Bogusław Cupiał

Synonimy:
cupiał bogusław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bogusław Cupiał (91)

 • Wisła Kraków - Raków. Bogusław Cupiał wraca na Reymonta

  Wisła Kraków - Raków. Bogusław Cupiał wraca na Reymonta

  Stara miłość nie rdzewieje - długoletni właściciel "Białej Gwiazd" i twórca jej największych sukcesów Bogusław Cupiał wraca na stadion przy Reymonta. Tym razem nie w roli właściciela, czy sponsora, tylko jako kibic VIP. Interia dowiedziała się, że mecz z Rakowem będzie jego pierwszym w 2021 r.
 • Wisła Kraków. Tele-Fonika odpowiada na zarzuty sterników klubu

  Wisła Kraków. Tele-Fonika odpowiada na zarzuty sterników klubu

  - Kategorycznie zaprzeczamy, by kiedykolwiek ze strony Tele-Foniki pojawiło się twierdzenie, bądź sugestia nawet - iż osoby obecnie aktywnie wspierające klub - nie budzą zaufania zarządu Tele-Foniki - zapewnia Interię Witold Nieć, doradca zarządu ds. relacji publicznej Tele-Foniki. To reakcja na wywiad, jakiego udzielili nam ratownicy Wisły Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski.
 • Wisła Kraków. Tele-Fonika reaguje na konferencję TS Wisła

  Wisła Kraków. Tele-Fonika reaguje na konferencję TS Wisła

  Członek zarządu TS Wisła Łukasz Kwaśniewski ogłosił w piątek, że zadłużenie Wisła SA to 40,5 mln zł, z czego 9,5 mln zł to "dwie cesje na rzecz Tele-Foniki, czyli byłego właściciela Wisły SA. TFKable zajęła stanowisko w tej sprawie.
 • Wisła Kraków zmienia właściciela. Tele-Fonika zabrała głos, Ly Vanna w Krakowie

  Wisła Kraków zmienia właściciela. Tele-Fonika zabrała głos, Ly Vanna w Krakowie

  W prasie pojawiają się doniesienia, że sprzedaż stu procent akcji Wisły SA przez TS Wisła funduszom inwestycyjnym Alelega i Noble Capital Parnters odbyła się za wiedzą i zgodą poprzedniego właściciela klubu - holdingu Tele-Fonika Kable i prezesa Bogusława Cupiała. Sprawdziliśmy u źródła czy to prawda. Tymczasem władze Wisły SA zdementowały doniesienia o konferencji, jaką na dziś zapowiadał przedstawiciel nowych inwestorów. Do Krakowa przyjechał główny akcjonariusz Ly Vanna.
 • Wisła Kraków. 20 lat od rozbicia 5-1 Trabzonsporu w Pucharze UEFA

  Wisła Kraków. 20 lat od rozbicia 5-1 Trabzonsporu w Pucharze UEFA

  Właściciel wydzwaniał z troską w głosie, a trener nie pozwolił nie tylko na zmianę, ale nawet na udzielenie pomocy kontuzjowanemu obrońcy - poznajcie kulisy triumfu 5-1 Wisły Kraków nad Trabzonsporem, do jakiego doszło 20 lat temu w Pucharze UEFA.
 • Jak zareagowałby Bogusław Cupiał na taki transfer Mączyńskiego?

  ​Dzisiaj łatwo narzekamy na Bogusława Cupiała. "Obraził się na Wisłę". "Zostawił ją w opłakanym stanie hochsztaplerowi Meresińskiemu". "Na dodatek teren po Stadionie Lekkoatletycznym sprzedał pod apartamentowce". I to wszystko prawda. Jedna jej strona. Istnieje też druga.
 • ​Milionerzy nie kochają polskiego futbolu

  ​Milionerzy nie kochają polskiego futbolu

  Bogusław Cupiał, Mariusz Walter i Jan Wejchert, Zbigniew Solorz-Żak, Józef Wojciechowski, Sylwester Cacek, Krzysztof Klicki czy Zbigniew Drzymała. Co łączy te nazwiska? To multimilionerzy, którzy przez lata byli, bądź nadal są w zestawieniu stu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Co jeszcze? Wszyscy zrazili się do inwestowania w futbol.
 • Sportowe inwestycje polskich milionerów

  Sportowe inwestycje polskich milionerów

  Sport przyciąga milionerów. Nie tylko na trybuny. Wielu polskich krezusów zdecydowało się zainwestować w kluby piłkarskie. Nie tylko je sponsorują, ale są również ich właścicielami. Choć nie zawsze wychodzi im to na dobre... Oto niektórzy z nich.
 • Grzegorz Mielcarski o dwójach Legii i Wiśle

  Grzegorz Mielcarski o dwójach Legii i Wiśle

  Dlaczego UEFA nie zamknie stadionu Legii, co było najsłabszą stroną Besnika Hasiego i dlaczego Wisła Kraków znalazła się w tarapatach - o tym wszystkim, na trzy dni przed starciem Wisła - Legia opowiada Interii Grzegorz Mielcarski.
 • Dariusz Wdowczyk: Mourinho w naszych butach nie uszedłby kilometra

  Dariusz Wdowczyk: Mourinho w naszych butach nie uszedłby kilometra

  - Mam świadomość tego, że gdyby Wisła należała jeszcze do prezesa Cupiała, to pewnie by mnie już w klubie nie było. Tak jak nie ma Janka Urbana w Lechu, i to w momencie, gdy drużyna zaczęła wygrywać, nie tracąc bramek. Z takim podejściem do trenerów, bez nakładów finansowych nie uda nam się zbudować wielkiej piłki klubowej. Gdyby Jose Mourinho wskoczył w nasze „buty”, nie wiem czy uszedłby kilometr – mówi Interii trener Wisły Dariusz Wdowczyk.

Filmy - Bogusław Cupiał (1)