Bogdan Klich

Synonimy:
Klich, Klich Bogdan
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bogdan Klich (554)

 • ​Senatorowie PO zaskarżyli do TK ustawę o prokuraturze

  ​Senatorowie PO zaskarżyli do TK ustawę o prokuraturze

  Senatorowie PO złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjną ustawę Prawo o prokuraturze, która połączyła urzędy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - poinformował w czwartek senator PO Bogdan Klich.
 • Bogdan Klich: Ogromy szacunek dla Tomasza Siemoniaka

  Bogdan Klich: Ogromy szacunek dla Tomasza Siemoniaka

  - To dobry sygnał, bo daje szansę na wzmocnienie przywództwa w tym trudnym czasie - tak decyzję Tomasza Siemoniaka o rezygnacji z ubiegania się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej ocenił senator PO Bogdan Klich.
 • Bogdan Klich: Polityki zagranicznej nie można uprawiać solo

  Bogdan Klich: Polityki zagranicznej nie można uprawiać solo

  W piątek prezydent Andrzej Duda udaje się z wizytą do Niemiec. - Zmiękczenie podejścia Berlina do ulokowania w Polsce stałej liczby żołnierzy NATO powinno być głównym celem rozmowy prezydenta Dudy z kanclerz Angelą Merkel - przekonuje w rozmowie z Interią senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej.
 • Klich: Bankructwo Grecji uruchomiłoby kaskadę

  Klich: Bankructwo Grecji uruchomiłoby kaskadę

  Polska nie może brać na swoje barki odpowiedzialności za pomoc Grecji w takim stopniu, w jakim winny ją brać kraje strefy euro. Musimy natomiast pokazać swoją solidarność z Grekami, ponieważ ewentualne bankructwo Grecji uruchomiłoby kaskadę: za Grecją mogłyby pójść inne niestabilne finansowo państwa południowej flanki UE, a to domino w przyszłości mogłoby nas poważnie dotknąć – podkreśla w rozmowie z Interią senator PO Bogdan Klich.
 • Bogdan Klich: Obecność wojsk w Polsce nie wystarczy

  Bogdan Klich: Obecność wojsk w Polsce nie wystarczy

  Obecność wojsk amerykańskich, brytyjskich, francuskich, holenderskich czy niemieckich w kraju na dłuższą metę nie wystarczy. Stała obecność wojsk na terenie Polski i innych krajów zainteresowanych, to pewniejsze, bardziej stabilne rozwiązanie w kontekście zagrożenia ze strony Rosji - zwraca uwagę senator Bogdan Klich.
 • "Dziennik Polski": Biegli uderzają opinią w Bogdana Klicha

  "Dziennik Polski": Biegli uderzają opinią w Bogdana Klicha

  Z ekspertyzy przygotowanej dla wojskowych prokuratorów wynika, że jako szef MON Bogdan Klich naciskał na przyspieszenie szkolenia załóg Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem - pisze Piotr Subik w "Dzienniku Polskim".
 • Amerykańscy żołnierze do Krakowa?

  Amerykańscy żołnierze, w ramach wzmacniania sił NATO w środkowej Europie, mogliby trafić do krakowskiego Centrum Operacji Specjalnych. Przekonuje o tym senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej.
 • Bogdan Klich: Putin jest drapieżnikiem, którego apetyt rośnie w miarę jedzenia

  Bogdan Klich: Putin jest drapieżnikiem, którego apetyt rośnie w miarę jedzenia

  ​- Wynik referendum na Krymie możemy przewidzieć, natomiast nie sposób przewidzieć, jaki scenariusz położy na stole Władimir Putin. Wydaje się, że idzie w kierunku aneksji Krymu i destabilizacji Ukrainy, a jego apetyt rośnie w miarę jedzenia, jest drapieżnikiem, który się rozpędza i nie tak łatwo go wyhamować" - mówi senator Bogdan Klich, Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. - Amerykanie zaprezentowali się w tej rozgrywce jako stanowczy i twardy gracz - dodaje i podkreśla, że przyjazd do Europy wiceprezydenta USA Joe Bidena to sygnał solidarności: "Ameryka upewnia sojuszników ze wschodniej flanki zarówno wojskowo, jak i politycznie. Swoją obecnością Biden chce powiedzieć Polakom wprost: jesteśmy z wami".
 • Bogdan Klich: Odchodzenie od terroru to skomplikowany proces

  Bogdan Klich: Odchodzenie od terroru to skomplikowany proces

  - To będzie jeszcze długo trwało. Prezydent Janukowycz ma dużo sił w swoich rękach - tak o sytuacji na Ukrainie mówi gość radia RMF FM senator Bogdan Klich. - Odchodzenie od terroru będzie długim procesem, który będzie odbywał się w konwulsjach - uważa Klich.
 • Klich oburzony atakiem na polską ambasadę w Moskwie

  Klich oburzony atakiem na polską ambasadę w Moskwie

  Polscy politycy komentują incydent w Moskwie. Jak donoszą rosyjskie agencje, polska ambasada została obrzucona racami i świecami dymnymi. Trzech sprawców ataku zostało już zatrzymanych.

Filmy - Bogdan Klich (20)

 • Fatalne wykonanie rzutu karnego przez Klicha! Mógł dać 3 punkty Leeds (ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS). WIDEO

  Zmarnowany rzut karny Mateusza Klicha w meczu Leeds United - Derby County (1-1).
 • B. Klich: "Ta dymisja powinna nastąpić wcześniej"

  Były Minister Obrony Narodowej, Bogdan Klich, w rozmowie z Marcinem Zaborskim podkreśla, że Platforma Obywatelska krytycznie odnosiła się do pracy generała Miłkowskiego w Służbie Ochrony Państwa. Polityk PO zaznacza, że jego zdaniem szef SOP-u powinienem zostać zdymisjonowany wcześniej i zarzuca ministrowi Brudzińskiemu opieszałość.
 • B. Klich: "Ta dymisja powinna nastąpić wcześniej"

  Były Minister Obrony Narodowej, Bogdan Klich, w rozmowie z Marcinem Zaborskim podkreśla, że Platforma Obywatelska krytycznie odnosiła się do pracy generała Miłkowskiego w Służbie Ochrony Państwa. Polityk PO zaznacza, że jego zdaniem szef SOP-u powinienem zostać zdymisjonowany wcześniej i zarzuca ministrowi Brudzińskiemu opieszałość.
 • Bogdan Klich: Powtarzamy jak mantrę. Wszystkie dzieci powinny być objęte programem 500 plus

  "Cały czas przypominamy, że ze względu na zasadę równości, projekt 500 plus powinien obowiązywać każde dziecko, a zatem także pierwsze dzieci. I to powtarzamy jak mantrę. Uważamy, że nie tylko część dzieci, ale wszystkie dzieci powinny być objęte tym programem" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM senator PO i były minister obrony narodowej Bogdan Klich. Czy gość Marcina Zaborskiego pamięta, jak liderzy PO mówili, że budżet nie udźwignie programu 500 plus na każde dziecko? "Tak, pamiętam. Ale PiS dokonał radykalnej zmiany jeżeli chodzi o redystrybucję budżetu. Poszedł w kierunku wzmocnienia programów socjalnych. (...) Wprowadził rzecz najbardziej niebezpieczną dla budżetu: mianowicie wprowadził uznaniowość w wydawaniu środków na programy socjalne" - odpowiada polityk. "O to, czy budżet jest w stanie udźwignąć (program 500 plus na każde dziecko – przyp. red.) proszę zapytać tych, którzy rządzą, którzy uznali, że 500 plus na każde dziecko, czyli propozycje PO sprzed 2 lat mogą zgłosić jako element swojego „pięciopaku”, czyli programu wyborczego". "Platforma Obywatelska zaprezentowała przed kilkoma miesiącami, mówił o tym wyraźnie główny doradca ekonomiczny Platformy Obywatelskiej, pan Andrzej Rzońca, że należy wprowadzić takie mechanizmy, które będą pozwalały młodym ludziom więcej zarabiać" - przypomina w Popołudniowej rozmowie w RMF FM senator i były minister obrony narodowej Bogdan Klich. Pytany o to, co oznacza - mająca wspierać młodych - propozycja PO: likwidacja dotychczasowego klinu podatkowego, wprowadzając m.in. zasadę degresywnej kwoty wolnej od podatku - odpowiada: "Program PO - jeśli chodzi o wybory parlamentarne i europejskie - zostanie przedstawiony w marcu, i myślę, że odpowiedź na to pytanie się znajdzie". Klich podkreśla, że częścią nowego programu PO na wybory parlamentarne jest dokończenie schetynówek. Pytany zaś o obiecywany przez PO bon mieszkaniowy dla ludzi startujących w dorosłe życie odpowiada: "To stara propozycja PO, czyli papier warto