze wzrokiem, a nie Tusk z wizją" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze. "Rostowski przebił Balcerowicza. Był najlepszym ministrem finansów od 1989 roku. On jest predysponowany do reprezentowania Polski na najwyższych funkcjach europejskich. Mógłby np. zastąpić Janusza Lewandowskiego" - podkreśla. Tłumaczy też, skąd bierze się niechęć do odchodzącego ministra finansów: "Polacy są malkontentami i zrzędami. Nic nam się nie podoba".
 • Grabowski: OFE? Balcerowicz chce zrobić w Polsce drugi Budapeszt

  Grabowski: OFE? Balcerowicz chce zrobić w Polsce drugi Budapeszt

  - Na Węgrzech premier Orban zabrał OFE wszystkie pieniądze. W Polsce drugiego Budapesztu nie będzie. Zwolennikiem drugiego Budapesztu dziś jest chyba tylko profesor Balcerowicz - mówi członek Rady Gospodarczej Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - W wyniku naszej reformy, każdy będzie mógł wybrać, czy zostać w OFE i ZUS, czy przenieść swoje oszczędności do ZUS w całości. Oszczędzanie tylko w OFE nie będzie możliwe. Przeniesienie całej składki do OFE niosłoby ze sobą ryzyko utraty całej przyszłej emerytury. Na takie ryzyko nie można obywatelowi pozwolić - tłumaczy gość RMF FM.
 • Lewandowski w Realu i tajemnicze SMS-y przed katastrofą smoleńską. Najchętniej komentowane artykuły

  Lewandowski w Realu i tajemnicze SMS-y przed katastrofą smoleńską. Najchętniej komentowane artykuły

  Hiszpańskie media napisały, że Robert Lewandowski jest na celowniku Realu Madryt. Tygodnik "Wprost" opisał historię budowlańca, który tuż przed katastrofą smoleńską otrzymał SMS-a z Niemiec o treści "Twój kraj został właśnie napadnięty. Czas ataku: 10.04.2010". Członek Rady Gospodarczej przy premierze powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM, że OFE szkodzą i należy je "przebudować". LPG droższe o 51 groszy, olej napędowy - o 30 groszy. Te informacje wzbudziły w mijającym tygodniu największe zainteresowanie użytkowników INTERIA.PL.
 • Grabowski: OFE szkodzą. Trzeba je ograniczyć, by szkodziły jak najmniej

  Grabowski: OFE szkodzą. Trzeba je ograniczyć, by szkodziły jak najmniej

  - System OFE podkopuje równowagę finansów publicznych, a przyszłym emerytom nie daje zupełnie nic. Ten system szkodzi. Trzeba go ograniczyć i przebudować tak, by szkodził jak najmniej i to właśnie zaczynamy robić - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze. - Z OFE na pewno nie wejdziemy do strefy euro. Z OFE nie da się wypełnić koniecznych zobowiązań - twierdzi. Postuluje zmniejszenie składki, dobrowolność wpłat i zniesienie gwarancji państwa na system kapitałowy.
 • Grabowski: W naszej gospodarce wszystko jest OK. Jak zwykle cierpimy za narody

  Grabowski: W naszej gospodarce wszystko jest OK. Jak zwykle cierpimy za narody

  - Jak zwykle, my, Polacy cierpimy za narody. W naszej gospodarce jest wszystko OK, ale w otoczeniu naszej gospodarki nie jest dobrze" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą ekonomista Bogusław Grabowski. - Będzie jeszcze drugie tyle kryzysu, ale o wiele lepszej fazy - przewiduje. - Jesteśmy w dołku. Od tego punktu się będziemy odbijali. Tym, co będzie wyciągało świat jest gospodarka amerykańska - wyjaśnia.
 • Złudzenia szczęśliwego emeryta

  Złudzenia szczęśliwego emeryta

  Z siedmiu miliardów ludzi na ziemi tylko miliard dostaje świadczenia. Reszta nie i jakoś sobie radzi. Z Bogusławem Grabowskim rozmawiają Grzegorz Osiecki i Beata Tomaszkiewicz.
 • Grabowski: Przy niższym tempie wzrostu, niewykluczone podwyżki VAT i akcyzy

  Grabowski: Przy niższym tempie wzrostu, niewykluczone podwyżki VAT i akcyzy

  - Podczas słuchania expose mogli być tacy, którym pot wystąpił na czoła - przyznaje gość Kontrwywiadu RMF FM Bogusław Grabowski. - Jeżeli wcześniej długo leżało się na plaży, teraz pot rzeczywiście trzeba będzie z siebie zmyć - dodaje gość RMF FM.

Filmy - Bogusław Grabowski (6)

 • Grabowski: Pała dla rządzących. Górnicy kupili sobie trochę spokoju za nasze pieniądze

  - Wolałbym, żeby nie było porozumienia rządu z górnikami. Związkowcy i górnicy kupili sobie trochę więcej spokoju za nasze pieniądze. Jestem rozgoryczony ich postawą – mówi członek Rady Gospodarczej przy premierze Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - To porozumienie zwiększa koszty restrukturyzacji, a będąc członkiem Unii Europejskiej nie da się jej odkładać w nieskończoność – dodaje. Zdaniem Bogusława Grabowskiego premier Ewa Kopacz stanęła przed poważnym problemem, którego wcześniej nie doceniała i nie miała czasu, żeby się z nim zapoznać. - Za to, co działo się w górnictwie trzeba wystawić jedną ocenę – pałę – szefom Kompanii Węglowej i wicepremierom odpowiedzialnym za górnictwo – ocenia Grabowski.
 • Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  Po zmianach w rządzie i sobotnim wystąpieniu premiera widzę jasną wizję szefa rządu. Tusk stawia na środki unijne i łupki. Jeśli ktoś nie widzi wizji Tuska, ma problem ze wzrokiem. To komentatorzy mają problem ze wzrokiem, a nie Tusk z wizją - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze. - Rostowski przebił Balcerowicza. Był najlepszym ministrem finansów od 1989 roku. On jest predysponowany do reprezentowania Polski na najwyższych funkcjach europejskich. Mógłby np. zastąpić Janusza Lewandowskiego - podkreśla. Tłumaczy też, skąd bierze się niechęć do odchodzącego ministra finansów: Polacy są malkontentami i zrzędami. Nic nam się nie podoba.
 • Co dalej z emeryturami górniczymi?

  Na pytania słuchaczy radia RMF FM odpowiada członek Rady Gospodarczej Bogusław Grabowski.
 • "W Polsce drugiego Budapesztu nie będzie"

  Na Węgrzech premier Orban zabrał OFE wszystkie pieniądze. W Polsce drugiego Budapesztu nie będzie. Zwolennikiem drugiego Budapesztu dziś jest chyba tylko profesor Balcerowicz - mówi członek Rady Gospodarczej Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM.