Bogowie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Bogowie (Film (2014) Reż.Łukasz Palkowski) ,

Artykuły - Bogowie (125)

 • Tomasz Kot: Najbardziej poruszająca scena filmu "Bogowie"

  Tomasz Kot: Najbardziej poruszająca scena filmu "Bogowie"

  Tomasz Kot, który w filmie Łukasza Palkowskiego wcielił się w postać prof. Zbigniewa Religi, był w niedzielę gościem pierwszego odcinka instagramowego programu „Zawierucha filmowa”. Wraz z jego gospodarzem Rafałem Zawieruchą wspominał pracę na planie tej produkcji. Dla obu aktorów ten film był wyjątkowym wydarzeniem. Także dlatego, że było to ich pierwsze spotkanie.
 • Jakie filmy warto zobaczyć? Pięć propozycji na święta

  Jakie filmy warto zobaczyć? Pięć propozycji na święta

  Na święta Katarzyna Sobiechowska-Szuchta z RMF FM wybrała pięć filmów, które warto zobaczyć lub sobie je przypomnieć. "Przyniosą pociechę w trudnym czasie samoizolacji, dostarczą wielu emocji. Jeden jest o lekarzu, który dokonywał cudów. Drugi o papieżach, którzy są mądrymi ludźmi. Trzeci opowiada o 12 ostatnich godzinach Jezusa na ziemi. Czwarty to melodramat wszech czasów o miłości w czasach zarazy, a ostatni o tym, że najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu" - pisze dziennikarka.
 • Najlepsze filmy biograficzne ostatnich lat

  Najlepsze filmy biograficzne ostatnich lat

  13 listopada na ekrany polskich kin trafił "Steve Jobs", filmowa biografia zmarłego w 2011 roku współzałożyciela Apple Inc. Scenariusz Aarona Sorkina zaskakuje podejściem do życia wizjonera. Zamiast opowiadać o swym bohaterze od lat dzieciństwa aż do śmierci, twórcy postanowili naszkicować jego sylwetkę z perspektywy zaledwie trzech wydarzeń z jego życia: ostatnich przygotowań do prezentacji kolejnych produktów. Dzięki temu zabiegowi oraz energicznej reżyserii Danny’ego Boyle’a "Steve Jobs" stał się jednym z najlepszych i najoryginalniejszych filmów biograficznych w historii. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć innych wybitnych przedstawicieli tego gatunku, mających swą premierę w ostatnich latach.
 • 15 pomysłów na niesamowity weekend: Bogowie

  15 pomysłów na niesamowity weekend: Bogowie

  Pogoda za oknem nie rozpieszcza? To znak, że warto wybrać się do kina, zwłaszcza, że na ekranach debiutuje długo oczekiwany film "Bogowie" z Tomaszem Kotem w roli głównej.
 • "Bogowie": Film o Zbigniewie Relidze

  "Bogowie": Film o Zbigniewie Relidze

  "Bogowie" - taki tytuł nosi wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego film o zespole, który w 1985 roku przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację serca. Obraz trafi do kin 10 października. Rolę kardiochirurga Zbigniewa Religi zagrał Tomasz Kot.
 • Tomasz Kot: Bałem się, że zemdleję

  Tomasz Kot: Bałem się, że zemdleję

  Tomasz Kot zrezygnował ze wszystkich innych zajęć, żeby zagrać w filmie "Bogowie", który opowiada o profesorze Zbigniewie Relidze. Dzięki temu aktor miał dużo czasu na to, by starannie przygotować się do roli.
 • Misery Index: Nadejście bogów

  Misery Index: Nadejście bogów

  "The Killing Gods" - Amerykanie z Misery Index ujawnili pierwsze szczegóły nowej płyty.
 • Filmowe auto prof. Religi na aukcji WOŚP

  Filmowe auto prof. Religi na aukcji WOŚP

  Spośród wielu niezwykłych przedmiotów wystawionych w tym roku na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy warto zwrócić uwagę na pewien szczególny samochód. To zabytkowy Fiat 125p, który pojawia się filmie "Bogowie" opowiadającym o życiu Zbigniewa Religi.
 • Dzięki Bogu, już święta!

  Dzięki Bogu, już święta!

  Specjalne wydanie lubianego programu kabaretowego będzie szczególne. Podpatrzyliśmy jak powstawał i uchylimy rąbka tajemnicy.

Filmy - Bogowie (1)

 • Tomasz Kot na temat filmu o Relidze: Bałem się, że zemdleję

  Tomasz Kot zrezygnował ze wszystkich innych zajęć, żeby zagrać w filmie „Bogowie”, który opowiada o profesorze Zbigniewie Relidze. Dzięki temu aktor miał dużo czasu na to, by starannie przygotować się do roli. Jak wspomina, początki na planie nie były łatwe. Gwiazdor obawiał się nawet, że zemdleje podczas zdjęć na sali operacyjnej.